Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Merkur - Váš názor na kvalitu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Merkur - Váš názor na kvalitu?

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
potřeboval bych od Vás poradit ohledně nákupu růžového Merkura, který je uveden na obrázku. Před rokem jsem ho mohl mít za 110.000, nyní mě daná prodejce oslovil, že by mi ho nechal za 100.000 Kč.
Prý je naněm kus razítka REICHENBERG...

Furt ve mi něco říká, že to zastřižení v horní linii je to, co z něj nedělá příliš atraktivní kus, co myslíte, stojí za to?

Díky všem za Vaše názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vzhledem ke stavu je uvedená cena hodně přehnaná...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
pravdu maji oba....za velke penize - prvotridni kvalitu..
Moderátor
ja to smazal ... ale v podstate vse je jen o citu a pocitu. ale za 100T je to vzhledem k teto kvalite velmi vysoka cena. cena s kvalitou vyrazne klesa. a zde je vyrazny zastrih do kresby. sberatele rakouska si na kvalitu opravdu potrpi a u klasiky je to o to vetsi.
Registrovaný uživatel
Je zajímavé, že už je položka v aukci u B...
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Ano, prodejce mi potvrdil, že pokud ho nekoupím já, dá ho do aukce. Akorát tam chybí ten český certifikát, v aukci je uveden certifikát pouze od A. Dieny.
Registrovaný uživatel
Chlapi, šálí mě zrak? Zrovna tuhle jsme tu už jednou řešili v jiném vlákně, ne? Zdá se, že stále čeká na někoho, kdo má spoustu peněz a neví, co s nimi... Držím palce všem, kteří váhají a odolají, protože u mě pochyby stále přetrvávají i co se týče toho atestu.
Moderátor
gepost napsal
Chlapi, šálí mě zrak? Zrovna tuhle jsme tu už jednou řešili v jiném vlákně, ne? Zdá se, že stále čeká na někoho, kdo má spoustu peněz a neví, co s nimi... Držím palce všem, kteří váhají a odolají, protože u mě pochyby stále přetrvávají i co se týče toho atestu.


Tu je to vlákno:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ocenenie-znamok_post_-315965#post315965
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Díky, Smith. Ráno jsem neměl čas to hledat.
Překvapuje mě, TBMS, že se tím stále ještě zabýváš. To, že chybí ten český certifikát, napovídá dost jasně. Jen doufám, že se nenechá oškubat nějaký důvěřivec, který by to chtěl použít jako investici do budoucna, bez řádného atestu. Pro tebe mám akorát gratulaci, žes to nechal jít dál. Za toto je těch peněz opravdu škoda.
Registrovaný uživatel
Zachránilo mě to, že jsem nakonec nedal dohromady peníze...tedy před skoro rokem...to by mě to stálo 110.000 ...dnes už se tak lehce nedám zlákat. Jsem sám zvědav kdo to koupí v té podzimní aukci u B.....
Díky všem za názory a rady.
Registrovaný uživatel
Dostalo se ti tenkrát od znalce nějakého vyjádření k tomu razítku?
Registrovaný uživatel
třeba to tam nikdo nekoupí a bude zajímavá sleva...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Se znalcem jsem mluvil osobně a prý je to na 100% REICHENBERG. Ta odlišná patka následujícího E za B je prý od toho jak se více přitlačilo na razítko. "dle katalogu Muller je to typické a běžné liberecké kruhové razítko s katalogovým číslem 2336b". Proč by ne? Nebo napadá Vás někoho co by to jiného mohlo být?
Z Rakouska, od jednoho sběratele jsem dostal dopis, že takto zastřižený merkur je na trhu prodejný max. za 3000 EUR, takže +/- 80-85.000 Kč dle kurzu.

Nakonec jsem se rozhodl, že se vydám cestou modrých merkurů v co nejlepší dosažitelné kvalitě. Ono sehnat větší bloky, to už je taky pěkný nápor na peněženku, nemluvím o meziarší...to je ale v současné chvíli pro mě v oblasti sci-fi...

Neznáte někoho kdo sbírá nebo sbíral merkury, či někoho, kdo by je rád prodal?
Registrovaný uživatel
Nejake Merkury sa najdu uz som tu o tom davnejsie pisal . m1234: trocha porovnavacieho materialu Obrázky: Obrázek vložený uživatelem Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Aka je cena zakus???? Vdaka :)
m1234 napsal
Nejake Merkury sa najdu uz som tu o tom davnejsie pisal . m1234: trocha porovnavacieho materialu Obrázky: Obrázek vložený uživatelem Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Můžete sem prosím dát detailní scan toho IIa? On ten typ neexistuje, Hirš ho sice uvádí, ale Ferchenbauer uvádí že tento typ byl zrušen, je tedy pouze IIb a IIc. Ze všech typů je nejcennější IIb.
Registrovaný uživatel
TBMS: Sbíráš jen novinové známky vydání 1851 nebo i další novinové emise(do roku 1918 ) či případně novinové kolky?
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Nemate niekto na predaj takeho modreho merkura??? Aky typ je jedno.
Registrovaný uživatel
Dracek: Jen první emisi Merkura, tedy vydání 1851. A tento záběr asi zúžím jen na modrou barvu, protože v současné době těžko postihnu žlutou a růžovou (v pěkné kvalitě), protože pak bych neměl na větší bloky modrých atd...
Registrovaný uživatel
TBMS napsal
Můžete sem prosím dát detailní scan toho IIa? On ten typ neexistuje, Hirš ho sice uvádí, ale Ferchenbauer uvádí že tento typ byl zrušen, je tedy pouze IIb a IIc. Ze všech typů je nejcennější IIb.
To je na dlhu debatu.Typ IIa uvadza uz Mueller v roku 1927.
_______________
Registrovaný uživatel
Ano, uvádí, uváděl ho kdysi i Ferchenbauer, ale už ho neuvádí, je to IIb...vpodstatě je to věc každého sběratele jak se k tomu postaví.
Moderátor
m1234 napsal
TBMS napsal
Můžete sem prosím dát detailní scan toho IIa? On ten typ neexistuje, Hirš ho sice uvádí, ale Ferchenbauer uvádí že tento typ byl zrušen, je tedy pouze IIb a IIc. Ze všech typů je nejcennější IIb.
To je na dlhu debatu.Typ IIa uvadza uz Mueller v roku 1927.

Na ten scan IIa bych se taky rád podíval.
Registrovaný uživatel
Mohol by mi niekto dat info o tomto merkurovy?? Diki

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak přeci se prodal, 105 T + %...
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
????????
nuckythompson napsal
Tak přeci se prodal, 105 T + %...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Rakousko » Merkur - Váš názor na kvalitu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1