Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince a doba Františka II.

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 73 74 75 76 77 78 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
gorila napsal
<spekulace>Je dost možné, že ty oficiální kurzy měli jen stabilizovat situaci.</spekulace>


Ať byl důvod jakýkoli, pravděpodobně to byl způsob státu o pokus výhodnější výměny v pokladnách ve svůj prospěch. Možná pak tento stav připomínal scénáře z doby minulé, kdy sice existoval velmi výhodný oficiální kurz k dolaru a marce, ale tato měna byla za tento kurz téměř nedostupná a pak každý zájemce musel přijmout kurz neoficiální, tedy tržní.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Pánové naopak s informacemi všeobecně to nebylo tak horké viz. příspěvky p. Olivera.. Uvědom te si, že tehdejší průměrný lid byl jazykem, pologramotný (analfabelticky) nehledě na utajovaní skutečností i na těch nejvyšších místech, v zájmu finančních spekulantu viz.záznamy kronik.
Stanovené kurzy byly zejména pro přepočty soukromých
finančních závazků a daňových nedoplatků. Vžádném případě neodrážela v praxi tehdejší realitu směny, která byla vzhledem k spekulacím a obchodu rozdílná v různých částech císařství a často tak docházelo k podvodům..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 9. 4. 2021, 8:31. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Stanovené kurzy byly zejména pro přepočty soukromých
finančních závazků a daňových nedoplatků. Vžádném případě neodrážela v praxi tehdejší realitu směny, která byla vzhledem k spekulacím a obchodu rozdílná v různých částech císařství a často tak docházelo k podvodům..


Nemyslíte si, že si v některých věcech dost protiřečíte?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Stanovené kurzy byly zejména pro přepočty soukromých
finančních závazků a daňových nedoplatků. Vžádném případě neodrážela v praxi tehdejší realitu směny, která byla vzhledem k spekulacím a obchodu rozdílná v různých částech císařství a často tak docházelo k podvodům..


Nemyslíte si, že si v některých věcech dost protiřečíte?


Konkrétně?
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Konkrétně?


Stanovené kurzy byly zejména pro přepočty soukromých finančních závazků... - V žádném případě neodrážely v praxi tehdejší realitu směny,...
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
barbar napsal
Pánové naopak s informacemi všeobecně to nebylo tak horké viz. příspěvky p. Olivera.. Uvědom te si, že tehdejší průměrný lid byl jazykem, pologramotný (analfabelticky) nehledě na utajovaní skutečností i na těch nejvyšších místech, v zájmu finančních spekulantu viz.záznamy kronik.
Stanovené kurzy byly zejména pro přepočty soukromých
finančních závazků a daňových nedoplatků. Vžádném případě neodrážela v praxi tehdejší realitu směny, která byla vzhledem k spekulacím a obchodu rozdílná v různých částech císařství a často tak docházelo k podvodům..

Doplnim...... Je potřeba si uvědomit, že bankovní instituce, které začaly řídit a kontrolovat měnový systém v císařství vznikaly až od roku 1816... Vznik první banky ve Vídni-emisní ústav rakouského císařství...
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Konkrétně?


Stanovené kurzy byly zejména pro přepočty soukromých finančních závazků... - V žádném případě neodrážely v praxi tehdejší realitu směny,...


Však jsem to uváděl i v příspěvku 1884...

Zde cituji :
Tabulka kurzu Petra Vorela bankoceduli a šajnů vůči konvenční měně, nevím zda-li je shodná s tabulkou Jaroslava Staňka..
Žádný univerzální oficiální kurz zřejmě neexistoval..
Tabulka se vztahovala zejména k
finančních závazků, vynášela neoficiální směnný kurz konvenčních mincí vůči bankocetlím.
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 9. 4. 2021, 9:24. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Doplnim...... Je potřeba si uvědomit, že bankovní instituce, které začaly řídit a kontrolovat měnový systém v císařství vznikaly až od roku 1816... Vznik první banky ve Vídni-emisní ústav rakouského císařství...


Ale to je zcela jiné téma, navíc vznikem Privilegované rakouské banky nastala pouze změna v tom, že stejné pravomoci přešly ze státu na soukromou instituci.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Žádný univerzální oficiální kurz zřejmě neexistoval..
Tabulka se vztahovala zejména k
finančních závazků, vynášela neoficiální směnný kurz konvenčních mincí vůči bankocetlím.


