Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Mauritius

Vykupminci.cz
Numisargo

Mauritius

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Zasílám něco pro oživení Chlubírny.
Obě známky jsou samozřejmě s atestem


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nádhera...i když je to vlastně strašná rytina ;-)
Moderátor

Ano, rytina strašná, ale známky jsou v dobré kvalitě.
Posílám skeny další dvojice, ale ty už nejsou tak pěkně vytištěné, to už je provedení "worn"
A poslední vydání "latest" už je skoro neviditelné

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jaromíre gratuluji, jsou to velmi pěkné známky.
Moderátor
braun viktor napsal
Jaromíre gratuluji, jsou to velmi pěkné známky.


Děkuji, ještě něco přidám.
Byl to takový můj sen, ani jsem nevěřil, že se mi splní. Tak jsem si na stará kolena udělal radost a snad udělám radost i návštěvníkům Chlubírny.
Moderátor
Přidávám zajímavost - repliky známek Mauritius POST OFFICE 1847.
Při příležitosti 150. výročí zhotovení rytin a tisku známek Mauritius POST OFFICE 1847 Josephem Barnardem byla zhotovena co nejvěrnější replika měděných tiskových desek rytci Jackem Kaniorem a Wofgangem Mauerem a byly vytištěné pamětní tisky.
Jedná se o ruční tisk datovaný 21. září 1997 a tisk je podepsaný oběma autory rytin.
Pokud jsem porovnával tento tisk s padělky slavného padělatele Fourniera, jedná se o mimořádně kvalitní repliky, daleko kvalitnější než Fournierovy padělky.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Přidávám zajímavost - repliky známek Mauritius POST OFFICE 1847.
Při příležitosti 150. výročí zhotovení rytin a tisku známek Mauritius POST OFFICE 1847 Josephem Barnardem byla zhotovena co nejvěrnější replika měděných tiskových desek rytci Jackem Kaniorem a Wofgangem Mauerem a byly vytištěné pamětní tisky.

Pred 4 rokmi bola objavená a predala sa originálna tlačová doska známok Mauritius Post Office 1847. Následne boli vyrobené aj novodobé čiernotlače. Prečo teda vyrábať čo "najvernejšiu" kópiu, keď je k dispozícii 100% originál? Ale predpokladám, že keby z originálnej tlačovej dosky vytlačili farebnú známku (nový originál), tak by pravdepodobne tá stará stratila čaro a veľkú časť svojej hodnoty. Takto je to len vydanie ďalšej čo najvernejšej kópie.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
Ale predpokladám, že keby z originálnej tlačovej dosky vytlačili farebnú známku (nový originál), tak by pravdepodobne tá stará stratila čaro a veľkú časť svojej hodnoty.

Ne, to je špatná úvaha, protože novotisky z roku 1912, tak i novější z originálních desek se od původních tisků odlišují. Takže se dají bezpečně zjistit známky původní a případně odstřižené z novotisků.
Moderátor
Originální tisková deska byla objevena v roce 1912 a v Paříži byly vytištěné novotisky v barvě oranžové, modré a černé. Deska potom několikrát změnila majitele (jen v roce 1912 to bylo 3x), v roce 193O tuto desku koupil Maurice Burrus.
Důvod, proč byla zhotovena replika originálních tiskových desek, je možnost ukázat umění současných rytců. Zhotovit kvalitní repliku je podstatně náročnější než zhotovit rytinu dosud nevydané známky.
Moderátor
Jaromíre, blahopřeji ke splnění Vašeho filatelistického snu. Inu, sny se mají plnit...
Já osobně z hlediska filatelie sním o kompletní řadě prvních rakouských Merkurů. Byť se Rakousko-Uherskem jinak vůbec nezabývám...
Moderátor
Wjem napsal
Jaromíre, blahopřeji ke splnění Vašeho filatelistického snu. Inu, sny se mají plnit...
Já osobně z hlediska filatelie sním o kompletní řadě prvních rakouských Merkurů. Byť se Rakousko-Uherskem jinak vůbec nezabývám...

Děkuji, též Vám přeji splnění Vašeho filatelistického snu v podobě kompletní řady rakouských Merkurů. V aukcích se vyskytují, záleží na štěstí, to ostatně znají sběratelé všech oborů, nejen filatelisté.
Já jsem je měl v podobě těchto Mauritiů, kdy se mi podařilo koupit takovou menší sbírku - celkem 10kusů v kvalitách: intermediate, worn a latest.

