Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Medaile - prosím poraďte

Vykupminci.cz
Numisargo

Medaile - prosím poraďte

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, dostala se nám do ruky medaile, asi pamětní. Průměr má 4 cm. Z jedné strany jsou dva zkřížené meče s dubovou a asi vavřínovou ratolestí. Z druhé strany je napsáno: WELTKRIEG 1914-1918. REICHSBUND DER VEREINE GEDIENT. SOLDATEN FÜR BÖHMEN, MÄHREN UND SCHLESIEN. Nevíte prosím někdo, o co se jedná? A event. jestli to má nějakou hodnotu? Díky moc.
Registrovaný uživatel
Foto by nebylo?
Registrovaný uživatel
Tak teď jsem doma našla to samé :D a mám stejný dotaz :) snad se i tu po těch pár letech najde někdo, kdo bude vědět :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
weltkrieg je vojnova medaila z 1.svetovej.
Registrovaný uživatel
Válečná medaile asi těžko němčina je slabá stránka. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
weltkrieg-svetova vojna.Tak nechapem.Myslim si ze to bude nejaka pamatna medaila .Tak ako bola udelovany vojnovy kriz s mecamii pre vojakov a bez mecov pre vdovy...tiez je to weltkrieg.
« Poslední úpravu provedl(a) MrSeth v 9. 8. 2012, 18:58. »
Registrovaný uživatel
naviac je tam bohmen und mahren a schlesien...cechy a morava a slieszko,co mam za kopcom.A soldaten su vojaci...cize je to z vojnoveho obdobia.
Registrovaný uživatel
soukromá výroba, horší stav cena cca 80-150Kč, důvod ražby je napsán na medaili...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Jde o klasickou veteránskou medaili z oblasti, kterou nesprávně nazýváme Sudety. Medaile je ražena nějakým veteránským spolkem při příležitsoti oslav. JKe to celkem zajímavá dekorace. To,že je psaná německy je logickíé, neb jde o pohraničí. Světová válka 1914-1918 a určení pro bývalé vojáka z Čech, Moravy a Slezska. Není to zase až také vběžné.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Medaile - prosím poraďte

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1