Že existoval oficiální kurz zde již bylo doloženo a tuto informaci obsahuje i text u tabulek. Navíc tyto informace lze doložit i z jiné odborné literatury. Dané - Vámi - poskytnuté tabulky obsahují pouze směnný kurz - o žádných závazcích zde nepadlo ani slovo. A znovu opakuji, pod Tabulkou 1 je zcela jednoznačně uvedeno, že se jedná o oficiální směnné kurzy.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Doplnim...... Je potřeba si uvědomit, že bankovní instituce, které začaly řídit a kontrolovat měnový systém v císařství vznikaly až od roku 1816... Vznik první banky ve Vídni-emisní ústav rakouského císařství...


Ale to je zcela jiné téma, navíc vznikem Privilegované rakouské banky nastala pouze změna v tom, že stejné pravomoci přešly ze státu na soukromou instituci.


Pane kolego všechno se vším souvisí...
Slovo,, pouze,, chcete říci co :shock: ..
Bankovní instituce vznikaly na základě celé tehdejší chaotické měnové politiky.Nejen,že přešly všechny státní pravomoce, ale měly-la zásadní význam pro rekonvalescenci a samostatné měnové,, hospodařví,, v císařství..
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Žádný univerzální oficiální kurz zřejmě neexistoval..
Tabulka se vztahovala zejména k
finančních závazků, vynášela neoficiální směnný kurz konvenčních mincí vůči bankocetlím.


Že existoval oficiální kurz zde již bylo doloženo a tuto informaci obsahuje i text u tabulek. Navíc tyto informace lze doložit i z jiné odborné literatury. Dané - Vámi - poskytnuté tabulky obsahují pouze směnný kurz - o žádných závazcích zde nepadlo ani slovo. A znovu opakuji, pod Tabulkou 1 je zcela jednoznačně uvedeno, že se jedná o oficiální směnné kurzy.

Pane kolego se vší úctou evidentně v tom máte chaos...
K doloženým tabulkam jsem uvedl i podstatné informace (komentář pana Vorela) který jsem si,, nevycucal s prstu,, a patří k ním..
Již od samotné začátku jsem zde srozumitelně reagoval a v průběhu diskuzí ač na vaše časté ,, negativa,, vše doložil..
Znovu vám musím připomenou, že všechno souvisí se vším, což jste jaksi zřejmě do teď nepochopil...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 9. 4. 2021, 10:01. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Slovo,, pouze,, chcete říci co :shock: ..


Termín "pouze" byl míněn ve smyslu, že pravomoci přešli pouze od jednoho majitele rozhodovacích práv k jinému. V tomto případě ze státu na soukromou instituci. A víte, že akcionářům šlo především o tučnou dividendu a naprosté množství finančních prostředků bylo půjčováno především státu, který své závazky nesplácel a to místo původní záměr, aby hlavními klienty banky se staly drobní podnikatelé.?
Ano v prvním okamžiku banka splnila očekávání, ale v následných obdobích již nelze její kroky hodnotit zcela pozitivně.

A jedna poznámka závěrem. Pokud začnete nějaké téma, měl byste vést diskuzi v rovině argumentů a nikoli v rovině textu bez obsahu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pane kolego se vší úctou evidentně v tom máte chaos...
K doloženým tabulkam jsem uvedl i podstatné informace (komentář pana Vorela) který jsem si,, nevycucal s prstu,, a patří k ním..
Již od samotné začátku jsem zde srozumitelně reagoval a v průběhu diskuzí ač na vaše časté ,, negativa,, vše doložil..
Znovu vám musím připomenou, že všechno souvisí se vším, což jste jaksi zřejmě do teď nepochopil...


Na tyto poznámky snad nemá cenu reagovat, protože co kdo pochopil, či nepochopil, to si může každý čtenář přečíst a zhodnotit sám. Myslím, že těch základních neznalostí jste zde napsal větší množství.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Slovo,, pouze,, chcete říci co :shock: ..


Termín "pouze" byl míněn ve smyslu, že pravomoci přešli pouze od jednoho majitele rozhodovacích práv k jinému. V tomto případě ze státu na soukromou instituci. A víte, že akcionářům šlo především o tučnou dividendu a naprosté množství finančních prostředků bylo půjčováno především státu, který své závazky nesplácel a to místo původní záměr, aby hlavními klienty banky se staly drobní podnikatelé.?
Ano v prvním okamžiku banka splnila očekávání, ale v následných obdobích již nelze její kroky hodnotit zcela pozitivně.

A jedna poznámka závěrem. Pokud začnete nějaké téma, měl byste vést diskuzi v rovině argumentů a nikoli v rovině textu bez obsahu.


