Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Míšeňské groše

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Krug ho řadí do Fraibergu.
Registrovaný uživatel
Skvělé, děkuji za pomoc.
Registrovaný uživatel
Může mi prosím někdo vysvětlit výraz z Kruga?
Schockgroschen (1/3 Schildgroschen)
Tu druhou část jsem pochopil, že je to 1/3 štítového groše, ale ten výraz ,,Schockgroschen,,
neumím přeložit. Velikostí mi připadá stejný jako štítový groš ze stejného období a váhově zhruba o 20% lehčí.

Předem děkuji za reakce.
Registrovaný uživatel
u nás se na to používá výraz kopový groš, šla jich kopa na tuším goldgulden. lehčí je, ale hlavně je z hodně špatného stříbra, nějakých 250-300/1000. Mince bývají často silně bělené.
Registrovaný uživatel
Děkuji, myslel jem si, že to tak nějak bude.

,,Kopový,, :)
Registrovaný uživatel
Zdravím vedel by mi niekto poradiť s presným určením tohto grošu ? je to mimo moje zameranie ... prípadne aký je váš názor na cenu ? (groš nieje na predaj)

Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud jde o ten míšeňský groš, tak bych to viděl na společnou ražbu bratrů Friedricha II. s Wilhelmem III., mincovna Freiberg - Krug 1089/1090 - znaménko v podobě růžice mezi zády a ocasem. Podle nové typologie Mehnera jde o č. 14/38.
Registrovaný uživatel
Venediger napsal
Pokud jde o ten míšeňský groš, tak bych to viděl na společnou ražbu bratrů Friedricha II. s Wilhelmem III., mincovna Freiberg - Krug 1089/1090 - znaménko v podobě růžice mezi zády a ocasem. Podle nové typologie Mehnera jde o č. 14/38.


A vedeli by ste ho približne oceniť ?
Registrovaný uživatel
Jeden podobný relativně nedávno prodávala Aurea (https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=2015&lot=7501). Váš mi podle fotek subjektivně přijde hezčí, ale jak se to může projevit na ceně, bych nechtěl hádat. Google určitě najde i jiné prodeje pro srovnání.
Registrovaný uživatel
Je hezký, cena mezi 700-800 kč
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mám sbírku po dědovi a pokouším se postupně orientovat. U této mince mám napsáno, že je to míšeňský groš Bedřicha II. Jak se to pozná ?
Děkuji moc za pomoc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
je tam F jako Fridrich (Bedrich). Urcene je to nejspis spatne, jsou tam F dve, takze to bude nejaka spolecna vlada, rekl bych. jsou na to knihy (napr. Krug), idealni je vylustit opisy vcetne znamenek, pak se da rici / najit vic.
Registrovaný uživatel
Jsou to první písmenka vpravo od štítu..
Registrovaný uživatel
Hlavně je to dost tragická fotka. Čtu tam F.F.S, čili je to společná ražba míšeňského markraběte Fridricha IV., durynského lankraběte Fridricha a vévody Zikmunda z přelomu kolem r. 1430.
Moderátor
kacuro napsal
Hlavně je to dost tragická fotka.


dik, ja se nechtel opakovat :D

at ale nejsme za protivy, takze dle Kruga bych urcil:
jako gros kurfirta Friedricha II. s lankrabetem Friedrichem Durynskym a jeho bratrem Zikmundem, razba z let 1431-1436, mincovna Freiberg.

zarazeni: dle "DI" (zkracene DEI) a stazenemu (nebo jak se to spravne rika cesky, rekni kacuro) "ANG" (vsechna 3 pismena jsou prolnuta) ve slove "LANG" bych to videl na Krug 994, reverz pak s ohledem na znamenko a pismeno "N" jako 1, tedy kompletne 994/1.

to nic nemeni na tom, ze z hezci fotky by to byla vetsi radost urcovat. jinak mince neni spatna, trosku skrabla, ale rozume citelna, takze radost urcite cloveku udela.
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc: potřeboval bych určit (pokud možno co nejdřív), jakou hodnotu v době koncem 16. století představovalo 6 kop míšenských grošů

Pomůže mi někdo??
Registrovaný uživatel
taková drobnost k provětrání sekce...South Park po sasku, aneb už i lvi mají odklápěcí hlavu. Určil jsem správně? Markrabě Friedrich IV. od 1428 jako kurfiřt Fridrich I. (1381-1390), Krug 617/2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bez druhé strany se to těžko určí ;)
Moderátor
na druhou stranu sem zvedavej. ta drzka je uzasna - presne jak meli ti dva kanadani.
Registrovaný uživatel
pravda pardon tu je

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ja bych to prave podle toho lva spis radil nekde ke 113
Registrovaný uživatel
Je to Krug 109/25, čili Fridrich III. (1349-1381), mincovna Freiberg, ražba po r. 1360.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Fridrich_III._M%C3%AD%C5%A1e%C5%88sk%C3%BD
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 7. 4. 2020, 17:37. »
Registrovaný uživatel
Zdravím,

mohl bych vás poprosit o určení ?

Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedná se o štítový groš, společnou ražbu saského kurfiřta Fridricha II. Dobromyslného a jeho bratra knížete Viléma III. Durynského z let 1451/56 v mincovně ve Freiberku, typ Koch 1034/5 nebo 1039/5 (není vidět forma zápisu suspenze LANG na lícní straně).
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 9. 6. 2020, 17:49. »
Registrovaný uživatel
Mohl by prosim nekdo pomoci s urcenim?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 >

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1