Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Míšeňské groše

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
není to míšeňák ale "heseňák" ;)
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
mitom007 napsal
není to míšeňák ale "heseňák" ;)

To jsem tak nejak predpokladal, ale nema cenu zakladat nove vlakno a tohle je k tomu nejblize. Jde mi o mincovnu, pripade mincmistra a o ktereho Ludvika se jedna, stredoveky nemecko moc neznam, neni treba presnou typologii dle Kruga
Registrovaný uživatel
Hessen-Kassel - Ludwig II. (doba vlády 1458-1471) štítový groš (někdy se uvádí dvouštítový groš) mincovna Kassel. Podle maltézského kříže v opisovém kruhu ražba z let 1457-1465. Tyto ražby se nejčastěji určují dle Artur Schütz: Die hessischen Münzen des Hauses Brabant, díl 2: Hessen-Kassel 1308-1509, rok vydání 1996. Tam naleznete i přesné určení, mělo by se jednat o typ Schütz 310.
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
Super, moc diky. Mam jich jen par kusu, tak zatim nemam v planu porizovat literaturu. Jeste jednou dekuji.
Registrovaný uživatel
Mozute mi prosim nekdo potvrdit urceni jako Krug 1093/3? Krug u tohoto grose uvadi opisy reverzu bez delicich znamenek. Teda neumim nemecky tak nevim jestli tam neni nejaka poznamka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Také neumím německy, nicméně jsem si v googlu přeložil, že je tam nejspíš opravdu napsáno, že bez rozdělovacích znaménk na rubu (ohne Beizeichen). Nicméně v obrazové příloze na tab. 32 je přímo tento typ 1093/3 vyfocený a znaménka tam také jsou. Takže je v tom popise i reprodukci opisu nějaká chyba.
Registrovaný uživatel
Aha, díky moc za postřeh. Teprve s tím začínám a dost mi to zmatlo. Takže nechám poznámku 1093/3 + chybný popis rub rozdělovaci znaménka.
Registrovaný uživatel
Těmi "Beizeichen" jsou myšlena doplňující znaménka v ploše, např. kružek pod lvem, nebo kroužek, tečka nebo křížek mezi tělem lva a ocasem atp.
Registrovaný uživatel
Jen pro doplnění. Kromě starého dobrého Kruga se i v oblasti míšeňských grošů pokračuje v bádání a je k dispozici už pár let nová celková typologie od Mehnera (https://www.sachsen-numismatik.de/literatur/grossvs-march-misnensis/).
Registrovaný uživatel
Venediger napsal
Jen pro doplnění. Kromě starého dobrého Kruga se i v oblasti míšeňských grošů pokračuje v bádání a je k dispozici už pár let nová celková typologie od Mehnera (https://www.sachsen-numismatik.de/literatur/grossvs-march-misnensis/).

Ja vim, ale kdo by utracel 100eur kdyz je to pro nej jenom okrajova zalezitost a dosud je vsude a vsemi porad citovany krug. ;)
Registrovaný uživatel
Klidně bych si tu novou typologii koupil, kdyby si ji někdo pořizovat, rád bych se přidal.
Registrovaný uživatel
Muzete mi ho prosim nekdo urcit? Bohuzel zrovna u sebe nemam Kruga.
Vsimnete si jak dvouraz pekne rozdivocel lvy chvost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ahoj, je to Krug 864, Friedrich II. ražený ve Freiberku 1457-64
Registrovaný uživatel
Mohl bych prosim poprosit o rady ohledne znacek na tomto hessenskem grosi? Ten rakos ci sisky ci co je to je na obou stranach, obe znacky jsou znacky mincovny nebo je jedna mincmistra?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
trojlístek jasanových listů - značka mincovny Eschwege
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
Díky moc
Registrovaný uživatel
Zdravím ve spolek.
Pomůže prosím někdo s bližším určením činžovních grošů?
Případně jestli jsou to běžné kousky, nebo něco lepšího.
Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
Dokázal by někdo poradit s Grošem, asi městská ražba Erfurt nebo Mainz. Se svatým Martinem.
Více fotografií rád zašlu.
Děkuji pěkně za jakékoliv informace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
arcibiskupství Mainz, Dietrich Schenk von Erbach 1434-1459, groš

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1