Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Snad naposledy :oops:

Jsou tohle nějaké žetony (Leopolda II.)? Nedaří se mi to dohledat :( A cena 3000/kus bude asi hodně, že?

Obrázek vložený uživatelem Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jednoduché, i u nás se čas od času v aukcích prodávají, cena vždy tržní...
P.S. Co je to za žetony je na nich vlasně napsané(příležitost ražby)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
tu pisu ze isla pred rokmi aj za 60 eur ... dnes kludne viac :o
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Dracek: jednoduché jak pro koho, protože z opisů jsem toho moc nevyčetl, netušil jsem ani pořádně co to vůbec je (žeton, medaile,...) a google taky moc neporadil...

takže pokud by to taky někdo někdy hledal, měl by to být (bez záruky):

Jeton na holdování v Hannegau, 1791
Poprsí zprava, opis / pětiřádkový nápis ve věnci

a cena se většinou pohybuje kolem 1000
Registrovaný uživatel
tak dneska mně asi nefunguje google :roll:
Registrovaný uživatel
Žetóny na "holdování" som už viackrát videl, ale nejak sa mi nedarí vypátrať, čo to bolo to "holdování". :roll:
Registrovaný uživatel
KNÍŽECÍ HOLDOVÁNÍ
Slavnosti, kdy se zámek a Podzámecká zahrada vracejí do doby biskupa Františka Dietrichsteina, španělské jízdy, sokolníků, loveckých kratochvílí, dobrého jídla a pití...
Registrovaný uživatel
Rituál holdování, představoval pro poddané formu předem daných symbolických úkonů, které byly formálně stanovené. V případě Ferdinanda ze Schwarzenberku šlo o převzetí panství po zemřelém otci, během něhož museli poddaní formálně uznat mladého knížete za svého nového pána. Význam takového rituálu spočíval v tom, že si poddaní fakticky uvědomili změnu vrchnosti a vykonáním holdování tuto změnu také patřičným způsobem přijali. Pro novou vrchnost naopak představovalo holdování a s ním spojená přísaha věrnosti nedílnou součást procesu převzetí vlády nad panstvím a poddanými.

http://theses.cz/id/u4f724/bakalarska_prace_-_Veronika_Juhanakova.pdf
Registrovaný uživatel
zajímavá studie, už jen pro uvedenou čerpanou literaturu...

khhhh:#1504 6. 5. 2011, 23:41 vidíš že se dá lehce najít a správně...
cenu bych dne viděl ve stavu kolem 1nebo1- Cu cca 800-1200Kč, Ag cca 1800-2200Kč a měl jsem možnost je koupit docela často, takže nejsou zase nijak moc vzácné...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
cenu bych dne viděl ve stavu kolem 1nebo1- Cu cca 800-1200Kč, Ag cca 1800-2200Kč a měl jsem možnost je koupit docela často, takže nejsou zase nijak moc vzácné...
takys to mohl napsat dřív :roll: kolikrát mně to připadá jak automatická odpověď - cena tržní, co to je viz opis,... Já se neptal, abych prověřil něčí znalosti nebo že se mi nechce hledat, ale protože se mi nepodařilo najít dostatek informací - ať už mojí debilitou (zjistil jsem, že stačí v opise jeden překlep a google už nic nenajde) nebo prostě prostě proto, že se toho moc najít nedá.

numismatik-fji: opravdu vyčerpávající odpověď, klobouk dolů ;)
Registrovaný uživatel
numismatik-fji: ďakujem za info, zaujímavé... ;)
Moderátor
Potreboval by som poradiť s touto mincou. Je to nejaké Poľsko, ale viac neviem. Potreboval by som nominál, vydávateľa + všetko ostatné, len nie preboha cenu - tú vidím sám. :twisted: A sorry za foto, nefotil som to ja...
P.S. Dúfam že nikoho neurážam tým, že sa pýtam na tieto informácie, sľubujem že keď budem mať nabudúce nejakú mincu, radšej si to porziem na nete, len teraz naozaj nemám čas. Prosím o odpovede len k minci, nič viac... ;)


Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vidím Swidnic 1622 ?!
3 krejcar ???,
« Poslední úpravu provedl(a) Koiko Tomio v 8. 5. 2011, 9:52. »
Registrovaný uživatel
Je to 3 krejcar Ferdinanda II.město Svídnice 1621...
Registrovaný uživatel
i bez knih tam vidím: Moneta nova civitas Swidnic 1622, s titulem Ferdy II. 3kr. ---> co dodat(abych se neopakoval)... ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Archy, rozhodně jsi neurazil, jsem rád, když mohu pomoci, protože občas také potřebuji pomoci já a v tom já spoléhám na váas a ostatní kolegy, ale o tom to je, ne ??
Moderátor
Koiko napsal
Archy, rozhodně jsi neurazil, jsem rád, když mohu pomoci, protože občas také potřebuji pomoci já a v tom já spoléhám na váas a ostatní kolegy, ale o tom to je, ne ??


Ďakujem pekne, cením si to...
Registrovaný uživatel
Ještě monogram SK(Samuel Kirchner, tuším nájemce mincovny...)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
o tuto značku by měl možná zájem Pavel Gregor.
Registrovaný uživatel
Můžete mi prosím objektivně ohodnotit stat těchto dvou mincí? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1/1??? Žádné šrámy atd. ale setřené trochu jsou... může být? ;)
Registrovaný uživatel
Dle mého názoru "jednička" to není, ale na stranu druhou "dvojka" také ne, takže "jedna mínus" a to obě mince.
Registrovaný uživatel
Já bych řek: 20hal -1/1- a koruna 2/2
Registrovaný uživatel
Díky potvrzujete mi mé hodnocení numismatik, rst..

Stancl to bych musel zavřít obě oči na 1/1 :-)

ČNS aukce Praha
položka mince
1669 1k 1892 stav téměř 0/0
1697 20h 1892 stav 0/0

nechtějí mi uznat reklamaci na stav!!! Spíš je problém v tom, že vyplatili již dávno předtím než mi poslali vydražené položky peníze dodavateli a teď to z něj asi jen tak nedostanou...
Co mám dělat?
Registrovaný uživatel
Jako jo no... asi i s těma minuskama, ale 2 rozhodně ještě ne!

To je na reklamaci! 0/0 to vidělo leda tak z vlaku... 8)

Já osobně co jsem dražil, tak jsem se na to byl podívat a ikdyž to třeba taky neodpovídalo popisu, tak jsem alespoň mohl upravit nabídku. Právě abych nemusel řešit reklamaci...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1