Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Milion 50 Kč bankovek...

Vykupminci.cz
Numisargo

Milion 50 Kč bankovek...

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Zdravím kolegy bankovkáře,

v TV jsem zaslechnul jakýsi rozhovor redaktorky ČT s představitelem bankovního muzea, kde rozebírali situaci, že v ČR je stále mezi obyvateli cca nejméně milion 50 Kč bankovek, kterýmžto za pár dnů skončí definitivně platnost.
Když odmyslím, že dotyčný bankovní muzejní "odborník" hovořil o případné numismatické (sic!) hodnotě, tak je to skutečně možné, aby jich tolik ještě mezi lidmi bylo????
Chápu, že notafilisté je schraňují ve svých sbírkách, ale že by jich tolik ještě měli běžní Čecháčci????
Díky za fundované odpovědi... ;-)
Registrovaný uživatel
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/217411010110316-studio-6-ii/video/530594
mischel13 to sem dal
-s-
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
.. v ČR je stále mezi obyvateli cca nejméně milion 50 Kč bankovek..
.. je to skutečně možné, aby jich tolik ještě mezi lidmi bylo????

co je na tom divne?
to je len jedna bankovka na kazdeho 10-teho obyvatela CR.
a to nepocitam to kvantum nenavratne znicenych kusov pocas obdobia zivotnosti tejto bankovky,
co nam vyskyt pravdepodobne mnohonasobne znizi.
_______________
Moderátor
tocomabyt napsal
Wjem napsal
.. v ČR je stále mezi obyvateli cca nejméně milion 50 Kč bankovek..
.. je to skutečně možné, aby jich tolik ještě mezi lidmi bylo????

co je na tom divne?
to je len jedna bankovka na kazdeho 10-teho obyvatela CR.
a to nepocitam to kvantum nenavratne znicenych kusov pocas obdobia zivotnosti tejto bankovky,
co nam vyskyt pravdepodobne mnohonasobne znizi.


To bych samozřejmě chápal, jenže ten "chytrý" pán z bankovního muzea mluvil tak, že mezi lidma je hafo bankovek, zřejmě dle jeho slov ještě daleko více než milion, páč to celkem dělá cca 500 milionů...
Spíše mi tedy přijde, že v tom má bankovní muzeum lehký bordel...
Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by si 50 Kč bankovky syslil...
Registrovaný uživatel
Já mám například ve sbírce A,B,C D a E vše 2 x + Z. Tak to má mnoho sběratelů. A když mrkneš na seznam sérii např. u Klima ?? ! tak to je jiné kafe. Ono se to nasbírá. Mnoho lidí si je schováva jako vzpomínku a podobně. A znám i takové , co to sbírají na série !!! :shock: Takže Ti mají ve sbírce STOVKY kusů !
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 16. 3. 2017, 23:17. »
Registrovaný uživatel
cca 500 milionov kc v 50 korunovych bankovkach je cca 1 kus na obyvatela CR.
z celkoveho poctu vydanych bankoviek to bude zanedbatelne mnozstvo.
za temer 25 rokov platnosti.

bankovky nesledujem, ale ked uz sme pri tom,
zaujimalo by ma kolko kusov 50kc bankoviek bolo za ich existenciu vytlacenych.
naky notafilik to bude urcite vediet.
_______________
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
.. že mezi lidma je hafo bankovek, zřejmě dle jeho slov ještě daleko více než milion, páč to celkem dělá cca 500 milionů...


sice niekto tvrdi ze tie bankovky su mezi lidma.
faktom je ale to, ze tie bankovky sa len proste nevratili do CNB pri vymene.
velka vetsina z nich uz fyzicky neexistuje.
vyteklo to prackou, rozfukalo sa to po krajine. a zbytek je u zberatelov.
_______________
Registrovaný uživatel
Zapomínáte na ty miliony zahraničních turistů. Většina turistů tu neutratila všechny vyměněné peníze a "drobné" si prostě odvezla domů do zahraničí. Jako já - ať jsem byl v Chorvatsku, Řecku, Polsku, Ukrajině, Itálii, Egyptě nebo Belgii (před Eurem).. tak mi vždycky nějaký drobný zbyly - kromě mincí většinou i bankovky menších hodnot. A mám je pořád doma.
Moderátor
kamarad jich ma taky dost , ve srot stavu. Kdyz sem mu nabizel ze je vezmu do cnb , tak ze pro tech par stovek to nema smysl menit, ze to je pamatka.....
Moderátor
Taky jich mám asi šest nebo sedm kousků. S tím, že v UNC stavu se i série E dá prodat bez problémů za 70 - 80 Kč :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Milion 50 Kč bankovek...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1