Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Moj nalez

Vykupminci.cz
Numisargo

Moj nalez

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Moj nalez po dazdi.Moj opis v inej teme nikomu nic nehovoril.ani sa necudujem :lol: .tu opat plati ze je lepsie raz vidiet ako sto krat pocut -teda citat .tak poprosim o komentare;) co to vlastne je.dakujem Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) jano7B9 v 31. 8. 2007, 18:35. »
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podařilo se mi najít, že to je Anglie, Jiří I., původně z rodu Braunschweig Lüneburg, ale nominál netuším.
Registrovaný uživatel
Zdravim Jano,
mne sa to ako anglicka minca Juraja I. nepozdava. Opisy tej mince zneju az priliz "nemecky". Na vsetkych jeho minciach ktore som kedy videl na webe bolo meno panovnika pisane ako GEORGIVS.
Podla mna (ale toto je na urovni vestenia z krystalovej gule) by ten opis na reverze mohol byt: WOLFF HIRON HOFFMANN RECH PFE
v takom pripade RECH PFE by naznacovalo, ze by to mohol byt takzvany "anglicky typ" poctoveho zetonu (RECHenPFEnnig) z Norimbergu a autor by mohol byt Wolf Hieronymus Hofmann a navyse potom by to asi bola mosadz.
Cize ani anglicko ani zlato a ani minca, ale nenechaj sa znechutit kludne mozem byt vedla jak ta jedla :D
Dnes znovu prsalo (aspon v BA), takze som zvedavy co vystavis zajtra :mrgreen:
_______________
Juraj.
Registrovaný uživatel
J-marc: asi máš pravdu - já to hledal jen na coinarchives a nic takového tam nebylo, na zlato to opravdu nevypadá a na Anglii jsem to tipoval jen podle titulatury .
Registrovaný uživatel
cawte.a co je to poctovy zeton? naco sa pouzival? kde najdem nejake info o tom? ps. ja som neni vobec znechuteny.a ani sklamany.len nemam ziadne info tak som to hodil sem.aj tak by ma zaujimalo ako sa to dostalo az sem.vdaka za informacie.
ps .tu tiez prsalo.ale nic nove nemam :lol:
Registrovaný uživatel
Nie som si isty ci som pouzil spravny slovensky vyraz. Poctovy zeton bola pomocka pri matematickych operaciach kupcov v stredoveku. Nieco ako gulicky na pocitadle.
Zbezne vysvetlenie je tu: http://www.vcm.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=183
(v anglictine): http://www.chicagocoinclub.org/projects/PiN/juh.html alebo http://www.mernick.co.uk/jetton/index.htm
Pripadne skus zagooglit podla jazyka ktory ti vyhovuje nieco ako pocetni peniz - rechenpfennig - jeton - reckoning counter

Priamo ten tvoj typ som nikde nenasiel (hladal som len na webe - nemam k tomu ziadnu literaturu), ale toto su nejake ine podobne typy:
Obrázek vložený uživatelem

Tento je ze vraj od Hoffmanna ale je to "francuzsky typ"
Obrázek vložený uživatelem

alebo aukcia na eBay
_______________
Juraj.
Registrovaný uživatel
cau. no ja som googloval uz vceraa okrem toho ceskeho webu-mimochodom zaujimaveho- co si sem dal ty som videl uz asi vsetko.a to musim povedat ze som cely den stravil na nete a taky typ ako mam ja som tiez nikde inde nenasiel.preto je to trosku cudne.ze by islo o nejaku novorazbu? alebo by nikto taky este nemal? tiez nemam tlacenu literaturu-katalogy.anglicky jazyk moc neovladam.tak zase podrobne to na nete neviem prestudovat.tvar na mojom zetone vyzera mladsie ako tvar na obdobnych zetonoch a druhu stranu zetonu som na nete absolutne nenasiel.ten moj zeton je len umyty vo vode.a taky leskly ako ja som na nete tiez nevidel.
ps.ako skusim z akeho materialu to je?ked uz to ma byt ta mosadz?
Registrovaný uživatel
dakujem j-marc ze si mi s tym pomohol ;) a stracal si pri tom svoj cas.diky
Registrovaný uživatel
Škoda mince,asi ste ju moc čistil :'( s
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Škoda mince,asi ste ju moc čistil :'( s

