Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » MEDAILE A PLAKETY ŠTEFUNKO

Vykupminci.cz
Numisargo

MEDAILE A PLAKETY ŠTEFUNKO

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pekny den prajem vsetkym! Vcera som sa zaregistrovala na fore, zbieram medaile a plakety, kt vyhotovil sochár Fraňo Štefunko. Ak by ste mali nejake na predaj, na vymenu, tak sa kludne ozvite. Pisem o Stefunkovi aj pracu a chcela by som spracovat jeho medailersku tvorbu. Takze rada ocenim a privitam pripadne rady, fotky a pomoc. Dakujem :-)
Registrovaný uživatel
Medaila SNP

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Divadlo SNP

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ústredie slovenských ochotníckych divadiel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta plaketa SNP je pekna.
Registrovaný uživatel
MrSeth napsal
Ta plaketa SNP je pekna.

Sú aj v Ag.Veľa osobností stvárnil Štefunko.Pred mesiacom som predal ,tuším,bol to Škultéty?
Registrovaný uživatel
Hej, Skultetyho robil v r 1933. V striebre je ta medaila SNP
Registrovaný uživatel
123zuz napsal
Hej, Skultetyho robil v r 1933. V striebre je ta medaila SNP

SNP v Ag sa sem-tam objavuje na trhu.Ja ju nemám,len tú v Bz.Ponúkol by som ju.
Registrovaný uživatel
Bronzoveho Skultetyho mam 2x a aj SNP...nejake ine medaile od Stefunka nahodou nemate?
Registrovaný uživatel
123zuz napsal
Bronzoveho Skultetyho mam 2x a aj SNP...nejake ine medaile od Stefunka nahodou nemate?

Chcel som Vám poslať email,ale máte ho skrytý.Ponúknite Štefunko SNP Ag.ˇZiaľ,medaila je na mramore-ako ťažítko,váha 600-700gr s tým mramorom?Váha medaily samotnej,určite je ťažšia ako Bz.Dolu na hrane punce K 937.
Registrovaný uživatel
123zuz napsal
Pekny den prajem vsetkym! Vcera som sa zaregistrovala na fore, zbieram medaile a plakety, kt vyhotovil sochár Fraňo Štefunko. Ak by ste mali nejake na predaj, na vymenu, tak sa kludne ozvite. Pisem o Stefunkovi aj pracu a chcela by som spracovat jeho medailersku tvorbu. Takze rada ocenim a privitam pripadne rady, fotky a pomoc. Dakujem :-)

http://www.snk.sk/swift_data/source/casopis_kniznica/2009/januar/56.pdf
Registrovaný uživatel
Najčastejšie sa objavuje plaketa Ferozliatinové závody,na reverse Oravský hrad.Ak ju nemáte,môžem Vám ju kúpiť.Už ju nemám.
Registrovaný uživatel
-mikulas napsal
Najčastejšie sa objavuje plaketa Ferozliatinové závody,na reverse Oravský hrad.Ak ju nemáte,môžem Vám ju kúpiť.Už ju nemám.


Aj mne nezobrazuje vas mail...moj je- xxx123zuz@azet.sk
mozete mi napisat
Registrovaný uživatel
plaketa štefunko

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý deň.
Mám Jánošíka. Na druhej strane holubica.
Registrovaný uživatel
imrich napsal
plaketa štefunko

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem





Tato plaketa je na predaj???
Registrovaný uživatel
Ahojte. Dlhšie som tu nebola, môžte ma prosím kontaktovať na môj mail, tí čo máte niečo od Štefunka? Ďakujem


email: xxx123zuz@azet.sk
Registrovaný uživatel
fraglo napsal
Dobrý deň.
Mám Jánošíka. Na druhej strane holubica.



