Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Modro zlatá látka

Vykupminci.cz
Numisargo

Modro zlatá látka

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, při vyklízení půdy, jsem objevil ve staré truhle 3 kusy této látky. Byly pečlivě zabalené a jsou bez poškození, bohužel jsem o nich moc nezjistil, proto bych se rád obrátil na vás o pomoc s určením stáří a k čemu slouží. Rozměr je cca 2x2 metry a jsou obšité. Jediné co jsem zjistil, že jsou tkané. Děkuji za pomoc s určením.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypadá to jako přehoz na na postel. Postel se ustlala a hodil se na ni takový přehoz. Na českém venkově se to běžně praktikovalo až do 70. let 20. století, a některé hodně staré babičky to dělají i dnes.
Vaše přehozy by mohly být ještě z doby před 2. světovou válkou.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Zdravím, děkuji za informaci, je možné zjistit stáří? Třeba odkaz, kdo se těmito věcmi zabývá?
Registrovaný uživatel
Musíte se obrátit na nějaké muzeum, kde mají expozici textilu, tkalcovství, ideálně v kraji ze kterého jsou i Vaše přehozy. Takových muzeí je u nás několik. Popřípadě Národní technické muzeum, kde mají odborníka na staré tkaniny, či Uměleckoprůmyslové muzeum atd.
Adalbert
Moderátor
Já takový přehoz viděl v Ivančicích u "tetičky" ( na Moravě máme jen tetičky) bylo to něco podobného a mně tehdy zaujali střapce, dlouhé zlaté střapce, no ale to bylo v minulém století, ale ty střapce mně tehdy fascinovali. Ještě jsem dostal domácí chléb a čerstvé máslo, které mně nechutnalo ale musel jsem to sníst, to málo a střapce je připomínka.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Modro zlatá látka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1