Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Minca-Groš 1579 Ladislav Rex

Vykupminci.cz
Numisargo

Minca-Groš 1579 Ladislav Rex

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, chcem poprosiť o ocenenie mince, ktorú som zdedil po otcovi. Našiel ju na poli v okolí Košíc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedná sa o nekutočne vzácny strieborný odražok košického dukátu Rudolfa II., pravdepodobne lepeného. ;) Odfotte hranu mince
Registrovaný uživatel
Posielam fotky. Ja veľmi nevidím zlepené plochy, ale to už radšej posúďte Vy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
typuji na moderní srandu a nejspíš z hliníku...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
na nalez z pola to nema tu spravnu ''povrchovu upravu'' .
_______________
Registrovaný uživatel
inak suhlasim s drackom, hmotnost by napovedala viac.
_______________
Moderátor
Bude to napodobenina z roku 2003, viz zde:
http://www.cassovia.sk/news/2616
Registrovaný uživatel
Možno je to napodobenina ale určite to nebude z roku 2003. Pamätám, že otec ju mal ešte keď som mal 10 rokov a to bolo pre 30 rokmi.
Registrovaný uživatel
Je však pravda, že je ľahká. Má priemer 2 cm a hrúbku necelý 1mm.
Registrovaný uživatel
Dobry den rada by som vedela aku hodnotu ma tato minca. Dakujem
Registrovaný uživatel
žiadnu, jedná sa o vymyslenú mincu
Registrovaný uživatel
Milý dula77, neviem z akého dôvodu píšeš , že ide o vymyslenú mincu. Veľmi rád Ti ju ukážem osobne ak vieš prísť do Košíc. Na fórum som napísal preto lebo som si myslel, že sa niečo dozviem od ľudí, ktorí toho o minciach niečo vedia. Minca je skutočná, našiel ju môj otec pred cca 30 rokmi na poli, pri obci Kechnec kde sme bývali. Neviem či je pravá alebo nie, nie som numizmatik. Ale je skutočná. Keďže som sklamaní z toho , že som sa v podstate na tomto fóre nič nedozvedel, obrátim sa priamo na nejakého numizmatika v Košiciach. Výsledok Vám napíšem, aj keď pôjde o domácu výrobu.
Registrovaný uživatel
vymyslená, znamená kópia, nie že neexistuje. Vzhľad mince je vymyslený.
Moderátor
nathan1: jenom mimochodem, mince je mincí tehdy, když splňuje určitá kritéria, mj. to, že byla vydána nějakou autoritou (panovník, NB...) jako platidlo, tohle nějaké moderní (a teď mě nechytejte za slovo, pro mne je moderna všechno mladší 100 let) kolečko, které si nejspíš někdo vyrazil ať už pro radost nebo za účelem vytvoření falešné rarity, splňovat nemůže.
Jinak dozvěděl jste se tu všechno podstatné, takže nevím pro píšete, že jste se nedozvěděl nic, doufám že si nemyslíte, že někdo může mít přehled o všech fantazijních ražbách a kopiích?
Chodí sem mnoho sběratelů a numismatiků, takže věřte tomu, že kdyby to nějakou hodnotu mělo, už by vás někdo kontaktoval.
Váš přístup, kdy místo poděkování naznačíte, že tady nejsou lidé, kteří by tomu rozuměli a že vám nikdo nepomohl, je bohužel typický pro lidi, kteří si myslí, že mají doma něco velmi vzácného a hodnotného a neunesou realitu. Přitom sám píšete, že je to nějaké lehké, stačilo udat váhu a pokud by se podle ní hustota blížila hliníku, tak by bylo možné jakoukoli historickou ražbu se 100% jistotou vyloučit..
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 8. 9. 2013, 20:12. »
Registrovaný uživatel
nathan1: Ja byvam v obci Kechnec a taku mincu som tam zatial nevidel , ani nenasiel :D haha ,no ak tu este byvate, rad sa na nu pozriem :)
_______________
Registrovaný uživatel
OK, budúcu nedeľu som v Kechneci. Rád Vám mincu ukážem. Moje číslo : 0915/483180. Pošlite mi svoje a dohodneme si stretnutie.
Registrovaný uživatel
dula77: ďakujem za vysvetlenie názvu "vymyslená". Nepoznám žargón , ktorý používajú numizmatici, preto som si to vysvetlil ináč.
Registrovaný uživatel
tenzor: ako som písal nie som numizmatik. Zbieram iné veci a mince a bankovky si ponechávam len tak. Prečo som tak reagoval bolo pre slovo "vymyslená". Stačilo to vysvetliť tak ako to napísal dula77 a je mi to jasné. Nechcem mincu predať len som chcel vedieť či má nejakú cenu okrem tej , že je to spomienka po otcovi. Ako som už spomenul, rád ju ukážem každému kto bude mať záujem. A taktiež sa pokúsim získať odhad nejakého numizmatika.
Nechcel som nikoho uraziť, ani znevážiť jeho vedomosti. Napísal som, že som sa v podstate nič nedozvedel a za tím si stojím. Vám by vari stačili tieto odpovede ak by ste sa chcel niečo dozvedieť o predmete, ktorý si ceníte ? Vyskúšal som toto fórum a neviem o nič viac ako na začiatku. Akurát od Vás som sa dozvedel, že patrím do skupiny ľudí, ktorý si myslia, že majú doma poklad a keď zistia , že je to mačacie zlato, neunesú to.
Ďakujem teda všetkým, ktorí si našli čas a odpovedali, alebo len prispeli niečim do tejto témy.
satestsat121: môj návrh platí, ak máte záujem ozvite sa mi. Viac už na toto fórum neprídem.
Moderátor
nathan1 - velmi by mne zajimalo, zda jste premyslel nad tim, kolik lidi jste dokazal svym hulvatskym chovanim urazit vy, kdyz jste takovy cita na to, co kdo (a jak) rekne vam.

