Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Matouci medaile

Vykupminci.cz
Numisargo

Matouci medaile

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
zajimave ...
http://www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_media/tiskove_zpravy_cnb/2010/20101020_medaile.html
Registrovaný uživatel
Nabídku na tyto medaile, roznáší pošta v Praze, ale čnb je zakazuje, nesmí tam být ta tisícovka!
Moderátor
Ta tisícovka tam být může, ale nesmí být na té medaili nápis "Tisíc korun českých".
Registrovaný uživatel
Nejen "tisíc korun českých", ale i na druhé straně "Česká republika":
http://ekonomika.idnes.cz/medaile-nejsou-penize-varovala-ceska-narodni-banka-fw3-/ekonomika.aspx?c=A101020_164027_ekonomika_fih
Moderátor
Já jsem z toho pochopil, že nápis "Česká republika" jako takový nevadí. Vadí nápis "Tisíc korun českých" a matoucí může být ve spojení s označením státu. Pokud jsem si to vyložil špatně, tak mě opravte.
Registrovaný uživatel
Tady je výcuc z článku: Medaile má na jedné straně vyražen název státu "Česká republika", na druhé straně text "tisíc korun českých".
Spojení těchto dvou motivů může podle centrální banky mást lidi, kteří si ji koupí, protože ji mohou považovat za platnou pamětní minci vydávanou ČNB.
"Medaile vydané soukromým subjektem v žádném případě nesmí obsahovat jakékoliv označení používající název české peněžní jednotky," uvedl mluvčí České národní banky Marek Petruš.
Pochopil jsi to správně! ;)
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 23. 10. 2010, 17:05. »
Moderátor
Mě zmátl ten tvůj předchozí příspěvek, který vyzněl tak, že tam nesmí být ani "Česká republika".
Registrovaný uživatel
Prostě napsáno, nákup těchto medailí nedoporučuji! ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Matouci medaile

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1