Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Minulost a budoucnost sběratelství

Vykupminci.cz
Numisargo

Minulost a budoucnost sběratelství

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Svět se mění a sběratelství také.
Dříve byla úroveň znalostí nízká. Jako příklad uvedu názvy literálních děl: Jak lvové bijem o mříže a Na kometě. Mříž je rozbita, na kometě se přistálo. Můžeme nadále jako naši předchůdci vysedávat nad kovovými kolečky, nebo kousky papíru a hledat jednu tečku kterou se liší. Nebo porovnávat 2 snímky komety a hledat změny způsobené slunečním zářením. Zvídavý člověk má nepřeberně možností.

Na druhou stranu všeobecná vzdělanost klesá. Muzea v Paříži přestávají používat římské číslice, protože návštěvníci (hlavně z Asie , Ameriky) jim nerozumí. Tento pokles intelektu je státem mohutně podporován. Ve sci- fi knize Obchodníci s vesmírem je vysvětleno proč - kvůli zisku. Praktický příklad: Na základní škole se nesmí vyučovat ohmnův zákon. Aby malé dítě nemohlo říct, že král je nahý a ohrozit obrovský byznys.

Je tenhle mix vzdělanosti a hlouposti smrtící pro klasické sběratelství?
Registrovaný uživatel
S tou vzdělaností je to ještě horší, než jsem si myslel.
Počítač mi při kontrole pravopisu červeně podtrhl slova která nezná: literálních (už se nečte!), bijem ( zkusil jsem kobyla, býk - to zatím zná) , ohmvův (viz příspěvek výše)
Moderátor
opal napsal
Na druhou stranu všeobecná vzdělanost klesá. Muzea v Paříži přestávají používat římské číslice, protože návštěvníci (hlavně z Asie , Ameriky) jim nerozumí.

Jenže u těch Asiatů a Američanů(?) to nebude všeobecnou nevzdělaností, ale hlavně proto, že takoví Číňani a Japonci prostě římské číslice nemají. My taky neznáme čínské a třeba kambodžské číslice. Tam jsme naprosto negramotní! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ona ta neznalost se týká i rodilých evropanů. Bude takový člověk sbírat třeba tohle?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
opal napsal
S tou vzdělaností je to ještě horší, než jsem si myslel.
Počítač mi při kontrole pravopisu červeně podtrhl slova která nezná: literálních (už se nečte!), bijem ( zkusil jsem kobyla, býk - to zatím zná) , ohmvův (viz příspěvek výše)


Nechci mentorovat, ale není to spíš tím, že správně se píše :
literárních a Ohmův zákon?
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
opal napsal
S tou vzdělaností je to ještě horší, než jsem si myslel.
Počítač mi při kontrole pravopisu červeně podtrhl slova která nezná: literálních (už se nečte!), bijem ( zkusil jsem kobyla, býk - to zatím zná) , ohmvův (viz příspěvek výše)


Nechci mentorovat, ale není to spíš tím, že správně se píše :
literárních a Ohmův zákon?
Moderátor
MikyM napsal
opal napsal
S tou vzdělaností je to ještě horší, než jsem si myslel.
Počítač mi při kontrole pravopisu červeně podtrhl slova která nezná: literálních (už se nečte!), bijem ( zkusil jsem kobyla, býk - to zatím zná) , ohmvův (viz příspěvek výše)


Nechci mentorovat, ale není to spíš tím, že správně se píše :
literárních a Ohmův zákon?

Ano, s tou vzdělaností je to ještě horší, než jsem si myslel.
Registrovaný uživatel
a to tak obecně, nebo jen u lidí přes kameny?
Registrovaný uživatel
Pravdepodobnosť, že to konkrétny proruský primitív pochopí, je takmer rovná nule.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » Minulost a budoucnost sběratelství

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1