Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
https://aukro.cz/b-s-frantisek-josef-i-4-dukat-1872-bz-viden-6937455217
Moderátor
Viz prispevky 3784-3816 zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/aukce-na-aukru-4798x152
Moderátor
No Já si o tom myslím svoje i ten dolíček chytře dodělalaněj a ještě numismate, že jsi to tak nahodně dohledal. .....
Předem připravená práce.....Mafia :)

Nějak moderní v téhle době. ....Něco jako kauza babiš :)
Nebo chytání medvěda :)

Bohužel100 procentně se vám to nepovedlo...
Pokud mě chcete vystrnadit z tohoto fóra. Doporučuji jednoduše,prostě založte petici pro a proti. ...
Pak podle toho to vzdám, do té doby budete muset strpět konkurenci a kontrolu nad vámi :)
Registrovaný uživatel
Paranoia? :D
Moderátor
No jak koukám tak koukám, VŠE mi přijde podezřele.
Majitel tvrdi, že metrologie sedí....

Mince je velmi pravděpodobně o broušená,(nepravidelnost v okraji,chybi častecně vroupkovani).....to se musí zaruceně,projevit na váze?

Foto při bližším porovnání souhlasi s odkazem numismata!

Tvá rychla reakce odkazu původu mince...

Prostě mi to nevoní, nevím hoši co jsi mám doopravdy po posledních dnech myslet. ...
Pokud se jedna opravdu o nějakou boudu na mne....tak to mě opravdu mrzí. ..
Moderátor
barbare, nic proti Tobe nemam, ale ted jsem se lehce nastval. Jak vis, nezapojuju se do zadnych osobnich putek, snazim se byt neutralni a diskutovat jen o odbornych zalezitostech. Vzdy si dvakrat rozmyslim, nez neco napisu, abych nezapleveloval diskusi nejakymi domnenkami a kdyz neco napisu, tak za tim az na vyjimky stojim.
Marek1 sem vlozil dotaz bez fotky, pak neprilis vyvedene foto, podle ktereho bych se take priklanel k padelku, protoze zkusenost rika, pokud jsou jakekoliv pochybnosti, pak ve velke vetsine pripadu indikuji neoriginalitu mince.
Ty jsi zminil pojem "typický standardní padělek" - ale co to je? Jsou ruzne typy a kvality padelku, nejen z Ciny... Ta mince na fotce zrovna na cinsky padelek nevypada - a pokud souhlasi metrologicke udaje?
Uvedl jsi, ze padelku/kopii/replik je na Aukru plno. To je pravda. A ja jsem tam nahledl a nasel jednu minci, to je vse. Mimochodem je prodavana jako 1872 bz, ale je to 1872 A. A prodejce tu byl jiz diskutovan,
ze prodava poskozene mince.
Je tedy velmi pravdepodobne, ze cena mince je podstatne nizsi - ostatne treba nekdo dohleda, kde a za kolik ji prodejce koupil.
Takze barbare z moji strany zadna snaha vystrnadit Tě z fora. Obcas se sice divim, co dokazes napsat a take se divim, ze na to nekdo reaguje, ale i jako moderator se snazim do diskuse zasahovat co nejmene.
Moderátor
TomL napsal
Paranoia? :D


Asi ano jinak si to neumím vysvětlit. ....

Můžeš na místo,znovu hloupých připomínek, k tomuto dukatu něco konkrétněji napsat. ...
Moderátor
numismat napsal
barbare, nic proti Tobe nemam, ale ted jsem se lehce nastval. Jak vis, nezapojuju se do zadnych osobnich putek, snazim se byt neutralni a diskutovat jen o odbornych zalezitostech. Vzdy si dvakrat rozmyslim, nez neco napisu, abych nezapleveloval diskusi nejakymi domnenkami a kdyz neco napisu, tak za tim az na vyjimky stojim.
Marek1 sem vlozil dotaz bez fotky, pak neprilis vyvedene foto, podle ktereho bych se take priklanel k padelku, protoze zkusenost rika, pokud jsou jakekoliv pochybnosti, pak ve velke vetsine pripadu indikuji neoriginalitu mince.
Ty jsi zminil pojem "typický standardní padělek" - ale co to je? Jsou ruzne typy a kvality padelku, nejen z Ciny... Ta mince na fotce zrovna na cinsky padelek nevypada - a pokud souhlasi metrologicke udaje?
Uvedl jsi, ze padelku/kopii/replik je na Aukru plno. To je pravda. A ja jsem tam nahledl a nasel jednu minci, to je vse. Mimochodem je prodavana jako 1872 bz, ale je to 1872 A. A prodejce tu byl jiz diskutovan,
ze prodava poskozene mince.
Je tedy velmi pravdepodobne, ze cena mince je podstatne nizsi - ostatne treba nekdo dohleda, kde a za kolik ji prodejce koupil.
Takze barbare z moji strany zadna snaha vystrnadit Tě z fora. Obcas se sice divim, co dokazes napsat a take se divim, ze na to nekdo reaguje, ale i jako moderator se snazim do diskuse zasahovat co nejmene.


