Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
vzhledem k té hraně bych to nekupoval...
Registrovaný uživatel
díky moc za odpovědi... :-)
Registrovaný uživatel
Dobry den pani, dostala sa mi do ruk minca y roku 1693, ide o trojgrajciar Leopolda I, mincovna KB. Vedeli by ste niekto pomoct s jej ocenenim? Diky
Moderátor
Bez fotky to presne nelze, takze jen priblizne. Teto mince a rocniku existuji tri obrazove varianty portretu a ornamentu kolem hodnoty 3. Bezna cena dle zachovalosti se nejcasteji pohybuje v rozmezi 100-600Kc. Nize uvedena varianta je cenove o malinko vys:
http://www.muenzauktion.com/saenn/item.php5?id=2518
Registrovaný uživatel
Dakujem za skoru odpoved, fotky by som mal poskytnut v priebehu dneska alebo zajtrajska

zatial len podrobnejsi popis - jedna sa o velmi zachovalu mincu s pekne viditelnou razbou a pravdepodobne sa jedna o verziu ktorej foto si poskytol, ak spravne usudzujem tak v tejto verzii je Panna Maria na zadnej strane o nieco mensia ako u inych typov
Moderátor
Hlavni rozdily u trech variant rocniku 1693 jsou ve vyobrazeni vlasu (paruky) Leopolda. Na vzacnejsi variante na kterou jsem dal odkaz ma vlasy jen mirne vlnite, na dalsich dvou variantach jsou vlasy s tak typickymi kudrlinkami a rozdily jsou i ve velikosti celeho poprsi vzhledem k celkove plose mince. V zobrazenich Panny Marie velke rozdily nevidim (fotky v knize nejsou moc kvalitni). Udaje cerpam z katalogu Herinka ktery jediny u tohoto rocniku uvadi tri varianty.
Registrovaný uživatel
Pani tu su slubovane fotky, minca nebola zatial cistena ani osterovana, okrem cca 3 min procedury zbavenia necistot

3 grajciar Leopold I. 1693 (K.B)

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=d7a24a9b4f5db18aa2ce9d9d2056c838

(fotky sa daju zvacsit aj na dost velke detaily)

mozno je to len moj vlastny klam, alebo prirodzena tuzba mat nieco neobvykle ale mam pocit ze oproti vsetkym minciam, ktore som pod tymto zobrazenim objavil je Panna Maria podstatne mensia, zatial som sa tu stretol len so skutocne profesionalnymi odpovedami, dokazete mi podla fotiek povedat ci nahodou nemam pravdu ,)
Registrovaný uživatel
Podoba razidla používaného v roku 1666 je. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
aby som este trochu upresnil svoju otazku

1- pri prvom pokuse este bez mojej fotky som dostal odkaz na tuto mincu kde sedi aj rok aj mincovna, avsak Panna Maria je objektivne ina ( teraz nehovorim o roznych kucerach pana Leopolda


http://www.muenzauktion.com/saenn/item.php5?id=2518


2- moja minca vyzera hlavne na reverze podstatne odlisne

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=d7a24a9b4f5db18aa2ce9d9d2056c838

