Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Mauritius

Vykupminci.cz
Numisargo

Mauritius

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V aukcii Gärtner je na predaj:

1) obálka 1p Post Office. Jedna z troch obálok pre pozvánku na ples Lady Gomm.

2) list 2p Post Paid - pekný široký strih, iba dotknutá perom
Registrovaný uživatel
24ks Mauritia 2p PP
Tieto by mali prejsť filtrom ako EARLIEST a zároveň UNUSED
6-3 je otázne, nemám k dispozícii lepší obrázok
4-3 je na dopise, ale malý škrt perom nebol myslený ako "cancel"
Pravdepodobne všetky boli na dopisoch tak či tak :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
shareman napsal
24ks Mauritia 2p PP
Tieto by mali prejsť filtrom ako EARLIEST a zároveň UNUSED
6-3 je otázne, nemám k dispozícii lepší obrázok
4-3 je na dopise, ale malý škrt perom nebol myslený ako "cancel"
Pravdepodobne všetky boli na dopisoch tak či tak :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Toto vlákno a známky z ostrova Mauritius mě zajímají, aspoň tak, že o tom strašně rád čtu, ale Vašemu příspěvku bohužel nerozumím...
Můžete prosím upřesnit ...
Odkud jsou tyto známky ?
24 ks na jednom místě je celkem dost ...
Co znamená to 6-3 a 4- 3?
Moderátor
MikyM napsal
Co znamená to 6-3 a 4- 3?

Pozice / číslo pod jednotlivou známkou (na obrázku je to špatně vidět).
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Toto vlákno a známky z ostrova Mauritius mě zajímají, aspoň tak, že o tom strašně rád čtu, ale Vašemu příspěvku bohužel nerozumím...
Můžete prosím upřesnit ...
Odkud jsou tyto známky ?
24 ks na jednom místě je celkem dost ...
Co znamená to 6-3 a 4- 3?


Tieto známky (ich obrázky) pochádzajú z rôznych aukcií a privátnych predajov.
Skladám census z dostupných kusov. Bohužiaľ poz 12 chýba (zatiaľ).
Ako regula_jan odpísal - pozícia na 12-archu/číslo z danej pozície. Ak z pozície 1 sú známe 3 kusy, sú to: 1, 1-2, 1-3
Registrovaný uživatel
Poz 2 bude tiež problém.
Podľa RPSL a Davida Brandona je "unused".
Kúpil ju nedávno Paul Fraser a ponúka ju za 125.000 GBP.
A mám obavu, že k RPSL sa pridal v babráctve aj Brandon.
Známka má dva "vygumované" škrty perom, evidentne zamýšľané ako cancel. Ale stále ich vidno. V certifikátoch žiadna zmienka. Ktovie či by prešla aj u BPA :roll:
Od Frasera mám kvalitný sken, ale zatiaľ nemám právo zverejniť. Uvidíme ako sa k tomu postaví.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
shareman napsal
MikyM napsal
Toto vlákno a známky z ostrova Mauritius mě zajímají, aspoň tak, že o tom strašně rád čtu, ale Vašemu příspěvku bohužel nerozumím...
Můžete prosím upřesnit ...
Odkud jsou tyto známky ?
24 ks na jednom místě je celkem dost ...
Co znamená to 6-3 a 4- 3?


