Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 196 197 198 199 200 201 202 203 204 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Got it.
Registrovaný uživatel
Velice se omlouvám za bitvu která se kvůli mému dotazu strhla. Stále jsem ale nedostal odpověď na svůj dotaz.
1.) Je u těchto dukátů běžné, že jsou zoubky po obvodu mince nestejnoměrně hluboké, místy až chybějící? Bohužel to nemám s čím porovnat a na fotkách jinde prodávaných 4 dukátů jsou hrany taktéž místy sražené, nebo je na nich naopak lem.
2.) Když už se vám povedlo najít kde a za kolik byla mince koupena, má tato mince cenu za kterou byla vydražena? Stále mám možnost ji vrátit bez udání důvodu.
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Marku v naší trochu perné diskusi, prakticky naleznete odpovědi ..
Důvodu proč je tomu tak s vroubkování může být víc,velice reálné jak numismat zmínil, úprava mince pro dekoračni účel..(zasazení do šperků).
Cenu osobně nehodlám komentovat,ale jíž samotná aukce vám cenu prakticky určila a evidentně zájem o ni byl.....
Registrovaný uživatel
Máte pravdu, ale na fotkách které byly v aukci přiloženy nebyla hrana mince vyfocena, ani nebyla žádná zmínka o tom, že je místy bez zoubků. Na tuto skutečnost jsem přišel až když mince přišla. Mám 21 dnů na reklamaci a vrácení, ale stále nejsem rozhodnut jestli to udělat. Mince je jinak moc pěkná a s nepoškozenou hranou by byla určitě mnohem cennější. A s tím jsem ji také kupoval.
MV
Moderátor
To Marek1:
Ad 1. Chybejici vroubky na hrane v tomto rozsahu jsou velmi podstatnou vadou mince, na kterou by seriozni prodejce mel upozornit.
Ad 2. Pokud by v aukci byla tato vada uvedena, v zadnem pripade by cena nesla tak vysoko, bezpochyby tedy slo o zamer prodejce.

Je to tedy jednoznacne na opravnenou reklamaci s udanim tohoto duvodu.
Jak jsem jiz uvedl, cenu odhadovat nebudu.
Zkuste zadat dotaz na cenu mince do temat ZLATO a POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ, dejte tam fotky a popis hrany, treba se nekdo vyjadri. Pripadne kontaktujte numismatiku Aurea apod.
Moderátor
Souhlasím s numismatem, prodejce opravdu neuvádí zmiňovanou vážnou vadu při popisu k prodeji,to vysvětluje dosaženou cenu...
Registrovaný uživatel
https://www.burza-minci.com/node/166493
-s-
Registrovaný uživatel
http://bukovcakasyn.sk/o-nas/

"vďaka našej profesionalite, precíznemu prístupu, ako aj erudovanosti a rozhľadu v tejto oblasti sme si vybudovali prestíž a dobré meno v takmer všetkých európskych krajinách" :lol:
Registrovaný uživatel
Je to u nich asi bezna praxe podvadet, tenhle dukat take opravovali a prodali bez jakekoliv zminky... https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2627&category=54744&lot=2207480
Moderátor
stani: diky za doplneni, ten 5D 1933 jsem nedokazal dohledat, ale cena 80 000 pred opravou/ 190 000 po oprave dava urcitou relaci, jaka by mohla byt realna cena diskutovaneho 4D 1872. Jenze vada toho 5D je relativne mala, kdezto 4D bez vroubku bude vzdy tezce poskozena mince...

Dosud jsem se vyhybal oceneni 4D 1872, neni to moje parketa, tak to berte s rezervou, ale kdyz se k tomu nikdo nema, tak muj nazor je cena kovu, bohuzel. S uvedenim vady prodejny mozna za 20T nekomu nezkusenemu nebo naopak nejakemu vykukovi, ktery podobne jako B&S vadu zataji a proda ho jako bezvadny za dvojnasobek...
Registrovaný uživatel
Tohle taky, uf, svinstvo
https://livebid.cz/auction/aurea_82/detail/162
https://aukro.cz/b-s-csr-5-dukat-1933-k-b-kremnica-6921098991
Moderátor
Ten 5D 1933 je silne poskrabany, to jsem si nevsiml, beru zpet, ze je poskozeny relativne malo.
Registrovaný uživatel
Koukal jsem na hodnoceni na Aukru, zajimalo by me jak to tehdy dopadlo (pokud tedy jde o naseho Volodu z fora)

