Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Mincovní "box" ze dřeva - vlastní výroba

Vykupminci.cz
Numisargo

Mincovní "box" ze dřeva - vlastní výroba

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím.
Mám v plánu si udělat menší mincovní box na mince. Šlo by o mince z "českého území" od první republiky po současnost. 3 - 4 šuplíky. Aktuálně nijak zvlášť nepotřebuji rady k mincím, ale zajímalo by mě - nedělal si už toto někdo doma? Mám už nějakou vizi, jak by to zhruba mohlo vypadat, ale rád nasbírám inspiraci i jinde :)
Moderátor
Schimansky12 napsal
Zdravím.
Mám v plánu si udělat menší mincovní box na mince. Šlo by o mince z "českého území" od první republiky po současnost. 3 - 4 šuplíky. Aktuálně nijak zvlášť nepotřebuji rady k mincím, ale zajímalo by mě - nedělal si už toto někdo doma? Mám už nějakou vizi, jak by to zhruba mohlo vypadat, ale rád nasbírám inspiraci i jinde :)



Pokud bych si nechal vyrobit, nebo bych si vyrobil sám mincovní box,skříňku,kontejner.
Šuplíky by byly vytvořeny pro kvalitní mincovní plata, třeba od leuchtturmu.
Moderátor
Já bych nabídl levně tuto mincovní skříň, pochopitelně, prázdnou, je tam prostor i pro knihy.Zakázková práce, Podmínky jediná, dotyčný přijede s kolegou, snesou si ji, naloží a odvezou. Cena 5-6000 Kč

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
, dotyčný přijede s kolegou, snesou si ji, naloží a odvezou.,

Měl by jsi napsat alespoň přibližně kde bydlíš ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Altmann napsal
, dotyčný přijede s kolegou, snesou si ji, naloží a odvezou.,

Měl by jsi napsat alespoň přibližně kde bydlíš ;)


Uvedené je bydlisko Chrudim. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Altmane to již nemáte,vůbec nic s vašich sbírek?
Podle fota se muselo jednat o rozsáhlou sbírku.
Již dříve jsem si všiml, vaši foto prezentace rozsahle sbírky.

Možná zacházím daleko, ale nedá mi to a musím se vás zeptat, co vás vedlo k rozprodeji? Z cela pochopim pokud nebudete reagovat,na mou vlezou otázku.
Děkuji
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Možná zacházím daleko, ale nedá mi to a musím se vás zeptat, co vás vedlo k rozprodeji? ,

Paní Altmannová :mrgreen: ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pokud bych si nechal vyrobit, nebo bych si vyrobil sám mincovní box,skříňku,kontejner.
Šuplíky by byly vytvořeny pro kvalitní mincovní plata, třeba od leuchtturmu.


No plata si chci taky určitě dělat sám :)
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Já bych nabídl levně tuto mincovní skříň, pochopitelně, prázdnou, je tam prostor i pro knihy.Zakázková práce, Podmínky jediná, dotyčný přijede s kolegou, snesou si ji, naloží a odvezou. Cena 5-6000 Kč


Děkuji za nabídku, ale mám v plánu něco opravdu malého ;)
Moderátor
turtleoverhead napsal
barbar napsal
Možná zacházím daleko, ale nedá mi to a musím se vás zeptat, co vás vedlo k rozprodeji? ,

Paní Altmannová :mrgreen: ;)


Paní Altmannová nejmladší a vnoučata. Já jsem totiž zažil několik starých faleristů, kde rodina po smrti vše prodala za pár korun. Sbírku nemám, ale hodně si pamatuji a stále se učím, tedy jen ve faleristice. Sbírka byla skutečně skvělá.Doplnil jsem velkou pěknou sbírku starých srbských dekorací a dotyčný byl moc a moc rád
Ovšem původní zámysl byl ten, že sbírku věnuji pardubickému muzeu.
Registrovaný uživatel
Proto má rodina k dispozici ceny a pokyny jak to vše prodat :-)
Btw plata damovyroba - bacha na materiály
Moderátor
Altmane
Děkuji za odpověď

Ten dotyčný měl ,, sakra'' štěstí.
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Proto má rodina k dispozici ceny a pokyny jak to vše prodat :-)
Btw plata damovyroba - bacha na materiály


Plato mám v plánu "vystlat" sametem.
Ale nevím, co takové lepidlo?
Registrovaný uživatel
No právě... Já bych se do toho nepouštěl. Ale nejsem manuálně zručný a nerozumím tomu :-)
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
No právě... Já bych se do toho nepouštěl. Ale nejsem manuálně zručný a nerozumím tomu :-)


Já jsem zručný tak normálně no :D Jsem na vážkách, jestli to nenakreslit a předat kolegovi, nebo jestli si to udělat sám. Ale nebyla by to právě špatná aktivita na dlouhé zimní večery :)
Moderátor
Na dno mincovniho šuplíku pokud trváte na sametu, dejte samet, ale stači ho jen položit a nelepit,pak na to položit třeba dřevěnou mřížku,oddělující mince.
Osobně na místo sametu, bych doporučil nějaký silnější savý bezbarvý papír,či papír ve více vrstvách.
Samozřejmě rozumím, že samet vypadá líp.
Pokud se rozhodnete pro to či ono,nepoužívejte, žádné lepidla na přilepení podkladu, ani žádných nátěrů připadne mřížky.
Registrovaný uživatel
Nevím co sbíráte, ale možná to budete chtít dát časem do trezoru.
Jako kluk (cca před 40) lety jsem si vyráběl plata na naše Ag mince.
Vypadalo to dobře, jenže zvolené materiály... a lepidla...
Roky jsem je měl na památku ve sklepě, ale letos jsem je odnesl do kontejneru.
Moderátor
Já to dle vnitřního nařízení paní Altmannové musel mít pěkné (což neumím) a tak to je zakázková práce. Jinak je na prodej, cena u toho je také. Je to pěkný kus nábytku. Platí stále
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Já to dle vnitřního nařízení paní Altmannové musel mít pěkné (což neumím) a tak to je zakázková práce. Jinak je na prodej, cena u toho je také. Je to pěkný kus nábytku. Platí stále


Máte pravdu, jedná se o hezký kus nábytku, který pojme velmi široce pojatou sbírku a v tom bude problém. Kdo by riskoval uložení obsáhlé a kvalitní sbírky "pouze" v lehce vypáčitelném kusu nábytku?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Já bych nabídl levně tuto mincovní skříň, pochopitelně, prázdnou, je tam prostor i pro knihy.Zakázková práce, Podmínky jediná, dotyčný přijede s kolegou, snesou si ji, naloží a odvezou. Cena 5-6000 Kč

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Dobrý den, nevím zda je po takové době nabídka ještě aktuální - nabízíte ještě skříň? Pokud ano, jaká je výška šuplíků a jaká celková velikost? Hledám něco na sbírku broží a říkala jsem si, že tohle by mohlo být ono :)
Moderátor
Skříň je k prodeji. Je to dobrá práce. napište mi na:
LF.Sedlak@seznam cz.
Já bych to přeměřil dle Vašich pokynů.Smlouvat nechci a nebudu. Původně jsem doufal na kolegu faleristu, ale on je to vlastně kus nábytku a zdá se jim to zbytečně velká.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » Mincovní "box" ze dřeva - vlastní výroba

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1