Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Mikroskop

Vykupminci.cz
Numisargo

Mikroskop

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chcel by som Vás poprosiť o radu. Aký používate USB mikroskop a aké ma parametre ? Už dlho rozmýšľam nad jeho kúpou a nie som si istý do čoho mam investovať. Ďakujem za pomoc
Registrovaný uživatel
Já osobně používám tento mikroskop, ale daji se určitě najít levnější ...
http://www.levenhuk.cz/seznam-produktu/mikroskop-levenhuk-dtx720-wifi/#.V_X_ZLzh2rU
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
enzer - skús pozrieť aj sem. V tom vlákne je aj odkaz do sekcie mincí, aj tam je niečo ...
Registrovaný uživatel
Ďakujem za informácie
Moderátor
Já používám mikroskop zakoupený v Tchibu, byl popsaný Benešem asi před 3 roky - nevím přesně - na stránkách Filatelie, stojí ca.800.- Kč. Jen má nevýhodu že je na kulovém kloubu, tak jsem k němu musel přikoupit stativ Leuchtturm asi za 1000.-
Registrovaný uživatel
Tu je ten článok s vyššie spomenutým mikroskopom Tchibo - ale kupovať ho cielene na známky - no neviem, neviem...

Plus ešte dve PDF-ka ( 1 ) - ( 2 )
Registrovaný uživatel
Ďakujem za ďalšie info ................... tie veci som čítal ....................... zrejme sa popozerám po drahšej alternatíve ale ani pripadni nákup na čínskej stránke nie je zlý nápad ..................... 20 eur už prežijem na pokus. Ešte sa chcem opýtať ak ma mikroskop uvedené napr. od 50x - 500x .... znamená to že zväčšuje len od 50x a potom 500X ? Ospravedlňujem sa za takú primitívnu otázku ale chcem mať istotu že tie parametre sú presne od do ..... a to 50X neznamená dačo iné napr. od 1 do 50 ...
Registrovaný uživatel
enzer - čo sa týka toho zväčšenia, tak s nejakou plynulou reguláciou zväčšenia radšej nepočítaj. Skôr s nejakými "medzistupňami" (50x, 100x, 200x, 500x) ...
Nechcem sa vnucovať, ale ja som si robil postupnú selekciu z asi 10 kusov (čítal som aj rôzne recenzie) a nakoniec, čo sa týka pomeru kvalita / cena mi zostal ako voľba č. 1 tento - Levenhuk DTX 90
Dal som Ti schválne odkaz na heureku, aby som nerobil reklamu konkrétnemu obchodu a aby si si mohol aj prezrieť v každom z tých obchodov popis, hodnotenie a podobne. Tento má oproti iným napríklad aj tú výhodu, že je k nemu "stojan", A nie je to podľa môjho subjektívneho názoru jediná výhoda. Ale veď popozeraj ... Pokiaľ ťa neodradí cena ...
Registrovaný uživatel
Super ďakujem ......... prezriem si to a cena je v pohode.
Registrovaný uživatel
Ak by ťa ten Levenhuk DTX 90 zaujal natoľko, že by si začal uvažovať nad kúpou, tak pri konečnom rozhodnutí ti môže pomôcť aj tento návod ;)
+ na stránke výrobcu je možné v časti Další materiály (cca v strede stránky si na to preklikni) stiahnúť aj ďalšie súbory ... ;)
Registrovaný uživatel
Super akurát mi vyhovuje. Už predtým som uvažoval o tej značke ale na trhu je toho dosť veľa ..... ďakujem
Moderátor
Brett, já ten mikroskop od Tchiba používám asi 5 let, pouze na známky, a jsem maximálně spokojený. Navíc mikroskopy zvětšující až 500x používat na známky je absolutní nesmysl, od zvětšení 200x nevyužitelné a zbytečně přeplácené.
Moderátor
I pro ostatní- vynech hlavně takové ty za tři nebo čtyři stovky třeba na Áčku. Jsou to vyhozené peníze. Ono funguje to, ale do normál výrobku to má daleko. Já mám obyč mikroskop Meoptu a i při tom nejmenším zvětšení (to je blbá věta :) ) je vidět na známce aj to, co nechceš ;) Akorát, že to není na monitoru no. Tata to má na hroty přenosek.
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Brett, já ten mikroskop od Tchiba používám asi 5 let, pouze na známky, a jsem maximálně spokojený. Navíc mikroskopy zvětšující až 500x používat na známky je absolutní nesmysl, od zvětšení 200x nevyužitelné a zbytečně přeplácené.

