Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Míšeňské groše

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
ooo, pan je labuznik :lol: :lol: :lol: tim se vysvetluje to F.F.W...
Moderátor
Oli. Tady narážím na problém. Je to růžice, nebo hvězda? Přikláním se spíš k růžici, a pak by to byla mincovna Freiberg před květnem 1441 mm. Liborius Senftleben. Pokud by to byla hvězda, tak Lipsko mm. Conrad Funcke ( 1662-1665 ). Ale vzhledem k tomu, že to spíš bude růžice přikláním se k Freiberku. To by se i víc blížilo Dráčkovi. Určitou variantu růžice pak používal i H.Borner v letech 1441-1449, ale to už je trošičku něco jiného.

Jinak, abych pravdu řek, Mě se míšeňáci líběj. Je jich spousta typů takže by se asi pěkně sbíraly. Ale s drobákama se líp hrajou blechy. :lol:
Moderátor
Pravda Zwickau používala možná ??? v letech 1442-1449 šesticípou hvězdu ( ale tahle potvora jich má jen 5. :mrgreen:
Moderátor
ja myslim, ze ruzice peticipa, ale co ja o tom vim? kulovy...

tady je ten Freiberg:

http://www.coinarchives.com/w/lotviewer.php?LotID=731992&AucID=537&Lot=1514
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 21. 1. 2010, 0:01. »
Registrovaný uživatel
oliver napsal
toho Wilhelma sem nasel taky, ale nesedi me tam ten zacatek opisu...

s vyobrazením v Saurmovi mi přijde že křížová strana sedí...
Moderátor
dracek: ja to psal pred tvym urcenim, ae zobrazilo se to za (byls rychlejsi)... takze jsem nezpochybnoval tvoje urceni, ale rikal jsem to, ze jsem nasel razbu s jen jednim F...

gregy: ty tak tak ruzice asi vypada uplne jinak, mrkni na tento, ten ji ma
http://www.coinarchives.com/w/lotviewer.php?LotID=721929&AucID=531&Lot=1702
Registrovaný uživatel
Oli: V pohodě, já se nehádám a ostatně Míšeň nesbírám....ale za Saurmu na grošovinu jsem rád a už jsem ho na prodej pěkně dlouho u nás neviděl 8) Dobrá investice...
Registrovaný uživatel
Já jsem si dnes udělal radost s touto mincí - kdo ji určíte??? :D
Já to měl asi za 3 hodiny... (nápověda - 16.století ;) )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
FERMETÉ DE CHARLES V.

1853. Sans légende, un homme nu entre un requin et
un lion qui menacent de le dévorer.

Rev. • IL ONT • OVVERT • LE VR • GVEVLE
CONTRE • MOY ET • TA • DEXTR E • ME • TIENT •
* FERME * en sept lignes, dans un grènetis.

Gravé dans Van Mieris, t. III^ p. 291.
Mon cabinet.

z: Le jeton historique des dix-sept provinces des Pays-Bas
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 21. 1. 2010, 0:26. »
Registrovaný uživatel
Nesmíš to ale dávat do hledání textu v prohlížeči, to pak neplatí....ale když Ti to tak jde, tak se pochlap a přelož i ten nápis do češtiny
To jsem tam také časově započítal... ;)
Moderátor
o je, ja z toho umim prd... to Pays Bas je francouzske oznaceni nemeckeho nizozemi... Charles V, Holy Roman Emperor, 1500-1558...

a ten text...

IL ONT (? neco jako lion?), OVVERT (?), LE VR (?), GVEVLE (celist, usta), CONTRE (proti), MOY ET (?, et je "a"), TA (?), DEXTRE (schopny), ME (me), TIENT (vydrzet), FERME (konec)

mohlo by to byt neco jako "byt schopny vydrzet proti sevreni celistem lva"??? ale to uz fakt hadam... netusim... latinu neumim a ty zkratky vubec...
Registrovaný uživatel
Tak nevím, ale tady to nevypadá ani na bodík za snahu.... :)
Překlad je ve významu: Otevřeli proti mě své tlamy a tvá ruka boží mě ochránila(dovolila odolat).
Jó numismatika není někdy lehká věda... ;)
Moderátor
:mrgreen: o jeee, nic moc teda... ale mam tam tu tlamu a to odolani... vydrzeni aspon :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

no jeste ze nesbiram tyhle zetonky, to bych nedelal nic jinyho, nez lustil, co tim basnik chtel rict... to je prosimte latina nebo naka jina hatmatilka?

jinak uz to tu koukam spi, ale kdyby me jeste nekdo kouknul na toho druhyho misenaka (prispevek 18), budu moc a moc rad...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
.....
jinak uz to tu koukam spi, ale kdyby me jeste nekdo kouknul na toho druhyho misenaka (prispevek 18), budu moc a moc rad...

Tu 18 jsem Ti psal na 20 tady 20. 1. 2010, 23:39 :|
Moderátor
aha... promin... uz sem se do toho uplne zamotal jeste s tim kekuleho :) tak super, dekuju... ted uz me dochazi i to, jak to myslel gregy... tak si to jeste zejtra projdu a sesumiruju, diky :)
Registrovaný uživatel
WOW...vy jste teda vydrželi dlouho ;) ...nespavci :D
Registrovaný uživatel
Dobrý den,prosím o určení tohoto groše,děkuji. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Týmto grošom veľmi nerozumiem, ale ak ti ide iba o ocenenie, predpokladám že v tomto stave pár korún. Možno poradí kekule.
Registrovaný uživatel
trochu méně častý "Hessen"-ský groš, ale stav je slabý tak max. 200-300Kč
Registrovaný uživatel
... v německé literatuře se popisuje jako zweischildgroschen .... groš je ražen za Ludvíka III. (1458 - 1471) .....
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

je to tak?

Sasko - Míšeň, Friedrich II. a Markéta (1457-1463) mincovna Colditz.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
vypadá to. že jo. Dvojitý křížek je značka mincmistra Petra Schwabeho (1456-1465)
Registrovaný uživatel
Velmi pěkný kousek ;)
Moderátor
Mám tu jeden kousek http://www.rajce.net/a4835228 poprosil bych o bližší určení a posouzení zdali jde o běžný,nebo méně běžný typ,díky všem.
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1