Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Milky spot

Vykupminci.cz
Numisargo

Milky spot

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, měl bych na Vás dotaz ohledně vady na stříbrných medailích "milky spot". Jedná se o bílé skvrny na medailích s vysokou ryzostí (99.9%). Tato vada mi byla při reklamacích už 4x uznána, ale stále postrádam uspokojivé vysvětlení, jak k této vadě dochází a zda tato vada ovlivňuje hodnotu medaile. Vzhledem k uznání reklamací předpokládám, že je to zásadní vada. Přitom se mi již 3x stalo, že jsem podobně poškozené medalie dostal přímo od prodejce (vždy specializovane e-shopy) a to včetně "české mincovny". Už toho začínám mít dost. Buď je to běžná věc a pak nechápu uznání reklamace a nebo je to zásadní vada vzniklá při výrobě či skladování a pak mi zase uniká četnost, s jakou se s touto vadou setkávám. :shock:
Registrovaný uživatel
Koukam, stale zadna odpoved. Copak se s timto problemem nikdo nesetkal ? :roll:
Registrovaný uživatel
Tady si počti: http://www.zlate-mince.cz/Cervene_skvrny_studie_cesky.htm
Registrovaný uživatel
Pro "gorila".

Diky za odkaz, ale o bilych skvrnach co resim ja tam neni nic. Zaroven bych rad vedel, jak velky vliv maji tyto svrny na cenu medaile. Ja na tyto skvrny narazil na pametnich medailich "Vaclav Havel PROOF", vydanych letos. A jak jsem jiz psal. Obchodnici medaile s touto vadou bezne zasilaji, vcetne "ceske mincovny", ale zaroven tuto vadu uznavaji pri reklamaci. Co si o tom ma clovek myslet ? Ze to zkouseji ?
Registrovaný uživatel
O bílých skvrnách na stříbře se tam taky píše, jen je třeba číst článek pozorně.
I skvrny na medailích budou mít vliv na sběratelskou cenu, protože to kazí ten výsledný dojem.
Obchodníkům je to jedno, co dostanou od ČNB, to se snaží prodat.
Zkus poslat dotaz do České mincovny proč jsou jejich výrobky znehodnoceny chlorem (pravděpodobně).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Milky spot

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1