Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince a doba Františka II.

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 74 75 76 77 78

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Z uvedených tří kusů se tento nachází v nejlepší zachovalosti. Jeho historie sahá až do roku 1925, kdy byl v Paříži vydražen. V roce 2006 se znovu objevil v aukci NAC a byl vydražen za 21 000 CHF.

Třetí kus byl vydražen v roce 1935 v Miláně za cenu 1500 Lir. Jeho uvedená kvalita byla označena BB. Tuto minci jsem neviděl.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa, tvoje znalosti z mincí Františka II. sú skutočne obdivuhodné. Viem, že tvoje znalosti siahajú omnoho ďalej až k Leopoldovi I. a iným panovníkom. To sa už dnes nevidí. Škoda, že nebývaš niekde v dosahu. Diskusie s tebou by boli síce zdĺhavé, ale veľmi prínosné. Tak snáď sa ti situácia zlepší a raz sa osobne stretneme niekde na aukcii. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Škoda, že nebývaš niekde v dosahu. Diskusie s tebou by boli síce zdĺhavé, ale veľmi prínosné. Tak snáď sa ti situácia zlepší a raz sa osobne stretneme niekde na aukcii. ;)


Děkuji.

Mincím Františka jsem se začal opravdu naplno věnovat až někdy před 15 lety, ale dá se říci, že i v dřívějších 15 letech hrály v mém zájmu jednu z hlavních rolí. Za těch 30 let by tedy měl člověk získat nějaké znalosti a určitý přehled, protože za ty dlouhé roky již nějaké mince viděl, spoustu z nich měl v ruce a může hodnotit, co je vzácné a co běžnější - není tedy odkázán pouze na pohádková představení aukčních katalogů. Mám i trochu štěstí, že znám několik dalších sběratelů, kteří se věnují jiným oblastem sběratelského zájmu a od nich jsem hodně pochytil.

Až budu moci, samozřejmě si s tebou rád někde popovídám, ale do té doby můžeš kdykoli napsat, kontakt na mě máš.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Mezi mimořádně vzácné ražby Františka II./I. patří i Scudo 1816 M, které nese několik priorit. Mince tohoto ročníku by měly být známy pouze v šesti kusech, navíc tři z nich jsou součástí muzejních sbírek. Sběratelský trh pak zná pouze další tři, z nichž každá mince vlastní dlouhou historii. Tento kus byl dražen v roce 1931 v Miláně, pak na 90 let zmizel a objevil se až letos.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Tento kus bude dražen v nadcházející aukci..
Bolaffi Spa
Auction 39 27-28 May 2021, položka 439.

Informace čerpány s popisu k položce...

Antichi Stati italiani-Regno Lombardo Veneto
Francesco I d'Asburgo (1815-1835) - Progetto per lo Scudo da 6 Lire 1816 - Zecca: Milano - Diritto: effigie laureata di Francesco I a sinistra - Rovescio: stemma coronato del Lombardo Veneto caricato dello scudetto austriaco - gr. 25,97 - Di grande rarità - Lievi colpetti sui bordi, altrimenti migliore di BB - Proveniente dalla Collezione di Antica e Nobile Famiglia [Trivulz.], asta Baranowsky (Parti I e II), Milano 23.6.1931, n. 918 (Pag. Prove n. 509) (Crippa IV/379/25)
Registrovaný uživatel
Ještě doplním. Tato mince byla v roce 1931 vydražena za 1250 Lir. Bylo by jistě zajímavé, tuto cenu zasadit do tehdejších cen.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

na základě některých událostí z posledních pár dní, jsem se po zralé úvaze rozhodl ukončit svou činnost na stránkách Sběratele a to včetně tématu Mince a doba Františka II. které jsem před skoro deseti lety založil. Mým cílem byla popularizace toho historického a numismatického období, které jsem považoval a stále považuji za velmi zajímavé. Bohužel, má snaha na stránkách Sběratele již nenese plody a možná - i vlastní vinou - jsem byl zatažen do některých dalších diskuzí, které se sběratelstvím zcela nesouvisely, navíc v poslední době nabývám dojmu, že stránky Sběratele v některých okamžicích neplní svůj původně zamýšlený záměr a se sběratelstvím pak již souvisí pouze název stránek. V poslední době mně také vadí, že někteří lidé zde mají nadstandardní ochranu a mohou si beztrestně dovolovat cokoli - s takovými lidmi opravdu nemám zájem sdílet stejné stránky a stále se nechat urážet.

Co se týká stránek o mincích Františka II./I. pak toto téma obsahuje nepřeberné množství velmi zajímavých otázek a byl jsem připraven některé z nich předložit i zdejšímu osazenstvu k posouzení. I když se ale již v následujícím období nehodlám těchto diskuzí účastnit, pevně věřím, že se najde někdo stejně zapálený jako jsem byl já, některá témata otevře a předloží je zdejším účastníkům k diskuzi - k této snaze pak přeji každému samozřejmě pouze úspěch. Pokud bude mít někdo dotaz a spokojí se s mou maličkostí, pak se na mě může kdykoli obrátit a pokud budu odpověď znát, pak každému rád svůj názor sdělím. Zároveň bych si i já dovolil požádat případné majitele zajímavých ražeb císaře Františka II./I. o fota a metrologické parametry těchto mincí - tyto informace by sloužily k pokusu o kompletaci ražeb tohoto období. Veřejně známý kontakt na email je součástí každého mého příspěvku z poslední doby. Já se možná občas ozvu, ale pouze v případech, které se budou týkat některých konkrétních dotazů a to konkrétních lidí - dále již tedy nemám zájem vézt jakoukoli diskuzi, natož diskuzi založit.

Mé účinkování na stránkách Sběratele bylo vedeno dobrou snahou, ale jistě jsem se dopustil i já některých chyb, které se mohly některých účastníků diskuze dotknout, či urazit je. Za toto své chování se dotyčným lidem omlouvám - samozřejmě má omluva se netýká lidí, kteří mě např. bezdůvodně obvinili ze lží, či se na adresu mé osoby uchýlili ke sprostému chování.

Závěrem všem zdejším účastníkům přeji především pevné zdraví a také víru v lepší a klidnější zítřky. V oblasti sběratelství a numismatiky pak občas nějakou radost ze získané mince.

Děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ale no tak. Evropo1 nehazejte flintu do žita. Stačí se vyhnout kecarne. Musím podotknout že tyto stránky jsou stále efektivní a je zde uložené společné vědění a zkušenosti mnoha lidí, mě byli a jsou jedním z mnoha pramenů poznání a možného diskutovani o tématech zájmu z oboru numismatiky. . Byla by škoda aby schopné lidi nahradili ty neschopní. Pamatujte že s hlouposti se musí bojovat, nelze vyhrát ale když se to vzdá, hloupost zaplaví svět. Pokud názor nezmenite, buďte dobrý, jsem rád že jste tu byl a přispěl.
Moderátor
Komáre souhlas.

Evropo máte zde za sebou kus práce, nemá smysl jí znovu přerušit, či dokonce ukončit. Pravidla se doplnila,vše je na dobré cestě..
Registrovaný uživatel
?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
Mám tu jeden sice běžný ale v něčem tricju zajímavý
6 Krejcar 1800.
Fotografie kvůli světlu mizerné, jinak je to pěkná mince se zbytky RL. Na líci je pěkně vidět letka z orlice a na rubu špatně obrys busty.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 74 75 76 77 78

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1