Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Mince 2020

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince 2020

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Sberateli minci z obehu udela radost nova z Kauflandu a nebude prebirat originalni balicek. Kdo chce lepsi, koupi si sadu.
Moderátor
numismat napsal
Sberateli minci z obehu udela radost nova z Kauflandu a nebude prebirat originalni balicek. Kdo chce lepsi, koupi si sadu.


Přesně o tom to je 👍
Registrovaný uživatel
Tak tak velebnosti holá pravda.
Registrovaný uživatel
Mate uz nekdo 1,- 2,- a 5,- z obehu? Podle CNB jihc bude mene, ale celkem dostatecne mnozstvi.
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Pětikorunu už jsem 2x viděl na Aukru. A tabulka z Čnb:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
barbar: Prosím Vás a jak tedy konzervovat?
Moderátor
Petr3 napsal
barbar: Prosím Vás a jak tedy konzervovat?


Zamezit přístupu vzduchu, tak aby nedocházelo k oxidaci. 10,20,50koruny jsou nejvíc náchylné.. Ja je dávám do plastových kapslí a nařezeným přirodnim(bio) truhlařskym lepidlem zalepím, tím v podstatě zajistím vzduchotěsnost.. Lepidlo jen lehce nanášim tak, že vičko kapsle obrátím hranou dolů a jen lehce namočím do připraveného lepidla.. Lepidlo je bílé, ale po zaschnutí je čiré jako vičko. Pak je uložím na semišové plato a do tmavého místa v pokojové teplotě... Lepidlo nanést, jen lehce tak aby se nijak nedostalo do vnitř kapsle a také pro případ snadneho vyjmutí mince s kapsle.. Před vložením do kapsle minci očistit suchým hadříkem (hadřik na čištění displeje mobilu) odstranit případné nežádoucí drobné nečistoty a otisky prstů, které by mohly na minci oxidovat....
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 15. 1. 2021, 21:57. »
Registrovaný uživatel
barbar: Díky. Dvacky jsou možná nejhorší, co? I když možná je oxidace na nich nejvíce viditelná, protože jsou světlé. Předpokládám správně, že do obyčejného alba jste mince zkoušel dávat a nemáte dobrou zkušenost?
Registrovaný uživatel
Barbar: něco mě napadlo. Zkusím využít možnost sterilizovat mince ethylenoxidem.
Moderátor
Petr3 napsal
barbar: Díky. Dvacky jsou možná nejhorší, co? I když možná je oxidace na nich nejvíce viditelná, protože jsou světlé. Předpokládám správně, že do obyčejného alba jste mince zkoušel dávat a nemáte dobrou zkušenost?


Né novodobé oběhovky..
Alba už dávno nepoužívám na žádné své mince. Mince ukládám na semišová plata a ty zajímavější a náchylnější do plastových kapslí..
Moderátor
Petr3 napsal
Barbar: něco mě napadlo. Zkusím využít možnost sterilizovat mince ethylenoxidem.


Těžko říct jestli to bude ok
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 16. 1. 2021, 0:18. »
Registrovaný uživatel
Uvidíme
Registrovaný uživatel
Konečně mi vrátili 2kc 2020 a už jsou všechny

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Nové mince » Mince 2020

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1