Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Míšeňské groše

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Friedrich II. (1428 - 1464), mečový groš, Lipsko, Hans Stockart ..... v rámci míšeňských grošů běžná věc...
Moderátor
díky.
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Moderátor
Potřeboval bych potvrdit správnost zařazení tohtoto groše (nemám potřebnou literaturu).
Určil jsem ho jako:

Friedrich II. a Margaretha
(1456 - 1464)
Mečový groš b.l.
Mincovna: Colditz

Pasuje? :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
naprosto přesně ... jen na doplnění ... groš ražen v letech 1457 - 1463 za mincmistra Petera Schwabe .... citace Krug 1159
Moderátor
kekule: Mockrát děkuji, bude zařazen do sbírky ;)
Registrovaný uživatel
Ahoj, koukám, že se tu rozjely míšeňáky, tak požádám o pomoc s překontrolováním. Není asi určen přesně. Móóóc děkuji za pomoc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
já myslím, že je určen dobře a podrobně .... víc už k němu nikdo nenapíše .. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
V tom případě děkuji za potvrzení určení.
Moderátor
Nevi nekdo mincovnu/mincmistra u routoveho grose Vilema III, kdyz je znacka napravo od erbu krizek (jednoduchy) ?
Moderátor
Křížek za Viléma používal Hans Erhard v Gothe1445-1456 a možná Heinz Martersteck ve Gothe 1457-1465 ( tam mi ale nejsem jist )
Moderátor
Diky. Podle informaci, ke kterym jsem se dostal, byly routove grose razeny mezi roky 1456 a 1464, takze kdyby to byl ten prvni, tak by slo o rok 1456, u grose dost neobvykle presne casove urceni.
Registrovaný uživatel
Krug dává ražbu rautengroschů až do let 1457 - 1464
Registrovaný uživatel
Mám tu jednu malou míšeňsko záhadu .. Třeba mi někdo pomůže... Jedná se o následují dva míšeňáčky. První je klasický Friedrich II. s Vilémem III., poměrně vzácná mincovna Saalfeld, citace Krug 1060/2 .. Ten druhý, od stejných panovníků, má prakticky totožnou rubní stranu se značkou mincovny Saalfeld, ale na líci je značka, kterou jsem nikde nenašel... (Krug nezná) .. Třeba jen špatně hledám, či koukám, ale díky za každou radu či připomínku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dlouho tu nebyl žádný míšeňský grošík, tak sem jeden vložím; snad jsem ho určil správně pomocí informací na webu (kupoval jsem ho totiž se špatným popisem - jako ražbu Fridricha II., Fridricha a Sigismunda v letech 1428-1436):


Fridrich I. (IV.), Vilém II. a lankrabě Fridrich z Durynska
Štítový groš (Schildgroschen)
1412 - 1425
mincovna Freiberg

F.W.F.DEI GRACIA.TVRING.LANG
-
GROSSVS.MARCH.MISNENSIS

Neví někdo, kdo zde byl v té době mincmistrem?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V té době bylo několik mincmistrů: Franz Grose, Hans von Meideburg, jeho brácha Gabriel, Hans Hesse a Gerhard Sidel. Jen dohledat jejich značky...
« Poslední úpravu provedl(a) krokodill v 3. 9. 2012, 22:42. »
Registrovaný uživatel
Těžko říct, na jedné straně jakýsi čtyřlístek, na druhé jakýsi patvar.. Bohužel nemám literaturu abych tenhle patvar mohl porovnat s existujícími.
Registrovaný uživatel
Toho prvního předtím (Liborius Senftleben) jsem dal omylem, ten pracoval v letech 1428-41...
Registrovaný uživatel
jedná se o typ Krug 689, ražený v mincovně Freiberg v letech 1417 - 1424 ... nejpravděpodobnější bude tedy mincmistr Hans von Meideburg
Registrovaný uživatel
Mockrat diky obema ;)
Registrovaný uživatel
Hezký den. Potřeboval bych pomoci s určením mincovny a mincmistra u tohoto míšeňského groše Friedrich II. a Wilhelm III. 1440 - 1464 (nemám bohužel potřebnou literaturu). :(
Mohl by mi také někdo vysvětlit podle čeho se rozlišuje mečový groš, štítový groš a tak dále.
Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mincovna Freiberg, ražba z let 1461 - 1464 ... citace Krug 1093 ..... velmi zjezdnodušeně se dá říci, že pokud je na míšeňském groši erb s meči, je to vždy Schwertgroschen .... pokud ne .. je to Schildgroschen ... :-)
Registrovaný uživatel
Děkuji za informace.
Registrovaný uživatel
Hezký den.
Ikdiž tento groš není přímo míšeňský, myslím že tato rubrika je této minci nejblíž. (Hessen - Kasse, Ludwig II. 1413 - 1458)
Potřeboval bych pomoci s určením mincovny a mincmistra (nemám bohužel potřebnou literaturu). :(
Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Prosim, nema nekdo duplicitne:

Gerhard Krug: Die meißnisch sächsischen Groschen 1338–1500, Berlin 1974 ?

dik za pripadnou odpoved / nabidku.
Registrovaný uživatel
snad nezačínáš sbírat staré Německo(Sasko) :shock: :)

Gerhard Krug: Die meißnisch-sächsischen Groschen 1338–1500
. Deutscher Verlag der Wissenschaften, Berlin, Erstausgabe, 1974. ( = Veröffentlichungen des Landesmuseums für Vorgeschichte Dresden, herausgegeben von Werner Coblenz. Band 13 ) Originalleineneinband, Originalumschlag, 216 Seiten, dazu 69 Kunstdrucktafeln mit über 1500 verschiedenen Groschen-Abbildungen sowie der Wiedergabe einiger historischer Dokumente. Format: ca. 30,5 x 21 cm ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 6. 10. 2012, 20:16. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1