som sice laik a ospravedlnujem sa ak trochu spamujem dokola opakujucimi odkazmi na podobu jednej mince, ale bol by som velmi vdacny ak by ste mi to pomohli rozlustit
Moderátor
Je dobre ze jste sem dal fotky. Takze avers odpovida u Herinka pro rocnik 1693 zakladnimu typu cislo 1605. Revers s madonou vsak obrazem madony neodpovida typu 1605 a ani jeho dalsim dvema vyobrazenym variantam. Madona na vasi minci je vyrazne proporcne mensi. Takto podobne mala madona existuje na nekolika starsich rocnicich, ale je vzdy cela uvnitr nepreruseneho perlovce. Mate tedy kus ktery jsem nenasel vyobrazen v Herinkovi, u Novotneho a ani u Nechanickeho. Chtelo by to zapatrat ve starsich aukcich, problem ale je ze tento rocnik neni povazovan za vzacny a tak casto v aukcich chybeji jeho fotografie. Ja bych si vasi minci urcil dle Herinka jako dalsi, neznamou variantu typu 1605.
Registrovaný uživatel
Dakujem za odpoved, mince nezbieram kvoli financnemu prospechu, ale zberatelstvo ma proste trochu chytilo a ako kazdeho zberatela aj mna samozrejme trochu zaujima aj relativna hodnota kazdeho noveho prirastku, ale pri tomto type som skutocne v koncoch, nevedel by niekto z vas ponuknut nieco ako " kvalifikovany odhad " skutocne len cca ... vas nazor
Registrovaný uživatel
Od 25 do 150 EURO.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
mimochodom len dodam je to najdene detektorom:D
Registrovaný uživatel
dobry den pani, trochu som pri tejto minci patral a obratil som sa aj na Cesku numizmaticku spolocnost, ktorej by som sa rad aj podakoval za rychlu a kvalifikovanu odpoved, ktoru vam preposielam

------------------------------------------------------------------------------------------

v tomto
obdobi se pouzivalo vicero razidel v ramci jednoho rocniku, coz bych
videl jako hlavni pricinu teto odchylky.
Pokud jde o literaturu, doporucil bych se obratit za hranice CS,
doporucuji v tomto pripade predevsim katalogy Krause, ktere jsou v
zasade ve svazcich po stoletich. Tam take je vice vyobrazeni s mnoha
odchylkami, ktere samozrejme uvadi jako bezne. Kremnica mela jako takova
jednu z nejvyssich produkci, takze je cena nizsi nez napr. podobne
rocniky z Velke Bane. Pokud jde pro uplnost o cenu v dolarech, kterou
jste urcite uz i nasel:
VG: 5
F: 10
VF: 20
XF: 40
Katalog mam starsi, takze pocitejte cca 30 Kc/dolar.
Preji hodne uspechu v budovani sbirky!

--------------------------------------------------------------------------------------------------

takze vlastne som sa dozvedel ze kazda odchylka je natolko bezna, ze odchylkou nie je
Registrovaný uživatel
Dobry den pani podarili sa mi zistit nove informacie o minci, ktora sa tu rozobera a zaroven by som mal na vas prosbu, najprv.
Informacie mi poskytol pan Kralik z kremnice za co som mu vdacny

Jedna sa skutocne o variantu 3 grajciaru. V tomto obdobi bola
madona s dietatom vacsieho formatu a dieta na rukach Madony nemalo svatoziaru.!
Presiel som dostupne katalogy ,aj aukcne aj Nudelmana z Budapesti ale nik neponukal
tuto variantur ! Posledna moja moznost je, navstivit pani Mgr. Kamhalovu v Muzeu
minci a medaili u nas v Kremnici. Pozriet do depozitu ci nahodou nemaju tento odrazok!
Verim , ze minca je prava! Mozno sa pousmejete, ale falzifikatov je v dnesneeej dobe
neurekom ! Lukopren robi zazraky . A Leopold I. sa dobre napodobnuje. Mame skusenosti
z XV. grajciarmi. !

Ak sa nieco v MMM dozviem , napisem .

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Rad by som sa spytal ci nema niekto z vas katalog Krausa o ktorom pisali vasi ceski kolegovia, ze sa v nom tato varianta istotne nachadza
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
Rad by som sa spytal ci nema niekto z vas katalog Krausa o ktorom pisali vasi ceski kolegovia, ze sa v nom tato varianta istotne nachadza


