Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Mince Český lev 2018

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince Český lev 2018

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim,chtela bych se Vas zkusenejsich numismatiku zeptat,zda ma tato mince nejaky potencial do budoucna? Zatim se daji na internetu cislovana emise koupit. Vsude na netu ctu,ze investicni mince maji hodnotu draheho kovu,ale ne az tak sberatelskou. Na druhou stranu internetovi prodejci stale hodnotu zvysuji. Napr.strib.invest.mince č.lev rok 2017 cislovany se ted,asi rok a par mesicu po emisi neda sehnat,pouze u jednoho prodejce jsem ji nasla za necelych 5 tis. Da se tim padem ocekavat i sberatelska hodnota v budoucnu,i kdyz se jedna pouze o minci investicni? Dekuji za
Registrovaný uživatel
Dekuji za jakekoli nazory a tipy. Jsem zacatecnik.
Moderátor
Dobrý den
Ročnikove mince český lev, vydané českou mincovnou tvz. v celosvětovém mincovním standardu,jsou mince ryze investiční. S pohledu sběratelů jsou sice do určíte miry oblíbené,ale s mého pohledu se jedna spíše o jakousi jistinu uloženou v kovu. Sběratelský zajímavější bude nejspíš prvni ročník teto serie.Čas ukáže oblibu mezi sběratele,ale už nyní jak se zdá jsou celkem dostupne.
S pohledu sběratelský možného lepšího zhodnocení,jsou více zajimave limitované ražby k ruznym výročním události, či osobnosti, samozřejmě to neplatí u všech,ktere Jablonec a Kremnica vyrazi, ale s troškou zájmu a znalosti,lze vyhledat o ktere se jedna,zpravidla samozřejmě již nedostupne,anebo v ceně,ktera je znatelně mimo cenu vydání.
Ale zpátky k investičním ražbam,pokud plánujete nákup, je také vhodne sledovat aktuální kurzy danych kovů.
I samotna mince českých lev je celkem,s pohledu návrhu, atraktivní a povedena mince,pro určitou sortu sběratelů zajimava,např. limitované ražby v au provedení tzv. Těžkých kalibru.
Registrovaný uživatel
Elenka878 napsal
Zdravim,chtela bych se Vas zkusenejsich numismatiku zeptat,zda ma tato mince nejaky potencial do budoucna? Zatim se daji na internetu cislovana emise koupit. Vsude na netu ctu,ze investicni mince maji hodnotu draheho kovu,ale ne az tak sberatelskou. Na druhou stranu internetovi prodejci stale hodnotu zvysuji. Napr.strib.invest.mince č.lev rok 2017 cislovany se ted,asi rok a par mesicu po emisi neda sehnat,pouze u jednoho prodejce jsem ji nasla za necelych 5 tis. Da se tim padem ocekavat i sberatelska hodnota v budoucnu,i kdyz se jedna pouze o minci investicni? Dekuji za


Musíte si sama nejdříve odpovědět na otázku, či se chcete věnovat sběratelství, nebo investicím.

Tato ražba je podle mého názoru pouze jistým druhem šmeliny, kde se prodejce snaží prodat jednotku kovu za nesmyslné peníze. Tedy, ze sběratelského pohledu se nejedná o nic zajímavého a pokud se chcete věnovat investici a spekulujete na růst ceny zlata, pak lze v dnešní době koupit gram zala výhodněji v jiných aktivitách, než je cena kovu v této ražbě.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
pro Elenka878
Evropa1 to napsal výstižně.
Co půjde sběratelsky nahoru a co dolů .... To by chtěl vědět každý :D .
Moderátor
Stříbrná uncová investiční mince Český lev - s averzem ostrova Niue ...
Podle me si namasti kapsu mincovna, obchodnici a spekulanti a pak opet zazari dalsi produkty a tato mince (mince?) skonci v propadlisti nezajmu sberatelu - a jeji cena na cene kovu, nebo jen o malo vys. Na Aukru Cesky lev 2017 a 2018 v cislovanych blistrech prodany takto (coz ma daleko k uvedene cene necelych 5000):
https://aukro.cz/ag-mince-cesky-lev-cislovany-blistr-2017-2018-6933085676?tab=more-history
Registrovaný uživatel
Milá pozornost :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pozornost s české mincovny Jablonec,už mi jich také pár přišlo, .....spíš se pochlubte co vám s pozornosti přišlo ,něco do sbírky?
Já taky čekám zásilku z Jablonce v nejbližších dnech.
Registrovaný uživatel
nic moc :) ,ale také touto dobou čekám :)
Registrovaný uživatel
Zdravím, našel jsem tady krátkou konverzaci k investičním mincím Český lev. Diskuse ještě z roku 2018.
V posledních dnech (květen 2022) se prodala stříbrná 1oz mince Český lev 2017 za 27 000 Kč (počet ražených 10 000ks), resp. prodává se tak za 18 000 až 27 000 Kč. Ročník 2018 se teď prodává kolem 4000-4500 Kč (nom. 1 dollar počet 20 000ks, nom. 2 dollars počet 20 000 ks). Zajímal by mne názor, jestli má takový (nebo větší?) potenciál pro růst ceny i ročník 2019, který byl ražen v počtu 8000 ks? Nebo je to jen vlastnost 1.ročníku? Aktuálne se ročník 2019 prodává mezi 1150 Kč a 1400Kč. Dotaz na zkušenější sběratele/investory :) Děkuji
« Poslední úpravu provedl(a) HHHonza v 27. 5. 2022, 19:11. »
Registrovaný uživatel
Honzo, "potenciál" jak píšete nemá na 100% ani jeden ročník. Jestli bude ještě pokračovat příliv hlupáků, kteří za tyto věci budou platit takovéhle ceny je druhá věc. Pokud chcete investovat dlouhodobě a mít klidné spaní kupte si skutečné mince, kterých je na trhu dost. Toto je vydáváno jen za účelem zisku a časem to po zásluze upadne v zapomění.
Registrovaný uživatel
Aukro dražba k danému tématu

https://aukro.cz/zlata-mince-1-25-oz-cesky-lev-r-2017-cislovana-bezvadny-stav-7017002026
Registrovaný uživatel
Ja to tak čierne nevidím. Niekto zbiera české obehové mince z bežných kovov, ktoré sú identické a líšia sa len ročníkom razby. Prečo by na rovnakom princípe nemohol niekto iný zbierať investičné mince vydávané mincovňou? A investičná minca má vždy hodnotu drahého kovu. Zábava ako zábava...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zdravím. Když se odkloním a zeptal bych se na emise. Když se totiž podívám na jednotlivé ročníky ve stříbře o váze 1 Oz na jejich e-shopu a na tu přehlednou tabulku, kterou mají ke stažení (https://ceskamincovna.cz/pestra-nabidka-2625/), tak mi ta čísla "trošku" nesedí. A to ve mě moc serióznosti neprobouzí.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nové mince » Mince Český lev 2018

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1