Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Mince a lepidlo

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince a lepidlo

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
Získal jsem spoustu mincí, které jsou na jedné straně zašpiněné lepidlem, které vypadá jako klovatina. Můžu poprosit o radu, jak toto lepidlo odstranit ? Moc děkuji.
Registrovaný uživatel
Čo sú to za mince?? Ja len či to ma význam sa s tým babrať.
_______________
Registrovaný uživatel
Skuste najprv lieh, alebo alkohol, mal som mince zalepené všelakom a ten sa rozpúšťa v alkohole.
Registrovaný uživatel
Jsou to různé mince ze světa, i rusko z 2 svět války, první republika.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Skuste najprv lieh, alebo alkohol, mal som mince zalepené všelakom a ten sa rozpúšťa v alkohole.

Děkuji. Skusim a dám vědět.
Registrovaný uživatel
Také aceton čistí a neublíží ale musí to být čistý aceton z lékárny a ne z drogerie nebo barvy/laky.
Registrovaný uživatel
Nejlépe čistí roztok na tiskové hlavy solventnich tiskáren a jde nalít do ultrazvukové vaničky. Jenom je sakra drahej.
Moderátor
Téma přesunuto ze sekce filatelie do mincí.
Registrovaný uživatel
Děkuji za radu. Aceton pomohl. Funguje tady i řada co a třeba i jakou hodnotu mince mají.? Děkuji za odpověď.

turtleoverhead napsal
Také aceton čistí a neublíží ale musí to být čistý aceton z lékárny a ne z drogerie nebo barvy/laky.
Registrovaný uživatel
Ja mám takúto "chuťovku", aj som skúšal odlakovač aj nejaké riedilo, ale neurobilo to nič s ničím. Po bokoch madony je vidieť časť textu z niečoho, čo na tom bolo prilepené. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Odkážete mě prosím na fórum, kde by někdo poradil, když bych vložil foto mincí, zda mám Vůbec něco co je zajímavé a má cenu se tím zajímat ? Děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
to pavspicka:
Dajte fotky sem...
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pozadavky-na-oceneni-minci-15729x120
Registrovaný uživatel
Děkuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Mince a lepidlo

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1