Tato varianta sa v nom nenachadza. Presnejsie je tam len jedina z 1693 KB a to cislo: KM#163 ktora ma evidentne vacsi obraz madony s poznamkou pri tomto type "Varieties exists" (bez uvedenia dalsich detailov a vyobrazeni). V Krausovom internetovom katalogu je aj vyobrazenie inej varianty s malou madonou ale ta (ako aj portret Leopolda) nezasahuje vobec do opisu.
_______________
Juraj.
Registrovaný uživatel
Dakujem za vase odpovede, dnes som uz dostal aj odpoved z Muzea M a M v kremncici, za co patri moja vdaka Panu Kralikovi. Ak vas to zaujima preposielam odpoved.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnes som bol v MMM za pani Kamhalovou. Mincu nasla v depozite s podobnou
odchylkou aku mate aj V y. Tvrdi, ze tych minci bolo razenych strasne velke mnozstvo
a u malych rozmerov dochadzalo ku odlistnostiam v raazidlach! Zazidla vyrabalo viac rytcov.
Mali predlohu a podla toho rucne vyrabali razidla. Ak dostal rytec predlohu napr. mince
z roku 1966 mohol ju vyrit a bola varianta. Aj v katalogu Kraus a Mischller sa tiez pise
o moznych variantach minci Leopolda I.

--------------------------------------------------------------------------------------------

A to najdolezitejsie : Nik nezisti ake velke mnozstvo
sa tychto minci vyrazilo. Mozno prisli na odhcylku a zastavili vyrobu!! Dnes sa to uz nik
nedozvie.


Dusan Kralik , Kremnica
Moderátor
MisoPN napsal
...ale teraz hladam nejake dalsie info o tom 3 krajciari leopoldaI. ,ale marne.:(


Muzete se take zkusit poinformovat v mincovnim kabinetu ve Vidni: http://www.khm.at/de/kunsthistorisches-museum/sammlungen/muenzkabinett/ a nebo u Herinka: http://www.herinek.at/
Pokud tu vasi variantu mit a nebo znat nebudou tak by to byl opravdu zajimavy nalez.
Registrovaný uživatel
Nechtěl bych tu nikoho urazit, ale tak trochu se tu myslím patláte s "prkotinou" neb různých variant od většiny drobných nominálů z tohoto období jsou desítky a nepopsaných jsou jich také velká množství a cenu to moc nezvýší neboť na drobné varianty to sbírá málokdo...
Moderátor
Omlouvam se ze jsem tu zabiral misto ale jak jsem se jiz zminoval napr.v prispevku o vasem Vaclavovi, tak delam hlavne mince Leopolda I. a tato varianta 3Kr. od MisaPN mne zaujala. Nezajima me nejaka cena ale prave v literature nezachyceny a me neznamy obraz teto varianty. Vim ze mince Leopolda ucelene sbira malokdo (viz muj nedavny dotaz na jeho odrazky minci z jinych kovu na ktery nikdo nedokazal odpovedet). Nejsem zde na foru tak dlouho jako vy ale dovolim si presto poradit - pokud vas to nezajima tak to nemusite cist nebo to muzete jako moderator odstranit.
Registrovaný uživatel
ja si taketo ''prkotinky'' rad precitam. je to zaujimave ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
alespon jeden, dikes. :D
Moderátor
Dracek napsal
Nechtěl bych tu nikoho urazit, ale tak trochu se tu myslím patláte s "prkotinou" neb různých variant od většiny drobných nominálů z tohoto období jsou desítky a nepopsaných jsou jich také velká množství a cenu to moc nezvýší neboť na drobné varianty to sbírá málokdo...


poznas madarsky katalog "Magyar Eremhatarozo"?
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
alespon jeden, dikes. :D

Nielen 1 :-) Už som mal včera napísaný komentár Dráčkovi, ale som ho radšej nezverejnil :D
Mna to taktiež zaujíma, aj ked dané obdobie nezbieram.Je to zaujímavé čítanie, a som zvedavý ako toto pátranie po tejto variante skončí :-)
Moderátor
Dracek napsal
Nechtěl bych tu nikoho urazit, ale tak trochu se tu myslím patláte s "prkotinou" neb různých variant od většiny drobných nominálů z tohoto období jsou desítky a nepopsaných jsou jich také velká množství a cenu to moc nezvýší neboť na drobné varianty to sbírá málokdo...


http://numpszi.com/lipot_3krajczar.pdf
Ceny su v DM
Len ako priklad, variacie 1082/1662 a 1083/1662 maju 10 nasobny
cenovy rozdiel.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1