Je to od Štefunka? čo to je presnejšie?
Registrovaný uživatel
mám v ponuke relief v epoxide 37/65cm od Štefunka neni signovaný vzadu popis diela štítok cena 600eur

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Já Vám tyto stolní medaile přesunu, zde na faleristice to nikoho (bohužel) nezajímá.
Registrovaný uživatel
Poprosil by som o informáciu, ktorá sa týka tejto Štefunkovej medaily z r. 1947. Nemá niekto poznatky, či v poslednej dobe nebola vydražená na aukcii alebo zberateľských weboch? Prípadne bližšie podrobnosti o jej súčasnej hodnote? Jedná sa o variantu zo striebra Ag 987, značenie K (Kremnica), 70 mm v originál etui.
Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Můžu požádat o hmotnost medaile?
Počet ražeb neznám a v žádné aukci v Ag jsem jí nenašel.
Registrovaný uživatel
Zdravím pane "taho", medaile je popsána v publikaci Jan Horák: Kremnická mincovna, Banská Bystrica 1965 a její hmotnost by měla být 155, 4 g.
Byla dražena například na aukci SNS Bratislava 16.novembra 2013, položka 540, zachovalost 1/1, vyvolávací cena 190 €.
Dále byla dražena na 4. aukci Macho & Chlapovič 11.mája 2013, položka 389, zachovalost UNC, vyvolávací cena 150 € (zde je uvedena hmotnost 155,4 g).
Dosažené ceny si určitě dohledáte sám, já je zaznamenané nemám (nezapomeňte je napsat na toto vlákno.) :)
Registrovaný uživatel
Zdravím a smekám před vaším archivem. Děkuji. Podívám se. U M. a Ch. jsem použil jejich vyhledávač a nic. Byl jsem předvědčen, že jsem jí tam viděl. Jsem rád, že mi paměť nezklamala, ale jen vyhledávač :) .
V Blavě se neprodala. A u M. a Ch. za vyvolávačku 150 euro + %.
Registrovaný uživatel
Ďakujem páni za príspevky. Dokonca som našiel ďalšiu aukciu, ktorú uskutočnila SNS pobočka Trenčín 21.9.2013. Tam bola táto medaila v ponuke za vyvolávaciu cenu 150 €. Položka 455, stav 1/1. Čo je ale zarážajúce, že tam uviedli váhu tejto Ag medaily až 158 gramov! Skoro v každej aukcii iná hmotnosť. Niekto sa raz pomýlil a zrejme sa tieto parametre mechanicky opisovali. Neviem však či sa na tejto aukcii predala, pretože sa mi nedarí dohľadať výsledkovú listinu. A ani v Bratislavskej aukcii, či u M. a CH. ba ani v Trenčíne nebola ponúknutá spolu s originál etuou, ktorá v niektorých prípadoch dosť navýši cenu.

A teraz k hmotnosti.
Dostal som túto medailu od staršieho kolegu len na preštudovanie a prípadné ohodnotenie. Tento kus nie je určený na predaj. Na mojej numizmatickej váhe (má limit 200 g), som ju viac krát prevážil a nevychádzal z údivu. Nameraná hmotnosť tejto Ag varianty od Štefunka dosiahla 144,3 gramu!!! Čiže ju kľudne môžeme zaokrúhliť na 144 g. Kde sa v literatúre nabrali rozdiely navyše, vo váhe od 11 do 14 g oproti exempláru, ktorý mám v rukách, to netuším. Medaila je celá, nepoškodená. Má len vlasové škrabance pri okraji. Stav by som určil na 1/1. Ako mohli v jednotlivých opisoch vzniknúť tak diametrálne odlišné údaje o hmotnosti? Neverím tomu, že existuje viacero variant medaily toho typu. Pravdepodobne tento chybný údaj, automaticky prebrala zberateľská verejnosť z literatúry a nikomu nenapadlo si to fyzicky overiť-prevážiť. Podozrieval som aj svoju digitálnu váhu, či je v poriadku. Po prevážení niektorých mincí, u ktorých je známa hmotnosť, som však túto možnosť jednoznačne vylúčil. Tak a kto má teraz pravdu? ,,Babo raď." :P

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Zajímavosti » MEDAILE A PLAKETY ŠTEFUNKO

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1