Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Maxmilian II. (*31.7.1527 +12.10.1576)

Vykupminci.cz
Numisargo

Maxmilian II. (*31.7.1527 +12.10.1576)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mám tady jeden 2 krejcar ražený na císařském hradu Friedberg severně od Frankfurtu mezi 1570-1577, šlechtic Heinrich II. Ogger von Homburg.
Co jsem viděl na inetu opisy se různí a na rubu odkazují na DECRETO (dekret povolující ražbu?). Tady je ovšem místo druhého E hodně tlusté I.
Kdybyste věděli nějaké podrobnosti, přivítám..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podľa mňa to je (chce byť) E.Variaty,rozdiely,síce na iných minciach ma bavia,tak som si dovolil napísať svoj názor.
-s-
Registrovaný uživatel
Nedodĕlané E , to by mohlo být. Ani nevím, jak razidla vyráběli- jestli měli puncy pro celå písmena. .
Registrovaný uživatel
Zdravím vás páni, pozrite si prosím tento krásny denár. Mám ho zaradený ako falzum, ale zatial asi najkrajsie ake som videl. Co poviete je to falzum Maximiliana? Uzasna je mincova znacka K-B zrkadlovo, mám pocit ako by mali original punc, ale nevedeli kam ho dat, je to podla vas mozne?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
No ono i ty sedmičky vzhůru nohama nejsou marný. :lol:
Registrovaný uživatel
Celkovo mi toto falzum príde zvláštne. Písmo ma rovnaký štýl ako originál, len je zle poskladané a materiál mince je tiež neobvyklý.

Väčšina falz ktoré som videl má písmo odflaknute.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
je hezke. mozna by stalo za analyzu. vrstva pokoveni se zda byt hodne silna. v tom je mene bezne, castejsi jsou uplne nebo temer uplne pokoveni zbavena falza. samotne provedeni je slusne, ale ne vyjimecne, jsou obcas k videni i uslechtilejsi, i kdyz casteji asi Ferdinandi.
Registrovaný uživatel
Patří to spíše do sekce "Literatura", ale nezná prosím někdo ze zde se objevujících sběratelů literaturu k mincím Maxmiliána II. a jeho synů (Rudolfa II. a Matyáše)?... vyjma Cejnka?
Moderátor
tak asi ne uplne spatna by mohla byt Chaurova sbirka, i kdyz rozhodne to nebude literatura vycerpavajici:

ŠIMEK, Eduard: České, moravské a slezské mince / 10. - 20. století - Chaurova sbírka - Mince Maxmiliána II. a Rudolfa II. (1564 - 1576 - 1611). 1. vydání. Národní Muzeum v Praze, 2011. 432 s. Náklad 600. ISBN 978-80-7036-328-7.
Registrovaný uživatel
A spíše k rakouským a uherským ražbám o něčem nevíte?
Registrovaný uživatel
http://imgWorld.cz/s3/5rrEbgYub4.png
Registrovaný uživatel
Prosím o upřesnění tohoto BG. Mám na mysli mincovnu a mincmistra. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...že by Kutná Hora a Šatný?
Registrovaný uživatel
Ano, kdyby Vas nudil, napiste na luk1918@seznam.cz :)
Registrovaný uživatel
Díky. No,docela si rozumíme, tak si ho prozatím ponechám :)
Registrovaný uživatel
Zdar kolegové, kam byste zařadili tento 2 krejcar? Do Prahy (MKČ 179) nebo do ČB (MKČ 249)? Osobně se přiklánim k těm Budějkám. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Žádný názor?
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
Zdravím vás páni, pozrite si prosím tento krásny denár. Mám ho zaradený ako falzum, ale zatial asi najkrajsie ake som videl. Co poviete je to falzum Maximiliana? Uzasna je mincova znacka K-B zrkadlovo, mám pocit ako by mali original punc, ale nevedeli kam ho dat, je to podla vas mozne?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Stredo, viem je to po dvoch rokoch, ale musím ti napísať, že tá minca je nádherná !!! Keby si sa jej náhodou chcel zbaviť, tak mi daj určite vedieť. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Když už máme dnes ten svátek Maxmiliána, tak tady jeden docela pěkný kutnohorský groš (MKČ 201). Halačka uvádí chybějící značku mm také u ročníku 73.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Biely peniaz, České Budejovice, 1576, celkom podarený, hlavne Gebhartova značka. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sigur napsal
hlavne Gebhartova značka.


Trochu ako Elmo zo Sezame street. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Predajca mal uvedenú mincovňu České Budejovice, čo je podľa mňa nesprávne, ak som správne pátral. Je to, prosím, Jáchymov (Geitzkopfler)? Dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, nejspíš Hal. 221.
Registrovaný uživatel
Zdravím koleg ové/yňky
Pokusil jsem se určit tuto mrtvolku

Maxmilian II.
1 krejcar 1571
České Budějovice
Tobiáš Gebhart
Halačka 252a

Trochu jsem se v tom zamotal,
můžete mi prosím někdo vysvětlit, jak rozlišit ražby Praha/České Budějovice u tohoto ročníku?

Předem děkuji a omlouvám se za hloupý dotaz.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Já bych spíš byl pro Prahu a Hanse Hardera. Gebhart měl lví hlavu, Harder hlavu gryfa. Zde je zcela evidentní zobák a ucho. Takže já jsem pro gryfa.

Navíc přesně tahle značka je typická pro rok 1571.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Maxmilian II. (*31.7.1527 +12.10.1576)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1