Děkuji moc za vysvětlení. I panu Regulovi. Mimochodem, asi nej nej vlákno v sekci filatelie.... Teda alespoň pro mě. Moc se těším na tu knihu, už aby vyšla ... :D
Tieto známky (ich obrázky) pochádzajú z rôznych aukcií a privátnych predajov.
Skladám census z dostupných kusov. Bohužiaľ poz 12 chýba (zatiaľ).
Ako regula_jan odpísal - pozícia na 12-archu/číslo z danej pozície. Ak z pozície 1 sú známe 3 kusy, sú to: 1, 1-2, 1-3
Moderátor
Já mám ve svojí databázi 23 nepoužitých známek POST PAID 2 pence "earliest". Musím je zkontrolovat s uvedenými známkami od Sharemana.
Co se týká knihy, došlo ke zdržení studiem dalších materiálů, podařilo se mi zdokumentovat další obálky i razítka a kolega provádí korekci překladů a převody do pdf, aby se z těchto souborů dala kniha rovnou vytisknout. Kniha bude podstatně rozsáhlejší než jsem čekal.
Moderátor
shareman napsal
Poz 2 bude tiež problém.
Podľa RPSL a Davida Brandona je "unused".
Kúpil ju nedávno Paul Fraser a ponúka ju za 125.000 GBP.
A mám obavu, že k RPSL sa pridal v babráctve aj Brandon.
Známka má dva "vygumované" škrty perom, evidentne zamýšľané ako cancel. Ale stále ich vidno. V certifikátoch žiadna zmienka. Ktovie či by prešla aj u BPA :roll:
Od Frasera mám kvalitný sken, ale zatiaľ nemám právo zverejniť. Uvidíme ako sa k tomu postaví.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Uvedenou známku mám v databázi s poznámkou, že byla prodaná v aukci Robson Lowe April 1973 za 46.000 GBP
Registrovaný uživatel
Jaromír a náhodou obrázok z tej aukcie?
Pred rokom ju predal rakúsky Classicphil v jeho 5 aukcii. Est. bolo 120k€ ale neviem za koľko išla. Zaujímavé ako celé tie roky prehliadajú tie dva škrty :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
shareman napsal
Jaromír a náhodou obrázok z tej aukcie?
Pred rokom ju predal rakúsky Classicphil v jeho 5 aukcii. Est. bolo 120k€ ale neviem za koľko išla. Zaujímavé ako celé tie roky prehliadajú tie dva škrty :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Ty prosvítající škrty jsou opravdu zajímavé, že se atesty o nich nezmiňují. Bohužel si nevzpomínám, ze které aukce jsem opsal uvedené údaje. V poslední době jsem toho studoval hodně a k uvedené známce jsem si bohužel neudělal bližší poznámky.
Registrovaný uživatel
Vydražili jednu z najznámejších a najvzácnejších známok
Červený maurícius vydražili v Nemecku za 8,1 milióna eur.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22690707/cerveny-mauricius-drazba-znamky.html
Moderátor
Larisa napsal
Vydražili jednu z najznámejších a najvzácnejších známok
Červený maurícius vydražili v Nemecku za 8,1 milióna eur.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22690707/cerveny-mauricius-drazba-znamky.html


Ano, myslím si, že výše částky všechny překvapila. Ale, současně to více zpopularizuje další známky Mauritia o nichž zde vedeme diskuse.
Moderátor
Naváži na diskusi se Sharemanem a umístím zde svoji databázi známek MAURITIUS POST PAID 2pence vydání "earliest" , které jsou v aukcích vedené jako nepoužité. U známek nemám určena ZP, pouze poznámky z aukcí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ještě mám jednu naprosto zásadní poznámku k tomu jak zde vedeme diskuse, které známky MAURITIA POST PAID jsou "earliest" a které "early."
Ukázka z katalogu ROBSON LOWE LTD. z aukce Burrusovy sbírky 1. října 1963 dokládá, že tehdy znalci označovali za "earliest" pouze známky na silném nažloutlém papíru a tisky na tenkém šedomodrém papíru označovali jako "Very Early." Toto dokládám skeny unikátního 6bloku 1penny popsaného v aukci R-L 1963 jako "Very Early."
K tomu připojuji sken z Feldmanovy aukce v roce 1993, kde je tento 6blok popsaný jako "earliest" (prodaný za 65.000 CHF) a v roce 2020 se tento 6blok v aukci označené jako Tatiana I prodal u Feldmana za 80.000 GBP též jako "Earliest".
Znalci zřejmě později dali přednost rozlišování kvality tisku podle skutečné kvality tisku a ne podle papíru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem

