Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Medaile na dobové fotografii - Rakousko-Uhersko

Vykupminci.cz
Numisargo

Medaile na dobové fotografii - Rakousko-Uhersko

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Nalezl jsem fotografii mého prapradědečka v RU uniformě na které má dvě medaile. Dokázal by někdo odhadnout o co se může jednat?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
udělej detail místa s medailemi
teoreticky vlevo kříž 1908, vpravo signum memoriae nebo 2 dezember ?
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Jinak, velice slušná zachovalá fotka... Můžete být na prapředka hrdý ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji. Tak jsem se se skenerem popral a ještě tedy takto, ale moc znatelné to stále není.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vlevo to je jistě běžný jubilejní kříž (1908) na 60-ti leté panování císaře FJI, vpravo není nic vidět a jen dle běžné stuhy je to vícero možností...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji za pomoc. Něco jsem si vygooglil, je možné že se jedná o Jubilejní kříž s civilní stuhou? Mohla být tato civilní verze pak nošena i na vojenské uniformě?
A co se týče té druhé medaile, zřejmě není možné ani nějak odhadnout podle období vzniku fotky a způsobu nošení na druhém místě vedle kříže, o co může jít, že?
Registrovaný uživatel
Na vojenské uniformě se mohl nosit i kříž na civilní stuze. Tu druhou bych tipoval na jubilejní medaili. A ta je naopak na vojenské stuze. Takže to mohlo být tak, že v roce 1898 byl děda na vojně a jako voják dostal jubilejní medaili na vojenské stuze a v roce 1908, jako civilista ve státních službách získal jubilejní kříž na civilní stuze. Fotku bych tipoval do první světové války a podle uniformy byl asi u jízdního dělostřelectva nebo trénu.
Registrovaný uživatel
Nejspíše to tak opravdu bude, děkuji. To jízdní dělostřelectvo tipujete podle té čepice, nebo je tam ještě nějaký typický znak pro tyto jednotky?
Registrovaný uživatel
Některá z těch medailí by měla být za knír protože ten je parádní. 8)
Registrovaný uživatel
Má čepici jízdy, ale nemá rajtky. To je ten určující znak.
Registrovaný uživatel
Chcem ale podotknúť kolegom, že neviem či sa bude jednať o jubilejnú medailu 1898, pretože tá sa nosila pred jubilejným krížom (vidieť to aj na dobových fotkách, kolega ondras dokonca pár takých fotiek už pridával na slovenské fórum) a neverím, že by došlo k zlému pripnutiu.
Registrovaný uživatel
typuji to nejběžnější, tedy signum memor. nebo 2 dezember...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Signum memoriae je práve spomínaná jubilejná medaila. Čo sa týka vojnovej medaily (2.december), tá je v poradí nosenia ďaleko pred jubilejným krížom a bola na šráfovanej čierno-žltej stuhe. Stuha na fotografii je jednofarebná.
Registrovaný uživatel
Ale tak tolik možností co by to mohlo být jiného s červenou stuhou nebude ne? Jak jsem psal, v RU faleristice se nevyznám, jen podle článků a databází co jsem koukal, mne napadá ještě Medaile za 40 let věrné služby, kterou mohl získat až po kříži, ale to jaksi nesedí věkově, pokud by tedy neexistovaly i jiné podmínky pro udělení, než těch 40 let služby.
Registrovaný uživatel
MOJ PRADEDO NA PIJAVE, ROK NETUSIM, TIEZ MA NEJAKU MEDAILICKU

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Některá z těch medailí by měla být za knír protože ten je parádní. 8)


