Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Mince 2 Kčs a 5 Kčs 1991 Llantrisant

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince 2 Kčs a 5 Kčs 1991 Llantrisant

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mám 3 mince 2 Kčs 1991, je ta prostřední prosím Llantrisant? Předem děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Rozalia v 8. 9. 2021, 12:47. »
Registrovaný uživatel
Totéž u mince 5 Kčs 1991. Mám 3 mince, jedna z toho by měla být Llantrisant, ale obávám se, že vypadají všechny stejně :roll:

Je prosím ta levá Llantrisant? Děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano u 2 Kčs mělčí křížek s delším rameny - Anglie
Ne u 5 Kčs vlnovka by měla být kolmější. Můj názor, přikládám obrázek...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
MikyM: rekl bych, ze to zobrazeni sklonu je prehnane, viz napr.
https://aukro.cz/5kcs-1991-r-vzacne-obe-varianty-top-stav-rl-6975635609
U Anglie jsou take uzsi a delsi kosoctverecky mezi vlnovkami.
Registrovaný uživatel
Děkuji mockrát za odpovědi. Tu 2 korunu založím do alba, tu 5 korunu taky :D , ale s otazníkem.

Na tu kresbu jsem se odpoledne taky dívala, ale říkala jsem si, že je to jenom kresba, tedy jak píše numismat, že to může být přehnané.
Ještě jsem hodně hledala na internetu a našla jsem ještě pár fotek, no stále bych to viděla "nerozhodně".

Tady na aukru má ta vlnovka větší sklon než moje (ale ne až tak, jako ta kresba, ta je asi opravdu mírně přehnaná):
https://aukro.cz/5-kcs-1991-luxusni-obe-mincovny-6987059439

A ještě zde, taky větší sklon ale fotka není moc pěkná:
https://www.burza-minci.com/node/151145

Tak než jsem to všechno prohlídla a napsala, už to nevidím až tak nerozhodně :shock: , už se spíš přikláním k tomu, že Llantrisant asi nemám :D

Počkám ale ještě na vaše další názory, pokud ji někdo má doma a vyfotí, bude to super.
Registrovaný uživatel
Asi mám. Ak nezabudnem, vyfotím.
-s-
Registrovaný uživatel
Stani připomínám se s prosbou o to foto :)
Registrovaný uživatel
Rozalia napsal
Stani připomínám se s prosbou o to foto :)

No a je to tu. Zabudol som. Pred chvíľou som zapol PC. Poznačím si, zajtra pozriem.
-s-
Registrovaný uživatel
Našiel som, zázrak, fotku z 2017...
Určujte. :P
Či mám aj 2 Kčs ani neviem.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stani moc děkuji (i když jste mě vůbec nepotěšil :D ).
Podle toho, co jsem našla na netu, tak ta horní mince je Llantrisant a tady jasně vidím, že já Llantrisant nemám :shock: :shock: :shock: .

Ale také mám dojem, že i ta vaše spodní mince je trochu jiná, ne Llantrisant, ale může to být třeba další ražba Kremnica.
Ta moje levá mince je taky zase jiná, než ostatní, tak uvidíme časem, co se z toho vyloupne.

Tu 5 Kčs jsem před mnoha lety koupila jako Llantrisant, ale protože jsem si ji v albu nepoznačila, tak jsem si ji chtěla určit, pozorně jsem si ji prohlídla a takto jsem dopadla :lol:
Teď ji musím zkusit někde sehnat, ať nemám v albu díru. Nemáte náhodou někdo dvě?
Registrovaný uživatel
Našiel som aj nejaké dvojky. To je hokej. Každá je iná... Veľkú rolu hrá aj opotrebenie mincí a aj to, že už z výroby neboli dokonalé. "Rolírka" to nezvládala idenicky. Môj názor. Chcel som fotiť, ale stratil som trpezlivosť. Nedarilo sa mi ich ani uložiť na seba. ;)
Inokedy skúsim. Teraz nocujem v robote a cez deň sa mi nechce.
-s-
Registrovaný uživatel
Tak som sa potrápil, fotil. :roll: Príde kritika, nevadí. Potvrdilo sa mi len to, čo som napísal.
Že dvojky to je hokej a každá je iná. Môžem dodať aj zoznam mincovní.. :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stani kritika nemůže přijít, není za co kritizovat :). Ba naopak, velké díky za tu práci, kterou jste si s tím dal. Ale byla jsem trochu v šoku. Podle těch Vašich fotek byl u těch dvoukorun pěkný binec.

Kolik těch mincí jste fotil? Na té první hromádce pěti mincí mi připadá Llantrisant první nahoře, na té druhé hromádce osmi mincí čtvrtá, na třetí hromádce pátá a na čtvrté hromádce čtvrtá. A zbytek je asi Kremnica, ale nechápu, že je jich tolik a každá jiná. Možná se pletu :roll:

V každém případě mám pocit, že se tím asi vůbec nemám zabývat :lol: :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
5+8. Viac nemám. Sú to len iné pohľady.
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » Mince 2 Kčs a 5 Kčs 1991 Llantrisant

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1