Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Mince 2020

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince 2020

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Dnes jsem dostal 20 Kc 2020 :)
Registrovaný uživatel
Tak to jste mi radost neudělal... Co takhle se domluvit na petici pod záminkou neplýtvání státních financí ?
Oběžné mince v oběhu nechceme!! Alespoň ty nové...:D
Moderátor
Ještě nemám dokončen rok 2019 (10Kč mi chybí) a už tu máme rok 2020:-)
Registrovaný uživatel
Dnes jsem dostal také 20 Kč 2020, jsem zvědav kdy se ukážou i ostatní nominální hodnoty
Moderátor
Já už 20Kč 2020 také dostal a rok 2019 už mám také kompletní, jsem zvědav, jestli bude všeho letos dosti :-)
Registrovaný uživatel
Letos to vypada na to, ze se bude tisknout, ne razit...
Moderátor
20 Kč je už (relativně) běžně, ostatní jsem ještě nepotkal. 10 Kč 2019 mám t.č. několik.
Registrovaný uživatel
Až dnes jsem narazil na druhou 20kc 2020,ono jich asi moc nebude
Registrovaný uživatel
Já už mám 14 dnů také 10 Kč 2020...
Registrovaný uživatel
Zapomněl jsem uvést zdroj! ČNB Praha, Na příkopě...
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
dnes jsem získal 2x 10 Kč 2020 a 1x 20 Kč 2020 (20 Kč mám již 5 kusů).
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
ve čtvrtek 50 kč 2020 z oběhu. Bohužel.
Západní čechy...
Registrovaný uživatel
siuledsenuf napsal
Dobrý den,
ve čtvrtek 50 kč 2020 z oběhu. Bohužel.
Západní čechy...

Pekny! Proc bohuzel?
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Protože jich bude hodně...
Registrovaný uživatel
siuledsenuf napsal
Protože jich bude hodně...

Podle toho, kolik stoji nektere sady 2020 je to jedine dobre. Na druhou stranu mate pravdu, ze za poslednich 8 let jen 2 mince jsou vyhradne v sadach, je to dost malo (
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,
ve čtvrtek jsem obdržel v Kauflandu v Roudnici 20 Kč 2020 a 50 Kč 2020, a to ve stavu UNC.
Moderátor
churita napsal
Dobrý večer,
ve čtvrtek jsem obdržel v Kauflandu v Roudnici 20 Kč 2020 a 50 Kč 2020, a to ve stavu UNC.


Hoď jsem kvalitní foto jak moc unc jsou a jestli maj nějakej šram, či ťukanec s krátkého oběhu... :)
Registrovaný uživatel
Však to jsou běžně minve ne?
Registrovaný uživatel
2020

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Však jsou to běžné mince, to je jasný.
Ja jen chtěl kouknout na ten popisem ,, vychvalovaný,, stav.. ;)

Ty tvé už maj taky omrvene hrany. Tak že ačkoliv se jedná o nové ražby, získát je s minimálními známky oběhu a to myslím přímo s oběhu je docela umění.. Musíte se víc snažit pánové ;)
Registrovaný uživatel
Já s nima běžně platím nesbiram to. A tyhle jsou už z banky takto domrvene. Domrvene jsou všechny i v CNB.
Moderátor
barbare, mince po razbe padaji mezi ostatni, takze mohou mit drobne uhozy i v plose. Krome sad mince v lepsim stavu nesezenes.
Registrovaný uživatel
Přesně tak. Padají z půl metru na hromadu mezi ostatní.. omlacene jsou všechny. A pokud by jsi opravdu nějakou sehnal z oběhu pěknou tak se na ni podívej za půl roku. Spocene prsty udělají své...
Moderátor
numismat napsal
barbare, mince po razbe padaji mezi ostatni, takze mohou mit drobne uhozy i v plose. Krome sad mince v lepsim stavu nesezenes.


Na poštách, bankách v baličcich,ještě teplé přímo z mincovny :lol:, tam se určitě nějaká bez(minimem) hranek vždy najde..
Dokonce i na aukru se kolikrát přímo celé balení prodáva..
Hold o tom to je najít tu pravou, možnosti je mnoho Pánové... ;)
Moderátor
pepechamik napsal
Přesně tak. Padají z půl metru na hromadu mezi ostatní.. omlacene jsou všechny. A pokud by jsi opravdu nějakou sehnal z oběhu pěknou tak se na ni podívej za půl roku. Spocene prsty udělají své...


Jo, jooo to je také umění u nových ražeb, správná konzervace tyto mince jsou velmi náchylné na oxidaci a časem ztrácejí požadovaný lesk, také se letacos na nich ukáže viz. onen otisk . Hmm. ;) sbírat novoražby a dobře je uchovávat je hold umění.. Samozřejmě pokud je nekoupíte přímo jako sadu, což je docela logicky nejefektivnější, za to poněkud dražší... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 16. 10. 2020, 15:20. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Nové mince » Mince 2020

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1