dozvedel jste se dost a zatim si stojim (vzdyt jste sam poskytl informaci minimum a nutil jste zde kolegy varit z vody), pokud se nezaujaty clovek podiva, lide se vam pomoci snazili. bohuzel vy jste misto dalsi spoluprace a zjisteni hmotnosti radeji rozsemenil par urazek. je to evidentne jednodussi, nez s minci skocit do zlatnictvi / klenotnictvi, kde by vam nejen rekli presnou hmotnost, ale i byste se rovnou dozvedel, co je to za kov (na odhad skutecne ceny mince, je-li prava, bych se v zlatnictvi samozrejme nespolehal). je to tak jednoduche, ze je dokonce velmi podezrele, ze jste to neudelal a spis pusobite dojmem, ze nas tu tahate za nos.

ja osobne bych pod dojmem takovych zkusenosti osobni setkani s vami dukladne zvazil
Registrovaný uživatel
Dobry den, mohli by ste mi povedat hodnotu tejto mince? Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
prečítali ste si túto tému od začiatku? nájdete tam odpoveď.
Jedine, že by tá Vaša bola zo zlata. Potom urobte lepšie fotky.
Registrovaný uživatel
satestsat121, tak ako to cele dopadlo? bol si pozriet tu mincu?
Registrovaný uživatel
Tak jsem zjistil že vlastním tu samou minci jako nathan1, akorát že je v závěsu.
Hliník to není, v ruce je cítit jako stříbrná a při bližším ohledání jsem objevil dole maličké AP 1972 :D
Mám pocit že to je i na té v původním dotazu, jenom to na špatné fotce není vidět.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ako píšeš turtle. Je to tam vidieť. A keby Nathan vedel lepšie fotiť muselo by to byť hned jasne
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
turtleho je iný výrobca, má tam aj meno medailéra, asi Andrej Peter. Tá horná je ešte horší šunt :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Minca-Groš 1579 Ladislav Rex

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1