grofik keby citas tak ta minca----uz vieme ze to je zeton----- je taka ako som ju nasiel...umyta pod vodou.ziadna chemikalia ani kefka pouzita nic.len par krat presla medzi prsty a vysledok je vidiet na fotke
ps.nemusis mi vykat ;)
Registrovaný uživatel
Mimoriadne agresívna voda,tak to bude okolo bývalej "Palmy".
Registrovaný uživatel
co tym myslis grofik? :roll: nechapem
_______________
Registrováno je 1000 uživatelů.
Poslední registrovaný uživatel:jano-789
Registrovaný uživatel
jano-789;Môj názor po určitých skúsenostiach dlhoročných pokiaľ by predmetná minca mosadzná,medená bola niekoľko min.desaťročí na vlhkom agresívnom prostredí tak musela by mať iný povlak. :mrgreen: Môžem úprimne povedať pokiaľ som sa naučil správne ošetriť medené mince nejaký čas ubebol.
Nebudeš ma mať rád za napísané slová,ale Palma vyrábala za socializmu mimo Hery a ostatných tukov aj pracie prášky preto som podotkol,že minca bola najdená tam. :lol: :mrgreen: :shock:
Moderátor
no grofik, sem s tým návodom na ošetrenie medených mincí.... :lol:
Registrovaný uživatel
Drahý náš moderátor facctory,momentálne je to predmetom dovolím si povedať Môjho tajomstva,asi tak ako účinok Japonských hríbov Schitake.
Na Slovensku ich priemyselne pestujú cca 15 rokov dodnes nevedia správny technologický postup.Čiže premenené na drobné a pri všetkej úcte ku našim moderátorom,ten celkom jednoduchý ,ale dovolím si tvrdiť geniálny postup posuniem možná pred svojím skonaním pokiaľ uznám za vhodného niekoho zo svojej rodiny pokiaľ nie tak je celkom možné,že budeš v poradovníku facctory mám cca 54 rokov,poprosím trpezlivosť. :? :shock:
Moderátor
OK, ďakujem a čakám... :D
Registrovaný uživatel
Dúfam,že nie zheslom skoré doopatrovanie. :lol:
Moderátor
v žiadnom prípade....len na tú rodinu by som sa až tak nespoliehal.....bude komu odovzdať zbierku?....alebo budeš ako starší pán rozpredávať skvosty svojej zbierky?? ....po burzách to občas vidím a počúvam.....starý zberatelia na staré kolena predávajú zbierky, lebo ich nemajú komu odovzdať...
Registrovaný uživatel
grofik napsal
mám cca 54 rokov

iha :shock: ja ze si tak o polovicu mladsi .hups :| .inak pisem este raz minca je v takom stave ako bola najdena.len umyta.neviem ci nato moze mat vplyv ilova zem ....alebo mozno nelezala na tom mieste tych 300 rokov stale...proste ziadna chemikalia len voda.blato z nej islo same dole.a to ze je mosadz vyplyva z podobnych zetonov....taky aky mam ja sa zial v celom internete nenajde :( ps.minca je najdena na konci dediny kde este pred 70timi rokmi bola jedna kaplnka a same polia a vinice a 3 km naokolo ziadny dom ;)
_______________
Registrováno je 1000 uživatelů.
Poslední registrovaný uživatel:jano-789
Registrovaný uživatel
Zkus změřit její hustotu, myslím si, že mosazná mince ze země by takle nevypadala...
Registrovaný uživatel
jano-789,pokiaľ si prejdeš moje príspevky na danú tematiku,tam som uviedol citujem"Minca sa mohla nájsť na tzv Pražskej obchodnej ceste".Dovolím si to usudzovať od okolia kde bývaš.Hodne odborníkov hlavne historikou bolo prekvapených nálezom Indického medeného Kušiónu obdobie prvé storočie pred Kristom v okolí Piešťan.Preto len na objasnenie život cestovatelstvo hlavne obchodné bolo funkčné odkedy sa datuje vznik človeka.Mimochodom Anglická minca datovaná rokom 1335 cca neberte ma presne viem nebola vtedy Anglia bola nájdená na táborisku Betléma pritom ten sa nachádzal tam nejakých cca 200rokov neskôr.Holt cesty Pána sú nevyspytatelné. :twisted:
Registrovaný uživatel
nerva81 napsal
Zkus změřit její hustotu, myslím si, že mosazná mince ze země by takle nevypadala...

a ako to spravim?? :?
_______________
Registrováno je 1000 uživatelů.
Poslední registrovaný uživatel:jano-789
Registrovaný uživatel
grofik napsal
jano-789,pokiaľ si prejdeš moje príspevky na danú tematiku,tam som uviedol citujem"Minca sa mohla nájsť na tzv Pražskej obchodnej ceste".....

jojo....Sered -Sintava...brod cez Vah....som rad ze sem chodia na toto forum ludia co sa fakt vyznaju.si macher ;)
_______________
Registrováno je 1000 uživatelů.
Poslední registrovaný uživatel:jano-789
Registrovaný uživatel
Jano-789,zaujíma ma história to je fakt,zasa mám jednu výhodu mám kompletné mapovanie Uhorska I.aj II.čiže tzv.Terezianske aj Jozefovské.
Tam máš zakreslený každú osadu väčší strom cesty ,mlyny.atď.Je pravda nepotrpím si na detaily,preto že pokiaľ napíšeš všetko presne nemajú ťa prečo opravovať viazne diskusia. :roll:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Zajímavosti » Moj nalez

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1