Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
cena prevazne par korun. max 100 kc
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
mám ještě jeden dotaz mám ruskou 3 kopějku z roku 1883 Cu nikde sem ji zatím neviděl může mít nějakou cenu?
Registrovaný uživatel
http://cgi.ebay.de/RUSSIA-3-Kopeks-1883-SPB-ALEXANDER-III-16058_W0QQitemZ350277367995QQcmdZViewItemQQptZM%C3%BCnzen_Medaillen?hash=item518e2878bb
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Dobrý den,prosim vas neviete aku moze mat hodnotu minca Hungaria patrona poltura 1706 C M.dakujem
Registrovaný uživatel
podle zachovalosti....foto!
Registrovaný uživatel
To je ona

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no čo poradite mi niekdo?
dakujem
Registrovaný uživatel
podla katalogu 100/200/600 Kc
Registrovaný uživatel
dakujem za odpoved
nema zaujem ju tu niekto kupit???
Registrovaný uživatel
Mozno by som mal zaujem, napiste mi cez profil spravu.
Moderátor
Tá minca je veľmi pekná. Nechcem niekomu kaziť obchody, ale asi by sa predala aj za viac. Poltury vo všeobecnosti nie sú vzácne mince, ale málokedy sa zachovaly takéto slušné razby. Boli totiž z veľmi mäkkej medi a "drali sa" ešte počas obehu, tzn. málokedy sa zachoval výrazný reliéf. Táto minca má reliéf výrazný, je krásne čitateľná a vyzerá to aj na peknú patinu. Majteľovi a samozrejme aj kupujúcemu gratulujem, pekná minšiška... ;)
Registrovaný uživatel
kolko by ste boli ochotny za tu mincu dat?
Moderátor
Ja osobne ju kupovať nebudem, zaoberám sa úplne iným obdobím, preto je Vaša otázka bezpredmetná. Ale viem si predstaviť že by sa predala lepšie ako za cenu, ktorá tu bola spomínaná. Ale zas veľké ilúzie si nerobte. Skúste prelustrovať aukro.cz, alebo iné servery, hádam zistíte ako sa ceny vyvíjajú. Ale bacha, keď sa niečo predá za dve stovky, netreba to brať ako bernú mincu, treba si pozrieť stav predávanej mince. Pokiaľ by som ešte zbieral Uhorsko, tak by som za ňu (vtedy) dal cca 800-1000,-Sk, ale to je môj názor. Nech ma ostatní vysmejú, ale do litra by som naozaj išiel a ten kto zbiera Uhorsko mi potvrdí, že na psychiatriu by som naozaj nepatril... ;)
Registrovaný uživatel
Jozef napsal
kolko by ste boli ochotny za tu mincu dat?


Máte aj viac takých mincí? :shock: :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Presne som sa chcel akurát ozvať, že by Vám lepšie poradil grofik, Jano, alebo facctory... ;)
Registrovaný uživatel
:roll: Noooooooooo ja aj kúpim :'( pokiaľ bude prijatelná cena :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Myslel som že by ste sa moho, vyjadriť k tej minci; zachovalosť, patina, cena... etc...
Registrovaný uživatel
Archy patina tam nie je to sa zhodneme po dlhom čase :lol: :D aééééééé pokiaľ je viac ks. mám záujem. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
mam len 1 ks a kto by mal zaujem nech napise kolko by bol ochotny zanu dat ???
Moderátor
No ja práve podotýkam (v príspevku vyššie to hlásim), že táto minca podľa mňa patinu má a peknú. Nie je to nálezový stav, minca je pekne ošetrená a predpokladám, že neboli robené zásahy nejakou hnusobou ako je Sitol. Ale samozrejme vychádzam iba z fotografie a je možné, že sa mýlim. Ale keď zoberiem do úvahy to čo vidím, tak minca má pôvodnú patinu a mne sa veľmi páči.
Apropo, predpokladám že predajca má iba jednu mincu...
Registrovaný uživatel
:roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zdravim pani, prepacte ze trosku odskocim od vasej mince (mimochodom je velmi pekna) ,ale ja by som potreboval pomoct urcit tento 15 krajciar Leopolda I. nejako si s nim neviem rady.
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=00aac56c6cc932d991090c58094ac513
Moderátor
Mincovna Viden, mincmistr Andrea Cetto. Dle Nechanickeho typ 1909, opisova varianta c. Dle Herinka typ 924. U Herinka je tento typ a rocnik vyobrazen a oproti vasi fotce je tam par nepatrnych rozdilu - na vasi minci je:
- jednodussi krizek v opise aversu
- odlisne provedene sepnuti satu na pravem rameni
- vnitrni perlovec aversu je bez soubezneho mezikruzi
Tyto rozdily jsou nepatrne a nelze je povazovat za odlisny typ, tyto odlisnosti v uvedenem obdobi byly ve videnske mincovne bezne.
Registrovaný uživatel
Kucera dakujem za presne urcenie.
Registrovaný uživatel
To Jozef: O polturu by som mal tiež záujem.
Pošlite mi prosim na moj mail cez profil.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1