Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Mauritius

Vykupminci.cz
Numisargo

Mauritius

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10

Autor Příspěvek
Moderátor
Ještě k tomu Spirovu padělku Dardenna.
Těchto padělků se vyskytuje hodně, barvou a provedením tisku působí věrohodně, ovšem podle obrazu musí i podprůměrně zkušený sběratel poznat, že jde o padělek.
Vzpomínám si, že jsem podobný padělek v nominálu 2 pence viděl v nějaké naší aukci.
Takže, vážení diskutující, pokud byste se rozhodli pro jakékoliv nákupy známek Mauritia, podívejte se nejlépe do Feldmanových aukcí, kde je srovnávacích materiálů více než dost. To, že se tam objevil Sperratiho padělek je výjimka, jak jsme měl možnost se přesvědčit, tento padělek zmýlil nejen aukcionáře, ale i znalce.
Nezmýlil ovšem Sharemana, o to větší mu patří uznání!
Moderátor
Pavel_III napsal
Jaromir napsal
V poslední době se rozjel ve velkém tisk padělků na inkoustové tiskárně, např. jeden prodejce ze Singapore už takto prodává stále vylepšené padělky známek Afghánistánu už plných 13 roků!!!
A stačí silná lupa a člověk vidí barevné tečky rozeseté po celém známkovém obrazu, typických pro inkoustovou tiskárnu.
Když jsem na to prodejce upozornil, tak mi odepsal, zda jsem znalec a že tyto známky nejsou padělky, protože je má z věrohodného zdroje...

A co mu bylo odpovězeno?

Pavle,
zde je onen dlouholetý prodejce padělků afghánských známek ze Singapore, tentokrát pod jiným nickem: https://www.ebay.com/itm/AFGHANISTAN-1873-Tiger-Head-1-Sh-Black-MINT-BLOCK-OF-4-STAMP-Scott-11-RARE/163399611462?hash=item260b603446:g:N9sAAOSwN5Vam2HS
Tyto padělky jsou naštěstí velmi primitivní a tak nemají úspěch
Registrovaný uživatel
V aukcii Ulrich Felzmann 170th Auction - Lot 3744
Nový certifikát RPSL.
Myslím, že známka je pravá, so ZP 10 súhlasím.
Ale predsa sa mi na nej niečo nezdá. Minimálne ten Maltézsky kríž vľavo dole :lol:
Čo poviete?
Lúče ľavého dolného ornamentu neboli vyryté po okraj, aby vznikol takýto dojem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) shareman v 27. 11. 2020, 19:03. »
Moderátor
Ten "Maltézský kříž" je nádherný a nesouhlasí se ZP 10.
Porovnávám známku se svojí ZP 10 - worn a mám tam i jiný tvar nápisu ONE. Navíc, spodní část "E" mám ve stejné rovině jako spodní část "P"
Moderátor
Tak se dívám, že nikdo nic do Chlubírny nepřidává, takže ze svých přírůstků zveřejním deseblok vydání Britannia

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 5. 12. 2020, 9:52. »
Registrovaný uživatel
Dneska se mi dostalo do ruky nové číslo Merkur revue 6/2020. Na prvních pěti stranách je v něm příspěvek zdejšího přispěvovatele pana Jaromíra - "Mauritius - nejpopulárnější, ale přitom neprobádaná známková země" - I. část - móóc povedené počteníčko. Všem, co čtou toto vlákno na Sběrateli doporučuji!
Moderátor
MikyM napsal
Dneska se mi dostalo do ruky nové číslo Merkur revue 6/2020. Na prvních pěti stranách je v něm příspěvek zdejšího přispěvovatele pana Jaromíra - "Mauritius - nejpopulárnější, ale přitom neprobádaná známková země" - I. část - móóc povedené počteníčko. Všem, co čtou toto vlákno na Sběrateli doporučuji!

Mně ještě vytištěné číslo MR 6-2920 nepřišlo, tak jsem zvědavý, jak celé číslo bude vypadat. Mám je sice v počítači, ale to není ono.
První část mojí studie o Mauritiu POST PAID představuje asi 40% celého článku, takže pokračování bude ještě v dalších dvou číslech.
Jinak musím poděkovat Sharemanovi a panu Kopřivovi za poskytnutí materiálů, protože bez nich by tato studie nevznikla.
Moderátor
Mně nepřišla ještě ani prosincová Filatelie (a nejenom mně). :'(
Registrovaný uživatel
Pavle III. tu Merkur revue j6/20 sem ti dnes poslal v modré služební brašně. V pondělí ji máš ...
Moderátor
Těším se! Doufejme, že dožiju! ;)
Registrovaný uživatel
Známky Maurícia sú naozaj úžasné a niektorí ľudia vedia pre ne spraviť čokoľvek.
Na túto krásnu PENOE:
https://www.philasearch.com/en/i_9510_566/4410_Mauritius/9510-18080.html
vystavil certifikát Peter Holcombe dva roky po smrti. :shock:
Dúfam, že len preklep, zisťujem.
Moderátor
shareman napsal
Známky Maurícia sú naozaj úžasné a niektorí ľudia vedia pre ne spraviť čokoľvek.
Na túto krásnu PENOE:
https://www.philasearch.com/en/i_9510_566/4410_Mauritius/9510-18080.html
vystavil certifikát Peter Holcombe dva roky po smrti. :shock:
Dúfam, že len preklep, zisťujem.

Nádherný exemplář s hodně širokými okraji. Předpokládám, že ten letopočet 2014 v popisu, bude překlep.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Mauritius

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1