Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Mauritius

Vykupminci.cz
Numisargo

Mauritius

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nemci maju minimalne dve tlacove dosky fascimilii.jednu z roku1897 a jednu o sto rokov starsiu vydanu k 150 vyrociu.pri prvej o povodnej TD nikto nevedel a pri druhej este nebola objavena.ta prva je vytvorena z originalu pozicanemu museu a ta druha s novotlaci z roku 1912.su medzi nimi rozdieli.
Registrovaný uživatel
Ja tuto oblast nedelam, ale toto mi prijde jako falzum. Je to tak?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Z těch skenů nejsem schopný rozeznat, o co jde. Bylo vytištěno několik replik i padělků, že se v tom nedá dobře orientovat. Navíc, nepřečtu, co je napsané u uvedené známky.
Dnes jsem na chalupě, kde nemám k dispozici porovnávací materiály, abych určil ZP.
U POST PAID nebyly vytištěné žádné novotisky, protože se z desek tisklo, až se úplně opotřebovaly a poté byly přeryté Sherwinem, jejichž tisk se snadno pozná a jejichž ukázky jsou v této diskusi.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Z těch skenů nejsem schopný rozeznat, o co jde. Bylo vytištěno několik replik i padělků, že se v tom nedá dobře orientovat. Navíc, nepřečtu, co je napsané u uvedené známky.
Dnes jsem na chalupě, kde nemám k dispozici porovnávací materiály, abych určil ZP.
U POST PAID nebyly vytištěné žádné novotisky, protože se z desek tisklo, až se úplně opotřebovaly a poté byly přeryté Sherwinem, jejichž tisk se snadno pozná a jejichž ukázky jsou v této diskusi.


Aha, ony se ty obrazky po nahrani dost zmensily. U znamky je napsano, ze se jedna o SG 13 a vzacnejsi odstin deep blue a kruhove razitko c.2
Moderátor
Musím se podívat zítra do katalogu, čemu SG 13 odpovídá, zda je to vydání "intermediate" a porovnat je s materiály, které mám k dispozici.
Registrovaný uživatel
Pomohlo by aj vidieť druhú stranu známky či to nie je fotokópia.
Registrovaný uživatel
shareman napsal
Pomohlo by aj vidieť druhú stranu známky či to nie je fotokópia.


tu tam bohuzel prodejce nedal
Moderátor
Tak jsem známku porovnal s materiály, které mám k dispozici.
Je to ZP3 s odstínem deep blue, provedení "intermediate", tedy SG.13. Řekl bych, že časné provedení intermediate, blíží se tisku "early."
Zda je tato známka pravá nebo ne, se z přiloženého skenu nedá poznat, ale s příslušným ZP3 sedí dokonale.
Ono se vyskytuje na prodej velké množství Mauritiů, kde člověk neví, na čem je.
Např. zde je prodávaná známka jako "earliest", což není ani náhodou a navíc ani nesedí se žádným ZP: https://www.ebay.com/itm/Mauritius-1848-2d-Dp-Blue-Grey-SG5-Pos-8-Earliest-Impression-Ave-Used-Rare-CV-2/293576307847?hash=item445a82f487:g:RuQAAOSwsb9euQ7P
Ani cena neodpovídá provedení "earliest."
Moderátor
Vážení přátelé,
tak se mi podařilo z období 1847 - 1859 shromáždit dostatečné množství materiálů, že jsem z nich vytvořil jednorámový exponát, který bude mít premiéru na výstavě Praga PICCOLA v rámci veletrhu Sběratel v září 2020. Vkládám sem pouze úvodní list z důvodů, že nechci zveřejňovat na webu všechny materiály a též, aby to bylo pro návštěvníky výstavy překvapení


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hmm, teď mám důvod nakouknout i do filatelistické sekce.

