Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Matej Korvín (1458-1490)

Vykupminci.cz
Numisargo

Matej Korvín (1458-1490)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
oliver napsal
moc pekne, uprimne zavidim... btw. jake existuje vysvetleni k tomu, ze lev drzi korunku v tlape a nema ji na hlave? :)


...pravděpodobně vstoupil do místnosti a je to slušně vychovaný lev :D
Registrovaný uživatel
To Sigur - děkuji za lit. zdroj.
Moderátor
oliver napsal
moc pekne, uprimne zavidim... btw. jake existuje vysvetleni k tomu, ze lev drzi korunku v tlape a nema ji na hlave? :)

Že to byl vůl a nebyl korunovaný? Tedy Matyáš. :twisted:
Moderátor
no nejaky takovy vyznam to mit urcite bude, ale cekal jsem, ze to treba nekdo vysype z rukavu tak nejak "odborne" :)
Registrovaný uživatel
Pozdravujem, pridavam asi z Kremnice dalsi denar

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dá sa tento denár bližšie určiť?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kremnica, komorský gróf Peter Schaider, razba po roku 1488
Registrovaný uživatel
Ďakujem
Moderátor
a ja už len dodám určenie podľa katalógov Huszar-722; Unger 567; Pohl 223-1
Registrovaný uživatel
Za posledne 2 dni som sem pridal par minci, tato je nadlhsie posledna. Jedna sa o denar Mateja Korvina pred mincovou reformou, s velmi nizkym obsahom striebra, prakticky len postriebrena. Som raz ze su na nej patrne zvysky striebra a mohla rozsirit moju zbierku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Tieto denáre bývajú celkom pekné, ja mám na ruke čisto medený.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No, pekne si sa rozšoupel na výlete ;)
Čo je to za značku? "B", ale druhé písmenko si nie som istý...
Moderátor
Tá stredova je značka B S, teda Pohl 210-1.
Registrovaný uživatel
Chalani, stačí, už neprovokujte :P
Registrovaný uživatel
A tvoj je n-E ?
Moderátor
Áno, môj je n E - najbežnejší variant.
Registrovaný uživatel
zdravím posílám sem foto jednoho denáru M.Korvína je to pravděpodobně postříbřené dobové falzum.zajímavé je že mince je vyrazená jako brakteát jednostranně.zajímalo by mě jestli se takto ražené mince vyskytují v tomto období.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Z fotky to veľmi nie je vidieť, ale nejedná sa o inkusnú razbu? Na averze je negatív reverzu alebo naopak?
Inkusné razby Korvína sa občas objavujú. Je to otázka zberateľského záujmu, mne sa veľmi páčia a zopár ich mám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Z fotky to veľmi nie je vidieť, ale nejedná sa o inkusnú razbu? Na averze je negatív reverzu alebo naopak?
Inkusné razby Korvína sa občas objavujú. Je to otázka zberateľského záujmu, mne sa veľmi páčia a zopár ich mám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

jo je to ono na té mojí fotce je to špatně vidět.s tím tvým denárem je to zatím druhý kus co sem viděl ;)
Registrovaný uživatel
Tento rok sa na Aukre predal jeden veľmi pekný Korvín, ale som na neho trochu pozabudol.
Mám ešte ďalších 5 kusov, ale iní panovníci. Najväčšia hádanka bol pre mňa tento kúsok. Málo indícií, totiž len koruna a opis MONETA REGIS. Hľadal som vo všetkých katalógoch a nič, len mi to stále išlo k Anjouovcom. Nakoniec som si všimol, že o 3 políčka vyššie v albume mám mincu (Ľudovít Veľký) s rovnakým reverzom, no v katalógoch nepopísanú. No a to tam vedľa seba ležali dobré 2 roky ;) :)

Každopádne ale stále nemám jasno v 2 veciach:
1. Je to chyborazba alebo nepodarok? PodĹa mňa skôr asi to druhé...
2. Ako táto razba vznikla? O jednom spôsobe som počul. Existuje ich viac?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedná sa o nepodarok pri razbe. Mohlo to vzniknúť tak, že sa niečo (vedome, alebo nevedome) dostalo medzi strížok a spodné razidlo a úder vedený na vrchné razidlo vyrazil na strížku iba averz.
Moderátor
Dostal sa mi do ruky tento Korvínov košický denár so značkou C ľalia, Pohl 206-4, mestská razba. Razba nie je ideálna, ale Košice potešia vždy... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Jedná sa o nepodarok pri razbe. Mohlo to vzniknúť tak, že sa niečo (vedome, alebo nevedome) dostalo medzi strížok a spodné razidlo a úder vedený na vrchné razidlo vyrazil na strížku iba averz.


Ja práveže poznám teóriu, že to niečo je vlastne predchádzajúci denár, preto ten negatív na druhej strane.
Registrovaný uživatel
Stav je sice dost zly, ale k obolom Vladislava II si mozem konecne zaradit aj kremnicky obol Mateja Korvina, z mincovej znacky je citatelne len K, ale aj tak potesil. Nie je to vzacna minca ale oproti denarom sa az tak casto nevidi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Vzhľadom na to, že nemám žiadny obol tak sa páči každý, čiže aj tento :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Matej Korvín (1458-1490)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1