:) Vy musíte mít pořád něco... Teď zase texty bez obsahu, což je samozřejmě nesmysl, ale budiž ať je po vašem pokud si to myslíte... Nebudeme se zde přetahovat,, kdo s koho,,..
Myslím, že k celé problematice tématu jsem toho napsal dost, dost podstatného..
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Pane kolego se vší úctou evidentně v tom máte chaos...
K doloženým tabulkam jsem uvedl i podstatné informace (komentář pana Vorela) který jsem si,, nevycucal s prstu,, a patří k ním..
Již od samotné začátku jsem zde srozumitelně reagoval a v průběhu diskuzí ač na vaše časté ,, negativa,, vše doložil..
Znovu vám musím připomenou, že všechno souvisí se vším, což jste jaksi zřejmě do teď nepochopil...


Na tyto poznámky snad nemá cenu reagovat, protože co kdo pochopil, či nepochopil, to si může každý čtenář přečíst a zhodnotit sám. Myslím, že těch základních neznalostí jste zde napsal větší množství.


Myslíte :) no když myslíte tak prosím.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Lukas105s napsal
V dobových novinách se čas od času cena císařského dukátu uváděla.


Je pravděpodobné, že tyto ceny byly zveřejňovány, ale v dnešní době je těchto informací známo spíše méně - nebo o nich nevím.


Mám k dispozici jen Vlastenské noviny a později přetransformované ve Vídeňské noviny, ročníky 1815 a 1816. Namátkou jsem vybral cenu dukátů (nejdou mi vložit fotky, tak přepisuji ručně):
15.7.1815 císařský dukát platí 14 zl. 26 kr. Za 100 zlatých ve stříbrné minci se platí 319 zlatých.
6.12.1815 císařský dukát platí 16 zl. 13 kr. Sto zlatých ve stříbře 353 a 1/3 zl.
10.1.1816 císařský dukát platí 17 zl. 6 kr. Sto zlatých ve stříbře 371 a 1/4 zl.
Registrovaný uživatel
Už to jde, posílám tedy i obrázky. U toho posledního je chybně uvedený letopočet, má to být 10. ledna 1816, ne 1815 (u jistin níže to už mají správně).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji za odkaz.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jestli jsem to pochopil správně, pak význam informací v prvním odkazu by byl následující:

Běh zlatých a stříbrných peněz. Dne 15. července 1815 císařský dukát platí 14 zl. 26 kr. v šajnech. Za 100 zl. stříbrných peněz konvenční měny se platí 319 zl. v šajnech.

Máme zde tedy dva směnné kurzy, které nám dovolují vyvodit kurz dukátu k minci konvenční měny.

Jestli máte další noviny, mohl bych požádat o další informace? Stačí pouze v psané podobě. Děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jestli jsem to spočítal správně, pak by 15. července 1815 měl 1 dukát cenu cca 4 zl. a 31 kr. mince konvenční měny. Pak by tato cena zcela zapadala do vývojové řady hodnot, které zde již byly dány.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Konečně jsem měl čas tyto hodnoty shrnout.

Tak tedy podle mého názoru platí tyto směnné kurzy mezi 1 dukátem a mincí konvenční měny:

15. července 1815 - 1 dukát měl cenu > 4 zl. 31 kr. mince KM.
6. prosince 1815 - 1 dukát měl cenu > 4 zl. 35 kr. mince KM.
10. ledna 1816 - 1 dukát měl cenu < 4 zl. 37 kr. mince KM.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Chci se optat zdejších přispěvatelů, zda nevlastní některá čísla novin z období let 1792 - 1835 a byli by ochotni poskytnout informace z těchto novin, které se týkají měnové oblasti. Jedná se o otázku směnných kurzů zlatých a stříbrných mincí.

Vznesl jsem dotaz i do okresního archívu, ale bohužel, nevlastní je.

Děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Chci se optat zdejších přispěvatelů, zda nevlastní některá čísla novin z období let 1792 - 1835 a byli by ochotni poskytnout informace z těchto novin, které se týkají měnové oblasti. Jedná se o otázku směnných kurzů zlatých a stříbrných mincí.

Skús pohľadať tu - https://www.nkp.cz/
Mohli by ich mať v digitalizovanej forme s možnosťou vyhľadávania.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Děkuji za odkaz - podívám se. Já jsem nejdříve vznesl dotaz na nejbližší instituci a také na případné zdejší majitele novin.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Mezi mimořádně vzácné ražby Františka II./I. patří i Scudo 1816 M, které nese několik priorit. Mince tohoto ročníku by měly být známy pouze v šesti kusech, navíc tři z nich jsou součástí muzejních sbírek. Sběratelský trh pak zná pouze další tři, z nichž každá mince vlastní dlouhou historii. Tento kus byl dražen v roce 1931 v Miláně, pak na 90 let zmizel a objevil se až letos.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 73 74 75 76 77 78 >

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1