É, chtělo by to doladit práci s textovým editorem.
- úvodní text, zarovnání do bloku
- "Plán exponátu:", použít tabelátory aby text "list*" začínal na stejné pozici z leva.
- "Plán exponátu:", "Použitá literatura", "Oblasti osobního výzkumu:", "Nejvýznamnější položky:" použít jiný font (bezpatkový) nebo o jeden či dva body větší velikost fontu.
Registrovaný uživatel
Pán Petřík už by ste mohli zverejniť ten exponát? :D
Tiež rozmýšľam, že by som sa vrátil k známkam a to k Mauriciu.
Najviac sa mi páči Lapirot a Post Paid, ostatné ma nejak viac nezaujali.
Moderátor
Exponát je zveřejněný na stránkách Petera Hoffmanna, ale není tam uvedené moje jméno. Nestojím o příliš velkou publicitu, dal jsem do Chlubírny několik ukázek, protože jsem si myslel, že tím trochu oživím diskusi v Chlubírně. Ale místo toho jsem dostal radu, abych se naučil pracovat s textovým editorem a pro popis použil jiný font.
Od doby zveřejnění u P. Hoffmanna jsem sehnal opět několik známek, např. POST PAID chybotisk "PENOE" v kvalitě intermediate s atestem, další Lapiroty a Britannie.
Registrovaný uživatel
Hmm, ten rozdíl ve zpracování byl vidět.

BTW, na jedné práci byly použity ne zcela vhodné barvy pro nadpisy. Ono je jako cool, akorát při nevhodném osvětlení to už krapet není vidět.
Registrovaný uživatel
Pán Petřík našiel som, ďakujem
Ja teraz skúšam zostaviť najlacnejšiu rekonštrukciu Lapirot. :)
Keď bude hotová tak určite sem pridám.
Moderátor
shareman napsal
Pán Petřík našiel som, ďakujem
Ja teraz skúšam zostaviť najlacnejšiu rekonštrukciu Lapirot. :)
Keď bude hotová tak určite sem pridám.

Už se těším, Lapirot je velmi zajímavý.
Snad v diskusi nedostanete "kartáč" kvůli fontům...
Jak se v diskusi dozvídáme, tak rozhodující nejsou známky, ale "fonty"
Registrovaný uživatel
Ahoj Jaromíre máš pravdu, také si myslím že pro někoho zde nejsou důležité známky. Máš to moc pěkný.
« Poslední úpravu provedl(a) braun viktor v 23. 9. 2020, 7:43. »
Moderátor
Jaromíre, jak dlouho jsi to sesbírával?
Moderátor
regula_jan napsal
Jaromíre, jak dlouho jsi to sesbírával?

Zatím se Mauritiu věnuji necelý rok.
Jinak, pro Sharemana.
Díval jsem se, že mám u Lapirota dvě stejné ZP10 v kvalitě worn.
Pokud Vám Sharemane toto ZP chybí a máte nějakou jinou dubletu, můžeme si tyto známky vyměnit.
Moderátor
Rok ... já se s Lajtabánságem a dalšími přetisky lopotím nějakých 35 let ...
Moderátor
Tak jsem se rozhodl, že sem přidám můj již zmíněný přírůstek, POST PAID chybotisk "PENOE" ZP 7.
Tisk známky je v kvalitě "intermediate" a i přes úzké střihy si myslím, že je v celkem slušné kvalitě. Známka má atest od BPA. Razítko s číslem 14 je pro district "Riviére du Rempart."


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nie som filatelista, ale známka POST PAID "PENOE" ma zaujala. Pre mňa je zaujímavá z dvoch hľadísk:
1.) ten skomolený opis "PENOE" namiesto "PENCE" je nádherný. Ukazuje, že ľudská hlúposť a nepozornosť je nekonečná;
2.) celý opis na známke vyzerá byť ručne vyrytý. Písmena sú rôznych veľkostí a tvarov, ich výsledná tlač je neostrá. Kebyže je to minca či bankovka, tak je to jasné "home made" falzum. Prečo tlačiari nepoužívali pre výrobu štočkov punce? Aj keď na ostrove Maurícius si s nejakou presnosťou a úhľadnosťou asi ťažkú hlavu nikdy nerobili...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Jaromíre - móóóóc pěkné. Krasné známky, krásná kolekce, gratuluji vám .... teď ještě našetřit na ty úplně první .... :-)
Registrovaný uživatel
Velmi pekna zbierka pane Jaromire.Len tak pre zaujimavost kolko by mohlo stat toto. V 1954 roku to stalo 30000 dolarov.http://www.brandonstamps.com/1848-orangevermilion-titan-empire-philately-p-17043.html
Registrovaný uživatel
http://www.brandonstamps.com/1848-orangevermilion-titan-empire-philately-p-17043.html
Registrovaný uživatel
Nie som síce pán Jaromír, osobne by som to videl na 300.000 - 400.000€

Pre Jaromíra ohľadom Lapirot výmeny: Pozriem čo mám a ozvem sa.
« Poslední úpravu provedl(a) shareman v 24. 9. 2020, 19:30. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Mauritius

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1