Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Mince 2019

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince 2019

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dnes jsem dostal 2kc 2019 :)
Registrovaný uživatel
pepe2 napsal
Dnes jsem dostal 2kc 2019 :)

A to je mzda nebo důchod? :roll:
Registrovaný uživatel
Já už také dostal 2x 2 Kč 2019
Registrovaný uživatel
Dostal už někdo i jiné mince 2019 ?
Registrovaný uživatel
Zatím ne, ovšem letošní rok bude z pohledu raritních oběžných mincí opět zklamáním...
Registrovaný uživatel
Kapitan Misa: podle čeho tak usuzujete? ČNB se zase chystá v ražbě překonávat rekordy? Vždyť za poslední 3 roky musí mít už takové zásoby, že by jim měly vystačit na pár let.
Registrovaný uživatel
já zatím dostal jenom samé 2 Kč už jich mám asi 7 ostatní zatím ne :'(
Registrovaný uživatel
Dnes mi přinesla známá, co dělá v ČNB, 50 Kč 2019. Tak uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet.
Registrovaný uživatel
Podle plánu ČNB by měly být raženy opět mince všech nom. hodnot. A ano, také jsem si myslel, že těch 300 miliónů mincí za 3 roky by jim stačit mohlo. Nechce se mi hledat tvrdá data, ale že by v rostoucí bezhotovostní ekonomice byla potřeba peněžní hotovosti stále vyšší? Nebo všechny mince starší než 10 let skokově došly na hranici životnosti? Ať si klidně Česká mincovna vydělá a emituje desítky miliónů mincí zbytečně, ale maximálně ob rok... Jeden rok mincovna, jeden rok my s ražbou jen pro sady a všichni budou spokojeni! :mrgreen:

Rozalia napsal
Kapitan Misa: podle čeho tak usuzujete? ČNB se zase chystá v ražbě překonávat rekordy? Vždyť za poslední 3 roky musí mít už takové zásoby, že by jim měly vystačit na pár let.
Registrovaný uživatel
Tak se mi do prkenice dostala 50 Kč 2019
Registrovaný uživatel
pepe2 napsal
Tak se mi do prkenice dostala 50 Kč 2019

Take mam 50,-
10,- a 20,- porad se objevuji nove s rocnikem 2018.
Registrovaný uživatel
wuttke napsal
pepe2 napsal
Tak se mi do prkenice dostala 50 Kč 2019

Take mam 50,-
10,- a 20,- porad se objevuji nove s rocnikem 2018.

To máte dobré. U nás sa v poslednej dobe objavili nové 20 a 50 centy.
2009.... :roll: :roll:
Jedno pozitívum to má. Jedno z razidiel 0,20€ je vyštrbené a odložil som si pár
mincí s náliatkom na veži hradu takmer UNC.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
20, 50 CENTY A 1 Euro jste snad meli ve vetsim poctu pro obeh len v 2009, jinak jen pro sady, ne?
Ale mate velkou vyhodu, ze pokazde se da najit v kapse nejakou zajimavou minci. Vlastne teprve euromince mne nadchly ke sberatelstvi.
Registrovaný uživatel
Žlté centy (10,20,50) sa za možno posledný rok, možno dva, objavili v takých vlnách. Sú nezameniteľné, ako z mincovne, len tak svietia v porovnaní s ostatnými. Museli pustiť do obehu uskladnené mince z 2009, alebo narazili nové s týmto dátumom. :roll: :roll: :roll:
To neodvolám. Už ma ani nebavilo a nebaví ich odkladať...Hľadal som tzv "vlajočku" na tých "nových" 10c, ale nenašiel som.

A s tou našou výhodou máš tiež pravdu. Človeka poteší keď mu z automatu na kávu vypadne Vatikán či San Maríno. Ale to zas nie je také časté. Mám ich snáď 10, viac nie.
-s-
Registrovaný uživatel
Dnes od Vietnamce 5 Kč 2019
Registrovaný uživatel
Dalši minci v oběhu je 1,-
Registrovaný uživatel
vaše rezervace byla zaevidována jako nezávazná.
Celkové množství rezervací tohoto produktu totiž převýšilo jeho emisní náklad a v současnosti se proto nacházíte na pozici náhradníka.
O dalším vývoji Vaší rezervace Vás budeme informovat.

