Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
padělek...
Moderátor
Cituji z katalogu E.Polivky z r.1968:
"Krome v katalogu uvedenych odrazku ruznych minci z jinych kovu nutno oddelit znacne mnozstvi dobovych padelku urcenych k oklamani verejnosti. Jde ponejvice o zlatniky, petikoruny, koruny a dvacetikrejcary. Falsa jsou provedena nejcasteji litim z menehodnotnych kovu (olovo, cin, slitiny), nekdy vsak i razbou (med, mosaz) a postribrena (dvacetikrejcary)".
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
zabudol si ju orezat.pozadie nieje zaujimave :)
ps: a co hrana?

Jano, nebud zas taký náročný :-) Čo sa týka hrany, tak sú miesta kde je vrúbkovaná a niekde zase hladká, ako keby zbrúsená.

Dracek: Ako často sa stretávaš s dobovým padelkom?
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Cituji z katalogu E.Polivky z r.1968:
"Krome v katalogu uvedenych odrazku ruznych minci z jinych kovu nutno oddelit znacne mnozstvi dobovych padelku urcenych k oklamani verejnosti. Jde ponejvice o zlatniky, petikoruny, koruny a dvacetikrejcary. Falsa jsou provedena nejcasteji litim z menehodnotnych kovu (olovo, cin, slitiny), nekdy vsak i razbou (med, mosaz) a postribrena (dvacetikrejcary)".

Ďakujem pekne za citáciu.Nemáte náhodou ten katalog dvojmo (určite by som ho kúpil) alebo v pdf?Bol by som veľmi vdačný, už dlhšie ho zhánam.
Moderátor
Bohuzel mam jen jeden kus ve spatnem stavu ale myslim ze se nekolikrat vyskytl i v nabidce na Aukru.
Registrovaný uživatel
Škoda :-( Tak isto zhánam aj katalog Bilak, Jízdný (1978).Vlastne všetko, čo sa týka materiálových a skúšobných razieb.
Čo sa týka toho padelku - mal už niekto možnosť sa s ním stretnúť?Určite to nie je žiadna veľká vzácnosť, v každom prípade zaujímavosť a preto ma to zaujíma.
Registrovaný uživatel
NumizmatSR napsal
Dracek: Ako často sa stretávaš s dobovým padelkom?

u korun, zlatníků nebo 20Kr. to vídám podobné padělky většínou několikrát ročně...
Registrovaný uživatel
Mal by som daľší dotaz: Pri 5 centoch buffalo 1926 su známe (teda z katalogu w.coins cat.) 2 mincovne - S a D a potom 5 cent bez značky mincovne.Mne sa do rúk dostal s mincovnou značkou F.Vie mi niekto povedať aká mincovna to bola a prečo nie je v oficiálnom katalogu?
Moderátor
Nemyslite nahodou signaturu F (autor James E.Fraser) pod datem?
Registrovaný uživatel
Ale áno...To mi ani nedošlo, že je to signatúra :-) :-) Som teda dopadol..
Moderátor
Jj, značka mincovny je na druhé straně pod nápisem "FIVE CENTS".
Registrovaný uživatel
kolegové prosil bych ocenit tento kousek pro kamaráda, díky ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jeden je zde - polozka 264:
http://www.aurea.cz/Katalog22/22kat0251.htm
Moderátor
Vcerejsi prirustek z cesty do Vidne - maly medacek, ale me potesil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Gratulace ! ... ale kde je k němu zbytek ? ;-) :-D ... jinak super věc, ale ta cena ...
Registrovaný uživatel
pokud je pravý, pak moc gratuluji, ale bohužel jsem viděl různé tyto nominály 1851C upravované z 1851G a to velmi dokonale, proto jsem v jejich případě tak trochu skeptik...
Moderátor
vassilij napsal
Gratulace ! ... ale kde je k němu zbytek ? ;-) :-D ... jinak super věc, ale ta cena ...

Diky, zbytek si rozebrali dalsi sberatele a obchodnici z Ceska.
Dracek - pravy asi bude, je z velke sbirky a zadne zasahy u mincovni znacky tam nevidim.
Registrovaný uživatel
To Kucera: myslel jsem si to. Mě zajímal víc pátek, ale nakonec jsem cestu vzdal - snad se zahojím v Praze ;-)
Moderátor
Taky mam na sobotu jednoho favorita a jeste neco z antiky, uvidime.
Registrovaný uživatel
Tak to se potkáme - jen doufám, že ne jako protivníci ;-) :-D
Registrovaný uživatel
Ahoj.Chtěl bych se zeptat jsou tohle vůbec mince?Zdá se mi že sou nějaké malé.Dík za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekný Holanský Dukátik,mňam ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zdravim, chcel by som sa opytat, aka je asi cena nasledujucej mince a ci je podla vas razena ako proof. Vopred vdaka lebo je zreme neporusena (ani zboku nie su poskodenia iba pravidelne vrubkovanie). Asi to bude minca zo zlata

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Proof rozhodně ne :roll: Co je proof si doporučuji přečíst

Jedná se o zlatou desetimarku německého císaře Wilhelma II. Cena jako vždy tržní :)
Například zde
Registrovaný uživatel
Ok sa v tom nevyznam tak sa pre istotu pytam, kazdopadne sa v tom vyznam lepsie vdaka za odpoved :) Ale aspon nejaku hodnotu to ma :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1