Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Militárie Rakousko - Uhersko

Vykupminci.cz
Numisargo

Militárie Rakousko - Uhersko

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vše o militáriích Rakouské říše/Rakouska Uherska.
Registrovaný uživatel
Hned na úvod přidám jednu zajímavost. Jde o "bájný předmět"..Našel se už hodněkrát, dodnes nikdo neví, k čemu byl.. Jednou ho někdo našel spolu s přezkou..Já ho našel cca 100m od rozbité přezky (klasická pro mužstvo).

Někdo tvrdil, že se jedná o příslušenství k mapám..další verze je jakási opasková "brzda"..

(Všechny nalezené mají přejímací značku.)

Kdyby někdo věděl..(rozměr 4,5 x 3,5 cm)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak já nevím, ale nepochybuji, že se zde nějaký fundovaný odborník najde.
Paule dobré, budeme sem dávat vše a v\yhazovat vše co sem nepatří.
_______________
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
. budeme sem dávat vše a vyhazovat vše co sem nepatří.

Ještě se to nerozjelo a už si mneš ruce jak budeš vyhazovat? :roll:
Registrovaný uživatel
Fundovaný odborník na výstroj RU, těch bude jako šafránu..Jestli vůbec někdo. Chystám se časem přeložit výstrojní předpisy k.u.k., mám o výstroji dost materiálu, vše v Němčině..Ale zatím se chci ještě věnovat SSSR a dokončit, co jsem začal.
Něco sem ale dávat budu.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 10. 9. 2021, 14:26. »
Registrovaný uživatel
Přidám ještě jednu kuriozitku.. Na bojištích kolem Hradce Králové jsou často kule s viditelnejma zářezama, tvrdí se, že je to schválně (něco jako dum dum)...

Já vlastním jednu klasickou olověnou kuli, s vyobrazením obličeje a to z obou stran. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
turtleoverhead ano, na takové jelimany ano, jen stále do něčeho šťouráš, ale něco zpracuj, řekni svůj názor potom uvidíme. Takoví jako ty jen zapleveluji stránky.
_______________
Moderátor
Můj Kamarád Jindřich Kudrna se svoji dcerou vydali knihu:
Dekorace k Rakousko-Prusko-Italské válce v roce 1866. Možná to již někdo znáte a jak znám Jindřicha pro nás to je určitě dobré, zatím jsem jen nakoukl.
_______________
Registrovaný uživatel
Zdar,
s poslednej burzy som odišiel s touto píšťalkou
A nakolko su pre mna vojenské veci tabu a pamet mi tiez neslúži nepametam si ci mi vravel predajca ze je to RU alebo ruska. Len si pametam ze z WW1
Dik

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A este . . .
Pod stolom mal pan toto. Nedalo mi aj ked netusim ake bodáky su v tom ale pacilo sa mi to ako celok. Ked uz to teraz mam reku doma ci by niekto nevedel z fotky +- povedat ake su tam ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak píšťelku asi neurčíme, ale všichni víme na co se používala (jistě na pískání.
Doufám, že jste ty torza bodáků nekoupil.
_______________
Registrovaný uživatel
jasne že kupil :-) tu nejde o zberatelsku hodnotu , ale o dizajn. Napad je to skvely a vyzera to nazivo naozaj super. Dokonale vyuzite torza bodakov. Mne neslo o to ake su , odkial a pod. Ale ako to posobi ako celok. Ked to uz ale tak obzeram napadlo ze ake boli pouzite, ale vravim nieje to podstatne.
Registrovaný uživatel
tři bodáky krásně znejtovaný....starý Rakousko ;) :D
Moderátor
Podívejte se na ten nýtek. Co já vím, tak kluci co vykopou dokáži upravit. No a co Vaše paní, doufám, že to máte v ložnici nad postelí. Nic ve zlém, každému se libí něco jiného.
PS. Možná zatím paní nemáte, ale to přijde
_______________
Registrovaný uživatel
Tahle krasavice se mi zamotala v červnu pod cívku..Teď se chystám na renovaci. (mikrobruska, narovnání a nějaká povrch úprava)

RU námořní důstojník.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Paule nádhera, mohl by jste i zadní stranu??
_______________
Registrovaný uživatel
Altmann bohužel, zachycovač utržen..asi poměrně čerstvě. Vedle ležel ještě rozbitej protikus.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nevadí!
_______________
Registrovaný uživatel
Dobrý deň,
pri kopaní jamy na záhrade sa mi objavila v zemi cca 1meter hĺbky táto pracka na opasok. Predpokladám, by malo ísť o originál, pretože pozemok bol minimálne 90 rokov nevyužitý.
Na internete som našiel len dva rovnaké obrázky tejto pracky, jedna bola kópia a druhá je v múzeu. Je nejaký spôsob ako si overím či sa jedná o originál?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Klasická přezka, Rakousko - Uhersko, toto konkrétně Uhersko. (Honvéd)

https://aukro.cz/r-u-prezka-honved-6995295016

Originál určitě, jen má asi dovařovanej úchyt z druhý strany, nebo nechápu ty díry.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 24. 10. 2021, 15:00. »
Registrovaný uživatel
...někdo si to po válce snažil předělat k obrazu svému(nebo na svůj opasek)
Registrovaný uživatel
No bouhužel tím přezku zničil..
Registrovaný uživatel
Paule kdyby bylo nějaký bodování jaká přezka je podle tebe ta nejhezčí?Myslím první válku.Za mě první Rusko,Uhersko a potom Rakousko ;)
Registrovaný uživatel
Asi souhlas. Ruský jsou fakt pěkný, třeba dělostřelec. Krásně esteticky udělaný.
RU klasickou má člověk asi často na očích, tak je taková všední.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...jo dal jsi sem nádheru ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Militárie Rakousko - Uhersko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1