blazek, ale veď ja som nevyberal mikroskop na základe, že "čím väčšie priblíženie, tým lepšie". Ja som bral pri vyššie spomenutej selekcii do úvahy viacero kritérií. A keď už sme pri tom, tak "môj víťaz" má priblíženie od 10 do 300x ... Ono aj ten základ 10x je dosť dôležitý ... Je na trhu veľa dig. mikroskopov, ktoré majú ako základ 20x ...
A čo sa týka toho Tchiba, tak ja nikoho od kúpy neodradzujem. Ak sa rozhodne si ho niekto kúpiť a je s ním spokojný, tak to je len dobre.
Je to ako kupovať auto ;) Máme na trhu veľa automobiliek, každá z nich má ešte veľa rôznych modelov. Ja som len napísal moju voľbu č. 1 ....
Moderátor
Ano, v tom máš naprostou pravdu. Jediná nevýhoda toho mikroskopu je, že je uchycený na stojánku s kulovým kloubem a to je k ničemu, musel jsem koupit stativ. Jinak ten mikroskop co jsi dával odkaz má stativ už ve výbavě, což je velká výhoda, protože mě stál dalších 1000.- Kč.
Registrovaný uživatel
enzer - tak som zvedavý, ako si to uzavrel. Vybral si nejaký konkrétny? Prípadne už máš doma? ;)
Registrovaný uživatel
eeee nemám na to čas :D ale zoberiem drahšiu alternatívu a potom dačo lacne cez al....exp.. len aby som to vyskúšal. Potreboval som si o téme spraviť jasno a teraz čakám na stav kedy sa ráno zobudím a poviem si idem si ho kúpiť ................ ale bude to asi tým že teraz nerobím doskové chyby ale do konca roka si ho asi zaobstarám. Ešte raz ďakujem za fakt užitočne rady :)
Registrovaný uživatel
enzer napsal
eeee nemám na to čas :D ale zoberiem drahšiu alternatívu a potom dačo lacne cez al....exp.. len aby som to vyskúšal. Potreboval som si o téme spraviť jasno a teraz čakám na stav kedy sa ráno zobudím a poviem si idem si ho kúpiť ................ ale bude to asi tým že teraz nerobím doskové chyby ale do konca roka si ho asi zaobstarám. Ešte raz ďakujem za fakt užitočne rady :)

Potom sa s nami nezabudni podeliť o informácie. Pre ktorý si sa rozhodol a samozrejme aj nejaké obrázky z neho budú vítané 8)
Alebo napíš Ježiškovi ;)
Moderátor
No nevím esli zrovna ve Friwaldě má Ježíšek zastávku :D
Registrovaný uživatel
enzer napsal
eeee nemám na to čas :D ale zoberiem drahšiu alternatívu a potom dačo lacne cez al....exp.. len aby som to vyskúšal. Potreboval som si o téme spraviť jasno a teraz čakám na stav kedy sa ráno zobudím a poviem si idem si ho kúpiť ................ ale bude to asi tým že teraz nerobím doskové chyby ale do konca roka si ho asi zaobstarám. Ešte raz ďakujem za fakt užitočne rady :)

enzer – tak ako už nastalo to správne ranné prebudenie ? ;)
Ak by si chcel tak môžem niekedy skúsiť nejaké DCH so SŠ.

Pridávam pár obrázkov (také pokusy) z Levenhuk DTX 90) - Pofis 350.
1. Scan známky s rozlíšením 1200 dpi a zmenšený na šírku 775 puxelov.
2. Scan známky s rozlíšením 1200 dpi a výrez na šírku 775 puxelov.
3. Výrez z obrázku z mikroskopu (5 Mpx) – menšie priblíženie.
4. Výrez z obrázku z mikroskopu (5 Mpx) – väčšie priblíženie.

Výsledok nech zhodnotí každý sám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Mikroskop

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1