Nejaký čas po kontaktovaní Frasera posunuli známku do aukcie Feldman, ale opäť ako "nepoužitú". Feldmana som kontaktoval, uvidíme či budú mať so mnou nervy aj do tretice.
Registrovaný uživatel
Dotaz na Jaromíra …
- už se ví, zda se vaše kniha bude prodávat za pár dní na letošním podzimním Sběrateli? A pokud ano kolik bude stát? ˇat vím, kolik si mám vybrat z prasátka :D
Děkuji.
Moderátor
MikyM napsal
Dotaz na Jaromíra …
- už se ví, zda se vaše kniha bude prodávat za pár dní na letošním podzimním Sběrateli? A pokud ano kolik bude stát? ˇat vím, kolik si mám vybrat z prasátka :D
Děkuji.


Kniha je vytištěná, jen má tiskárna problém s kartonem na obal, takže nevím, zda se to do Sběratele stihne. Kniha má 153 stran, je na formátu A4, na matném křídovém papíru, tvrdé desky jsou laminované matným laminem.
Předpokládaná cena 800- 850,-Kč. Na Sběrateli se prodávat nebude. Pokud se zadaří, bude mít kniha slavnostní křest na schůzce sběratelů známkových zemí v Praze v pátek 10. září v restauraci Kobyla v 17.00. Bližší informace na stránkách známkové země Ivo Szostoka.
Pokud se nezadaří, další křest bude mít kniha na výstavě NITRA 15.-19. září 2021.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
MikyM napsal
Dotaz na Jaromíra …
- už se ví, zda se vaše kniha bude prodávat za pár dní na letošním podzimním Sběrateli? A pokud ano kolik bude stát? ˇat vím, kolik si mám vybrat z prasátka :D
Děkuji.


Kniha je vytištěná, jen má tiskárna problém s kartonem na obal, takže nevím, zda se to do Sběratele stihne. Kniha má 153 stran, je na formátu A4, na matném křídovém papíru, tvrdé desky jsou laminované matným laminem.
Předpokládaná cena 800- 850,-Kč. Na Sběrateli se prodávat nebude. Pokud se zadaří, bude mít kniha slavnostní křest na schůzce sběratelů známkových zemí v Praze v pátek 10. září v restauraci Kobyla v 17.00. Bližší informace na stránkách známkové země Ivo Szostoka.
Pokud se nezadaří, další křest bude mít kniha na výstavě NITRA 15.-19. září 2021.


děkuji za Info. Škoda, těšil jsem se, že si ze Sběratele přivezu pěkný dárek. Na ty Vámi jmenované akce se nedostanu. Pokud pak bude nějaký jiný prodejní kanál, dejte prosím sem vědět, rád bych si tu knihu koupil, vlastně už pod"pod stromeček".
Moderátor
MikyM napsal
Jaromir napsal
MikyM napsal
Dotaz na Jaromíra …
- už se ví, zda se vaše kniha bude prodávat za pár dní na letošním podzimním Sběrateli? A pokud ano kolik bude stát? ˇat vím, kolik si mám vybrat z prasátka :D
Děkuji.


Kniha je vytištěná, jen má tiskárna problém s kartonem na obal, takže nevím, zda se to do Sběratele stihne. Kniha má 153 stran, je na formátu A4, na matném křídovém papíru, tvrdé desky jsou laminované matným laminem.
Předpokládaná cena 800- 850,-Kč. Na Sběrateli se prodávat nebude. Pokud se zadaří, bude mít kniha slavnostní křest na schůzce sběratelů známkových zemí v Praze v pátek 10. září v restauraci Kobyla v 17.00. Bližší informace na stránkách známkové země Ivo Szostoka.
Pokud se nezadaří, další křest bude mít kniha na výstavě NITRA 15.-19. září 2021.


děkuji za Info. Škoda, těšil jsem se, že si ze Sběratele přivezu pěkný dárek. Na ty Vámi jmenované akce se nedostanu. Pokud pak bude nějaký jiný prodejní kanál, dejte prosím sem vědět, rád bych si tu knihu koupil, vlastně už pod"pod stromeček".