Děkujeme za projevenou důvěru.

Tým České mincovny

Stav
Název produktu
Orientační cena/ks
Počet ks
Orientační cena celkem
Přijata
Sada oběžných mincí 2020 Olympijské hry v Tokiu stand
480,00 Kč
1
480,00 Kč
Moderátor
Z roku 2019 mám: 1Kč, 2Kč, 5Kč a 50Kč chybí mi 10Kč a 20Kč
Registrovaný uživatel
Gizeh napsal
vaše rezervace byla zaevidována jako nezávazná.
Celkové množství rezervací tohoto produktu totiž převýšilo jeho emisní náklad a v současnosti se proto nacházíte na pozici náhradníka.
O dalším vývoji Vaší rezervace Vás budeme informovat.

Děkujeme za projevenou důvěru.

Tým České mincovny


Já jsem zarezervoval sady ještě za jízdy v MHD hned poté, co mi přišel včera mail. Dnes večer jsem to chtěl znovu projít a koukám, že jsem udělal dobře...Jestli máte možnost, zkuste kamennou prodejnu Praha/ Brno. Mohli by mít nasmlouvané nějaké nadlimity.
Registrovaný uživatel
Charon napsal
Z roku 2019 mám: 1Kč, 2Kč, 5Kč a 50Kč chybí mi 10Kč a 20Kč


Také jsem ještě nezaznamenal 10 a 20 Kč, ale jak jsem již říkal před několika měsíci, měly by být žel emitovány mince všech nominálních hodnot.
Registrovaný uživatel
Tak mám 10 Kč 2019. Přinesla mi ji kámoška, co dělá v ČNB. Zřejmě je pořád drží. Teď teprve pouští do oběhu 2018. Je jich teď všude plno.
Registrovaný uživatel
Tak včera k poslednímu dnu jsem dostal zbrusu nové 20Kč. Tak už je máme venku všechny...
Registrovaný uživatel
Kapitán Míša:

Citovat
Tak včera k poslednímu dnu jsem dostal zbrusu nové 20Kč. Tak už je máme venku všechny...


Tak jste měl v květnu pravdu:

Citovat
... ovšem letošní rok bude z pohledu raritních oběžných mincí opět zklamáním...


Za posledních cca 10 roků je to pořád jen zklamání, snad se slabší výjimkou 2015 a 2013. Jsem zvědavá na počty z ČNB. To zase bude asi mazec :'(
Asi by si ČM měla najít nějakou zakázku do zahraničí, ať si od těch českých mincí trochu odpočine a nám konečně svitne nějaká naděje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Přeji všem pěkný nový rok 2020, hodně zdraví, štěstí a taky hodně sběratelských úspěchů 8) .
Moderátor
Já stále čekám na 10Kč a 20Kč z roku 2019. Jsem zvědav, kdy objevím v oběhu r. 2020 :-)
Registrovaný uživatel
Já mám pár známých v prodejnách a v bance, občas jim ty mince prohlédnu, taky si kontroluji všechno, co mi vrátí v obchodech, ale ještě se mi nestalo, že bych dostala pěknou "nezapatlanou" minci z oběhu, o mincích z r. 2019 se mi může jen zdát, ty se u nás zatím stále nevyskytují. Dokonce i mince z bankovního sáčku jsou různě posekané. Tak si prostě beru vždycky jednu nejlevnější sadu, např. "Kraje", navíc. Problém je, když se v oběhu vyskytne jiná varianta, jako např. r. 1995, drahou desetikačku ze sady jsem měla hned, ale sehnat tu "obyčejnou" z oběhu v pěkném stavu byl docela problém :).
Uvidíme, co nám přinese rok 2020 :).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Nové mince » Mince 2019

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1