Jinak jsem chtěl zveřejnit další obrázky, ale hlásilo mi to chybu, přešel jsem k dalšímu počítači a hlásí mi to chybu též. Vypadá to, že je chyba na nějakém serveru.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Originální tisková deska byla objevena v roce 1912 a v Paříži byly vytištěné novotisky v barvě oranžové, modré a černé. Deska potom několikrát změnila majitele (jen v roce 1912 to bylo 3x), v roce 193O tuto desku koupil Maurice Burrus.
Důvod, proč byla zhotovena replika originálních tiskových desek, je možnost ukázat umění současných rytců. Zhotovit kvalitní repliku je podstatně náročnější než zhotovit rytinu dosud nevydané známky.

Ďakujem za rozšírenie obzorov. Filatéliou som sa zaoberal ako malý chlapec na základnej škole. Dnes vás tu už len sledujem a čítam.
Rovnako gratulujem k splneniu zberateľského sna. No splnenie jedného sna znamená vytvorenie nového, ešte náročnejšieho... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
V podstatě to jsou takový škaredý známky ... což my, filatelisté, máme rádi! ;)

Burda prodával nějaký. Není to součástí?

No a doplnit to o klasickýho modrýho a červenýho a o Bombajský dopis a jednorámovka jak vyšitá! :P
Moderátor
Pavel_III napsal
V podstatě to jsou takový škaredý známky ... což my, filatelisté, máme rádi! ;)

Burda prodával nějaký. Není to součástí?

No a doplnit to o klasickýho modrýho a červenýho a o Bombajský dopis a jednorámovka jak vyšitá! :P


Ne, tyto materiály jsem nekoupil od Burdy.
Ale zkusím vložit další obrázky (včera to nešlo)
Tak se dívám, že vkládání obrázků stále nefunguje a hlásí to tohle:

"An error was encountered. We apologize for any inconvenience.
In file sources/functions.php on line 6109:
E_NOTICE - Undefined index: extension
This error should probably not have occured, so please report it to the webmaster. Thank you for your help.
If you are the webmaster of this board and you believe this is a bug, please send a bug report."
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 1. 11. 2019, 8:48. »
Moderátor
Jaromir, ak cituješ niekoho iného príspevok, tak sa nedá vložiť obrázok. Vlož obrázok bez citácie iného člena.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Dobře Smith, zkusím to bez citace, děkuji za radu.
Jak je vidět, zadařilo se, takže ukazuji třetí dvojici. Zde už je celková kvalita horší, úzké okraje, ale vzhledem k tisku "worn" je kvalita tisku docela slušná, zvláště u Modrého Mauritia.
Pozn. Nejhorší provedení tisků je "latest" tedy poslední, páté vydání Mauritiů POST PAID. Některé tisky červených Mauritiů nejsou skoro vidět.

Jinak, pokud má někdo jiného Mauritia, nemusí to být POST PAID, tak se přidejte, určitě na toto téma vzhledem k popularitě Mauritiů může být zajímavá diskuse a předání vzájemných poznatků. Ať opět trochu oživíme diskuse v Chlubírně.
Osobně uvítám literaturu o tomto vydání. Zatím čerpám z Feldmanových aukcí a katalobů Gibbons a Michel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tuhle známku je dobré najít v originále. Upozorňuji, na obrázku je faksimile 1986.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Díky za obrázek. Osobně by mne zajímalo, kolik podobných replik, či padělků bylo zhotoveno. Myslím tím ovšem pouze kvalitní provedení. Toto provedení určitě mezi kvalitní repliku patří.
Registrovaný uživatel
Tahle kniha je perfektní, pokud se zajímáte o nejhledanější známku světa.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Děkuji za tip, tuto knihu nemám, zkusím ji sehnat.
Moderátor
Tak, objednáno a už jsem dostal potvrzení objednávky na e-mail.
Moderátor
Dávám obrázek dalšího z modrých Mauritiů - tvz. Lapirota z roku 1859. Jde snad o nejhorší práci rytce v dějinách filatelie, ovšem známka je ve velmi dobré kvalitě.
Dokonce ani orámování známky netvoří pravé úhly, jak si můžete všimnout


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 4. 11. 2019, 15:21. »
Moderátor
Pěkný exemplář, Pozice 2, tisk označovaný jako "early intermediate".
Moderátor
Přidám zase něco nového:
Novotisky zhotovené z originální desky MAURITIUS POST OFFICE, které byly nalezené v roce 1912. Aby se tímto způsobem nedaly známky padělat, byly na obou rytinách provedené značky. Kdo z vás je dokáže najít?



Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to sice maličký, ale pravý horní roh u 1 penny a pravý dolní u 2 penny?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Mauritius

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1