Numismate, vysvětli mi jak je možné,že váha souhlasí....

Jinak jak sám viš ten kdo reaguje první,aby se od tazatele domohl více info. ..Specialně u nováčka a fota,které je velmi podezřelé,včetně pozdější uvaděné metrologie,je v jiste nevýhodě....
Můj plevel jak tvrdiš,tě dovedl k tvé vyhodnocené reakci. ...

A nediv se mi za poslední dobu těch vašich blbosti mám celkem dost. ...včetně tvéheho nynějšího tzv. neutrálního komentáře samozřejmě, přítomnosti Toma. ..
Moderátor
To barbar: Vzhledem ke zjistenym skutecnostem (prodejce, pravost mince) je otazka hmotnosti irrelevantni a nevime, jak presne tazatel vážil a jaký byl výsledek (ač jsem se na to ptal). Na druhou stranu obroušení vroubkování na 2/3 obvodu mince ma kupodivu na hmotnost velmi malý vliv - zkus si to trochu propocitat, ja jsem dosel odhadem k poklesu hmotnosti radove o 1% - pak by mince vazila cca 13,8 g, coz se muze jeste jevit jako spravna vaha.
Muze to byt i jinak, treba byla hrana tezce poskozena treba zasazenim do sperku a zlatnik ji jen vyrovnal, aniz by doslo k ubytku materialu - nasvedcuje tomu divny nepravidelny okraj mince, ktery pravem vyvolava podezreni na padelek nebo nejakou jinou nepravost.

Zbytek Tveho prispevku radeji necham bez komentare.

A jako moderator teto casti fora prosim vsechny, aby dodrzovali pravidlo 2), konkretne:
Příspěvky a dotazy se snažte psát věcně.
Moderátor
Pro Moderátor:
S hodnocením u poškozené (obroušené mince) je odhad složitý ,ale určitě bude rozdílný vzhledem k au.kovu....

Jinak co mě vždy dopálí,v poslední době velmi často u některých jedinců reakce typů, zaplevelení,či spamováni atd.
Všichni bychom jsi měli uvědomit, že tohle je diskuzní fórum a není jen pro vybrané zdejší jedince...
Mé reakce jsou poněkud rozsáhlejší,mnohdy zapálene a někdy kontroverzní,ale vždy věcné a kolikrát pomohou k správnemu úsudku a rozhodování...
Každá věc má svůj původ a důvody proč, které je třeba opodstatnit a doložit,nelze něco krátce ledabyle konstatovat..... pokud to někomu vadí, prostě si zvykejte,nebo nereagujte!!!!

Asi mi chybí Evropa..... člověk který dokázal vést nestrannou , názorovou mnohdy tolerantní,mnohdy kontroverzní diskuzi a né reagovat neopodstatněně jen vzájmu určitého zdejšího kolektivu....
Moderátor
barbar napsal
Pro Moderátor:
S hodnocením u poškozené (obroušené mince) je odhad složitý ,ale určitě bude rozdílný vzhledem k au.kovu....


Jen ciste technicka poznamka: Ubytek jsem odhadoval vypoctem pres objem, a pokud se objem snizi o 1%, tak se snizi o 1% i hmotnost bez ohledu na material.
Pokud neveris, tak si muzes obrousit nejaky 4dukat ze svoji sbirky.
Moderátor
Ještě taková úvaha, drobnost, představ si kdybys nedohledal odkaz původu dané mince,......byl by jsi v nejistotě jak si vyše uvedl,že jse ti jevi jako padělek včetně původních info. ...