viz. Bohužel strašná zkušenost - na zboží čekám měsíc! Následně mince s poškozením, které nebylo v aukci uvedeno. Využití možnosti vrátit mince - mince zaslána 21.2. zpět. BEZ KOMUNIKACE + DO DNEŠNÍHO DNE NEMÁM ANI MINCI ANI PENÍZE - NEDOPORUČUJI!!!
Registrovaný uživatel
Pri tých dvoch aktuálnych aukciách fotky nič moc, hlavne pri tom poldukáte by človek čakal poriadne makro fotky.
Moderátor
Dovolim si zde pripomenout prispevky jednoho velmi zkuseneho sberatete (ke skode nas vsech nejakou dobu na forum neprispiva, tak se ho pokusim neumele suplovat), ktery vzdy durazne varoval pred nakupem drazsich minci na Aukru a doporucoval nejprve ziskat zkusenosti, zejmena osobni prohlidkou minci na aukcich a konzultacemi se zkusenejsimi kolegy a i pote se Aukru vyhnout a nakupovat v serioznich aukcich. Ukazuje se, ze mel pravdu na 100%.
Registrovaný uživatel
A doporučoval kupovat kvalitní věci. Ve vlákně o faleristice je pěkná rozprava.
Moderátor
Zítra to bude měsíc,bez příspěvků Evropy.....doufejme,že odezva z více stran,přispěje k jeho rozhodnutí se vrátit zpět....
Registrovaný uživatel
A proč odešel?
Registrovaný uživatel
Marek1 napsal
Máte pravdu, ale na fotkách které byly v aukci přiloženy nebyla hrana mince vyfocena, ani nebyla žádná zmínka o tom, že je místy bez zoubků. Na tuto skutečnost jsem přišel až když mince přišla. Mám 21 dnů na reklamaci a vrácení, ale stále nejsem rozhodnut jestli to udělat. Mince je jinak moc pěkná a s nepoškozenou hranou by byla určitě mnohem cennější. A s tím jsem ji také kupoval.
MV

Marek, podľa Smernice EÚ o určitých aspektoch predaja spotrebného tovaru a záruk na spotrebný tovar a Smernice EÚ o právach spotrebiteľov - "Ak ste si kúpili tovar alebo službu online alebo mimo obchodu, máte právo zrušiť svoju objednávku a tovar vrátiť do 14 dní z akéhokoľvek dôvodu alebo bez udania dôvodu. Ak je zakúpený výrobok chybný alebo jeho vzhľad a funkčnosť nezodpovedajú opisu, podľa právnych predpisov EÚ vám ho obchodník musí opraviť, nahradiť, znížiť jeho cenu alebo vám vrátiť peniaze."

Stav mince nezodpovedá popisu alebo skutočný stav je zamlčaný, tak najlepšie riešenie je mincu vrátiť v zákonnej lehote 14 dní, aby ste predišli možným komplikáciám.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Jak postupovat při dokazování,že vada není způsobena mnou, respektive tazatelem(příklad zdejšího problémů)....
Co když prodávající bude tvrdit,že prodávaná mince byla v pořádku před odesláním a že nový majitel ji požkodil sám ....... samozřejmě osobně, alespoň v této věci, věřím v serióznost prodávajícího....
Ale přesto, mě to zajimá tak všeobecně.....
Registrovaný uživatel
Až to dořeším, dám Vám vědět. Zatím prodejce zaujmul pozici mrtvého brouka a nereaguje.
Marek
Moderátor
Tak jsem se trochu do tohoto zavrtal jak předejít možným problémům při reklamaci, jelikož sám nemám podobné zkušenosti s reklamaci na webu..
Něco jsem si nastudoval, také přečetl různé diskuse s touto problematikou....A myslím pokud prodávající, nebude ochoten, akceptovat,spolupracovat...Bude nejjednodušší řešit problém přes samotné Aukro...
Nevím jaké mají zde kolegové zkušenosti, ale popřípadě pokud jse rozhodnete mincí vrátit, Aukro by vás mělo chránit v případě problémů...

https://ok.aukro.cz/
Moderátor
Aukro mi, když jsem potřeboval, nevyřešilo nic. Takže na něj bych nespoléhal.
Moderátor
Predevsim Program ochrany kupujicich od Aukra se na tento pripad nevztahuje, protoze kupujici predmet obdrzel - viz podminky POK.
Moderátor
https://novinky.aukro.cz/planovana-zmena-pravidel-ochrany-kupujicich

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 196 197 198 199 200 201 202 203 204 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1