A problem je vyresen :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pre Radola Gajda: Prečo by sa malo jednať o vyznamenanie na červenej stuhe? Fotka je predsa čierno-biela, takže nevieme rozoznať o akú farbu ide. Ak vychádzam z poradia nosenia medailý, aj medaila za 40 rokov verných služieb je pred jubilejným krížom. Za jubilejným krížom stojí na jednofarebnej žltej stuhe napríklad čestná medaila za 25 ročnú záslužnú činnosť na poli hasičskom a záchranárskom. Nič iné ma nenapadá čo je na jednofarebnej stuhe v podobe medaily a stojí v poradí nosenia za jubilejným krížom. Jedine ak si prapradedko pripol medaile nesprávne.
Registrovaný uživatel
Pre tomi: Škoda, že foto nie je viac kvalitná. Ale asi pôjde o železný záslužný kríž bez koruny na vojenskej stuhe.
Registrovaný uživatel
Tak když si ukazujeme dědečky, tady je můj v I.světové válce a nemá chudák ani medaili a ani knír :'(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zato pradědeček měl dvě medaile i knír a ve válce nikdy nebyl tak kde je jaká spravedlnost? :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
k6i6t6o: No já myslel že pokud by stuha měla jinou barvu, tak by ten jiný odstín byl přecijenom na ČB fotce znát, ale máš pravdu, ten hasič mne také napadl. Jiná možnost podle způsobu nošení asi není, ale jestli si to připnul špatně, tak už to asi nikdo nerozluští... :-)
Registrovaný uživatel
Pre turtleoverhead:
Je pochopiteľné že dedko nemá medailu, kedže je fotený v nemocničnom odeve. Ale má ofačovanú ruku, možno dostal aspoň medailu za zranenie. A možno dostal aj iné. Chcelo by to fotky v uniforme.
Čo sa týka pradedka, napriek tomu, že nebol vo vojne, podľa toho, že má jubilejnú medailu aj na vojenskej stuhe, musel byť v období 2.12.1848 - 2.12.1898 v činnej službe u armády alebo polície.
Registrovaný uživatel
Radola Gajda napsal
k6i6t6o: No já myslel že pokud by stuha měla jinou barvu, tak by ten jiný odstín byl přecijenom na ČB fotce znát, ale máš pravdu, ten hasič mne také napadl. Jiná možnost podle způsobu nošení asi není, ale jestli si to připnul špatně, tak už to asi nikdo nerozluští... :-)


Mne sa akosi myšlienka nesprávneho pripnutia nezdá. Chcelo by to buď viac lepších fotiek, alebo zistiť kde bol zaradený.
Registrovaný uživatel
k6i6t6o napsal
Pre turtleoverhead:
Je pochopiteľné že dedko nemá medailu, kedže je fotený v nemocničnom odeve. Ale má ofačovanú ruku, možno dostal aspoň medailu za zranenie. A možno dostal aj iné. Chcelo by to fotky v uniforme.
Čo sa týka pradedka, napriek tomu, že nebol vo vojne, podľa toho, že má jubilejnú medailu aj na vojenskej stuhe, musel byť v období 2.12.1848 - 2.12.1898 v činnej službe u armády alebo polície.


Náhodou to vím, děda má zafažované ruce protože měl omrzliny
a praděda byl zaměstnanec na C.K. místodržitelství.
Registrovaný uživatel
k6i6t6o napsal
Radola Gajda napsal
k6i6t6o: No já myslel že pokud by stuha měla jinou barvu, tak by ten jiný odstín byl přecijenom na ČB fotce znát, ale máš pravdu, ten hasič mne také napadl. Jiná možnost podle způsobu nošení asi není, ale jestli si to připnul špatně, tak už to asi nikdo nerozluští... :-)


Mne sa akosi myšlienka nesprávneho pripnutia nezdá. Chcelo by to buď viac lepších fotiek, alebo zistiť kde bol zaradený.

Bohužel... Genealogií se sice zabývám, ale zrovna v této rodové větvi mám velmi málo informací a fotografií také více nemám. Jen mi tedy prosím potvrďte, že tedy za předpokladu, že medaile má připnuty dobře, je ta hasičská medaile jediná možná, kterou můžeme brát v úvahu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Faleristika » Medaile na dobové fotografii - Rakousko-Uhersko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1