Vyšlo ti to a dal jsi mi to náležitě sežrat. ...V těchto situacích se vždy ukáže charakter. ..
Moderátor
Moderátore
Nepochopil jsi mne..
Příklad.... pokud mám dvě diametrálně stejné mince (zlato ,hliník),ale váhově rozlišné.Provedu naprosto stejné vizuální požkozeni na obou mincích(zdejši příklad obroušení),na které mincí bude větší váhový úbytek????? :roll:
Registrovaný uživatel
barbar napsal
...na které mincí bude větší váhový úbytek????? :roll:

V procentech to bude u obou stejné ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
...diametrálně stejné mince (zlato ,hliník),ale váhově rozlišné...


Týmto si tromfol "posmrtný toliar" aj "tlstý brakteát". :lol:
Moderátor
sigur napsal
barbar napsal
...diametrálně stejné mince (zlato ,hliník),ale váhově rozlišné...


Týmto si tromfol "posmrtný toliar" aj "tlstý brakteát". :lol:


... :) Rozměrově stejné mince, samozřejmě... chytrý chlapec,že jsis toho všiml z mnoha ;)

Jinak mám ti vložit zde diskusi a můj humorný příspěvky přirovnání k tlust.brakteatu ..
Aby pochopil smysl :)
Držíte basu a já vám to chválím.....
Budu pamatovat :)
Registrovaný uživatel
Ten 4 dukát je na 100% pravý. Váha 13,9 tloušťka 0,6 mm průměr 39,8 mm. Měřeno posuvným měřidlem. Mince není ani nijak šišatá. Jedná se pouze o to, jestli je nestejnoměrnost zoubků běžná, nebo bylo s mincí nějak manipulováno. Posílám foto srovnání fake 4 dukátu, který má stejnou hmotnost, ale má průměr 40,5 mm a tloušťka je 1,1 mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Držíte basu a já vám to chválím.....


Na margo tvojej neutíchajúcej paranoje ohľadom spiknutia fóra sberatel.com voči tvojej osobe: MILAN, SI NÁM VOĽNÝ :lol:
Moderátor
Marku
Škoda,že ty fota průkaznosti originality nebyly dříve.....
Omlouvám se za ten chaoz co tvá mince vyvolala...
Určitě jak sám viš (a vidím maš)padělku je mnoho,proto mé prvotní pochybnosti...
Moderátor
Marek1: V ponekud neprehledne a zaplevelene diskusi jsme dosli k temto zaverum:
1. dukat je pravy
2. vzhledem k jeho puvodu (prodejci) se skoro jiste jedna o minci poskozenou a upravovanou
3. k cene se snad jeste nekdo vyjadri, tu si odhadnout netroufam
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 17. 11. 2018, 21:45. »
Moderátor
sigur napsal
barbar napsal
Držíte basu a já vám to chválím.....


Na margo tvojej neutíchajúcej paranoje ohľadom spiknutia fóra sberatel.com voči tvojej osobe: MILAN, SI NÁM VOĽNÝ :lol:


To jsem rád :) ...tak mi to laskavě nedávejte příště na jevo, na oplátku jsi vás také nebudu všímat.... :)
A případě omylu (nedorozuměni),stačí jen slušně upozornit... ;)
Děkuji.....vše dobré
Registrovaný uživatel
Ja ťa rád čítam, snažím sa nereagovať, ale niekedy to skrátka nejde :)
Love and peace, man...and respect ;)
Registrovaný uživatel
Otázka je, jestli si fórum takovýhle chaos zaslouží. Ale je tu už okolo toho dost moderátorů, je to na nich.
Moderátor
TomL napsal
Otázka je, jestli si fórum takovýhle chaos zaslouží. Ale je tu už okolo toho dost moderátorů, je to na nich.


Tome nechme toho...
Ano něco na tom také bude,ale na druhou stranu je to fóru a diskuse,ne kniha psaná a řízená jen několika lidmi....a pokud je to v rámci slušnosti buďme tomu tolerantní, však jen koukni do chlívků s obrazy, jaká je tam výměna názorů a diskuse často nad jedním obrazem... ;)
Registrovaný uživatel
TomL a barbar: Co se škádlívá, to se rádo mívá :)
Za seba...dúfam, že barbara raz stretnem aj osobne.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1