Nebojte se, s knihou pro Vás počítám. Pokud jste z Brna, tak Vám ji mohu předat i osobně, protože do Brna jezdím téměř každý týden.
Teď jsem dostal informaci z tiskárny, že kniha byla měla být kompletní ve čtvrtek odpoledne, takže by měla stihnout křest v pátek v Praze .
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 7. 9. 2021, 11:28. »
Registrovaný uživatel
Ok, to by šlo. Budu rád. Jsem z Brna - mail: Ble-ma@seznam.cz.
Moderátor
Přikládám skeny předni a zadní strany knihy. Na zadní straně knihy má reklamu britský znalec David Brandon, který ke knize napsal úvodní slovo.
Sken je ve špatné kvalitě, protože návrh obálky má příliš velký objem dat a musel jsem jej vytisknou a poté naskenovat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jaromir napsal
MikyM napsal
Jaromir napsal
MikyM napsal
Dotaz na Jaromíra …
- už se ví, zda se vaše kniha bude prodávat za pár dní na letošním podzimním Sběrateli? A pokud ano kolik bude stát? ˇat vím, kolik si mám vybrat z prasátka :D
Děkuji.


Kniha je vytištěná, jen má tiskárna problém s kartonem na obal, takže nevím, zda se to do Sběratele stihne. Kniha má 153 stran, je na formátu A4, na matném křídovém papíru, tvrdé desky jsou laminované matným laminem.
Předpokládaná cena 800- 850,-Kč. Na Sběrateli se prodávat nebude. Pokud se zadaří, bude mít kniha slavnostní křest na schůzce sběratelů známkových zemí v Praze v pátek 10. září v restauraci Kobyla v 17.00. Bližší informace na stránkách známkové země Ivo Szostoka.
Pokud se nezadaří, další křest bude mít kniha na výstavě NITRA 15.-19. září 2021.


děkuji za Info. Škoda, těšil jsem se, že si ze Sběratele přivezu pěkný dárek. Na ty Vámi jmenované akce se nedostanu. Pokud pak bude nějaký jiný prodejní kanál, dejte prosím sem vědět, rád bych si tu knihu koupil, vlastně už pod"pod stromeček".

Nebojte se, s knihou pro Vás počítám. Pokud jste z Brna, tak Vám ji mohu předat i osobně, protože do Brna jezdím téměř každý týden.
Teď jsem dostal informaci z tiskárny, že kniha byla měla být kompletní ve čtvrtek odpoledne, takže by měla stihnout křest v pátek v Praze .

Dvě? I když moje prasátko už chcíplo hlady. :(
Moderátor
No, jo Pavle, kniha je navíc celá v barvě (až na několik obrázků, které jsem sehnal pouze v černobílé barvě), malý náklad 130ks, všechno jsem financoval sám, žádný sponzor, takže věř, že za uvedenou prodejní cenu na prodeji knihy nezbohatnu.
Přečti si diskusi na předchozí straně o Karáskově knize, kdy se před 20 lety náklady na podobnou knihu vyšplhaly přes 900,-Kč při nákladu 1.800ks.
Moderátor
Já netvrdil, že na tom zbohatneš, já jen konstatoval zdravotní stav mého prasátka! :D
I když teda, důvod k smíchu mají spíš ti druzí, já ne. Ale titulky říkají, že platy skokově rostou, doktor bude mít 100000 ... někomu spíš ale rostou skokově výdaje, plat se zvedne o pár korun (ale o to víc se o tom bude kecat a management se bude vychvalovat do nebes),

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Mauritius

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1