Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Míšeňské groše

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Fridrich I. Saský, mincovna Freiberg, Krug 670/2 nebo 3, ražba z let 1409-1412.
Registrovaný uživatel
Zdravím, chtěl bych poprosit zkušenější kolegy a jejich bystré oči a kvalitní znalosti o bližší určení míšeňského a hesenského groše. Je mi jasné, že jsou sběratelsky asi po smrti, nicméně snad mi někdo poradí. Sbírám primárně novější mince a tak jsem poněkud zmatený. Snad jsem vložil foto správně. Prosím nekamenujte mě. Děkuji!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Trochu jsem pátral a snad jsem je za pomoci němčiny určil dobře:

1. hesenský groš, Ludwig I., 1413-1458

2. míšeňský groš, Kurfürst Friedrich II. der Sanftmütige von Sachsen mit seinem Bruder Sigismund von Sachsen und mit Landgraf Friedrich IV. der Friedfertige von Thüringen, ražba z let 1432-1435, pod tlapou lvíčka je písmenko F, katalog Krug 100x/3, groš označovaný jako "Schockgroschen (1/3 Schildgroschen)", mincovna Freiberg
Registrovaný uživatel
Všechny zdravím. Prosím o pomoc s určením groše. Nemám potřebnou literaturu a ani internet mi moc nepomohl. Předem za pomoc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den chcel by som sa spytat na tuto mincu sasky mecovy polgros z rokov 1507-1527 bratia friedrich III, johann a georg. Je urcena spravne? Aka je jej cena? Obrazky su na tomto linku http://www.burza-minci.com/node/142910
Registrovaný uživatel
1.Fridrich I.Saský
2.Nevím, pomůžete

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dietrich III v. Erbach 1434-1459
mincovna Mainz
Registrovaný uživatel
jinak lepší věc moc se nevidí, gratuluji
Registrovaný uživatel
Díky za info chalko.
Moderátor
Podle erbu Dietrich von Isenburg, 2. vláda 1475-1482, mincovna Heiligenstadt.
Prinz Alexandr 202v, Slg.Walther 164, SLg.Pick 215, 216.
Registrovaný uživatel
beru zpět a omluva
Registrovaný uživatel
Můžu poprosit ještě o tento,trochu setřelý.Ta značka nad lvem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pomůžete mi určit tyto dva nové přírůstky.Dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
hezke, nasmeruji alepson timto zpusobem

prvni dle "Die Saurmasche Münzsammlung":

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

druhy: https://www.acsearch.info/search.html?id=2195032
Registrovaný uživatel
Mohu poprosit o doplnění mého určení tohoto míšeňského groše? Kruga zatím nemám, tak jsem informace čerpal na netu a hlavně zde na tomto foru.

Míšeňský groš
štítový- schildgroschen
Fridrich II. 1428-1464

průměr cca 27mm
váha 2,47
zachovalost horší 2/2
identický groš jsem na netu zatím nenašel, tak zatím nemám přesněji určeno

přesnější období či mincovnu bohužel zatím nevím

Jak to bylo prosím s ryzostí míšeňských grošů v období, kdy byl ražen tento můj kousek, rás bych si to porovnal s mincemi raženými na našem území.

No snad nejsem moc zvedavý :D :D

Předem děkuji za opravu a jakékoliv doplnění ;)

PS: jak na potvoru bylo dnes zataženo, tak fotka je trochu rozmazaná, pokud počasí dovolí, mohu to zkusit znovu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Žádný odborník na míšeňáky není přítomen? Kruga jsem zatím nesehnal, ani ve vědecké knihovně ho nemají.
Projížděl jsem znovu internet, našel jsem podobný groš, ale úplně stejný zatím ne. :'(
Moderátor
kruga je treba koupit, patri k tem kniham, ktere za to stoji. navic neni ani moc drahy na to, ze je to starsi zahranicni literatura a pomerne zadana:

https://www.amazon.de/meissnisch-s%C3%A4chsischen-Groschen-1338-Ver%C3%B6ffentlichungen-Landesmuseums/dp/B00CB4IN16

k te minci - at to nekdo zkontroluje, neurcoval to odbornik, takze bez zaruky. zachovalost zrovna nevyzyva k urcovani, vsichni mozna cekaji na slibene lepsi foto.

samotne F s kytickou (mincovna Freiberg) nesou mince kurfirta Fridricha II. Dobromyslneho (Friedrich II. der Sanftmütige), vladl 1428-1464, opis konci LANG, pricemz A s N jsou spojene, takze asi 738, na reverzu obracene N, takze asi stitovy gros 738/3 (razeno v letech 1428-1444). ryzost - k tomu bude treba asi studovat Kruga podrobneji (str. 76).
Registrovaný uživatel
Děkuji moc za určení a hlavně za ten odkaz. Kruga jsem hned zakoupil a nejen to byla tam spousta zajímavých knih, tak jsem vyprášil účet. :D Teď budu muset tu novou knihovnu určitě pořídit, až to přijde domů, nebude to kam dát. Jěště že budou vánoce.
Jak kniha dorazí, vaše určení si samozřejmě ověřím a určitě mi to hodně pomůže v počáteční orientaci. A navíc němčina... slovníček nedám z ruky.
Pro další zájemce o pokusy o upřesnění určení jsem znovu fotil. Ach to je bída. Problém asi nebude ve světle a nejspíš ani ve foťáku. :'( Přitom občas se mi podaří celkem slušné fotky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě jeden pokus, ale pořád bída :'(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ten posledni pokus je horsi, vysel bych z toho predposledniho, to se mi celkem libi, prodlouzil bych expozici a pouzil stativ.
Registrovaný uživatel
Krug mi dnes dorazil, to byla rychlost, z Německa za dva dny. Poštovné 3,99 a kniha přišla na 22,98. Výborný stav, v podstatě nepoužitá.
Řekl bych, naprostá spokojenost.
Co se týká vašeho určení, ,,SMEKÁM,,. Kdybych ho nepoužil, určitě bych to sám neurčil. Mince je opravdu dost setřelá a bez znalostí na jaké detaily se zaměřit bych to určitě sám nezvládl.

Ještě jednou moc děkuji.
Moderátor
jsem rad, ze to dopadlo. neni jinak zac, po par grosich se clovek s tou knihou szije, je celkem dobra, byt uz ne nejnovejsi, takze se sem tam neco nepodari najit. to ale neznamena, ze bych ji mel v maliku, to vubec.
Registrovaný uživatel
Zdravím, chtěl bych poprosit někoho, kdo se v těchto groších orientuje, o určení níže uvedeného kousku dle Kruga.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krug 984/1
Registrovaný uživatel
Děkuji :) . Dala by se z mince určit i mincovna popř. jiné informace? Vím jen, že by se mělo jednat o štítový groš, Fridrich II., Fridrich a Sigismund.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1