Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Moravský vltavín

Vykupminci.cz
Numisargo

Moravský vltavín

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tohle vše jsou obsidiány (mohou mít barvu od hnědavé, modravé, šedavé po nafialovělou... )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rocco napsal
Zdravím.
Chtěl bych se zeptat.Na tento Moravský Vltavín. Váha 46g jaká by mohla být hodnota. ;) Znám jen ty z Jižních Čech zelené. 😀

Kde jsi ho našel?
Registrovaný uživatel
Já ho dostal od pána z Moravy. Ale foto videl pán co se opravdu vyzná. Nebudu ho jmenovat. Lokalita Slavice
Registrovaný uživatel
Mně to přijde spíše skoro jako saffordit. Na moravský vltavín to úplně nevypadá.

Rocco napsal
Zdravím.
Chtěl bych se zeptat.Na tento Moravský Vltavín. Váha 46g jaká by mohla být hodnota. ;) Znám jen ty z Jižních Čech zelené. 😀

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přesně tak, prostě obsidian. Barvu to má přesně jako saffordit, skulptaci jako Slovenské obsidiany. Tohle nebude vltavín.
Registrovaný uživatel
Rocco napsal
Já ho dostal od pána z Moravy. Ale foto videl pán co se opravdu vyzná. Nebudu ho jmenovat. Lokalita Slavice


Vltavíny sbírám roky a obsidiánů už mám ve sbírce také dost. Obojí jsou přírodní skla, takže jsou si podobná.
Nicméně povrch, ani barva toho šutru neodpovídá vltavínu. Na Moravě se obsidiány nachází také, ale bůh ví, co Ti ten člověk dal. Vltavín to dle mého názoru není.
Registrovaný uživatel
Souhlas, také vzhledem k mým zkušenostem s vltavíny toto vltavín velmi pravděpodobně nebude.

korunka napsal
Rocco napsal
Já ho dostal od pána z Moravy. Ale foto videl pán co se opravdu vyzná. Nebudu ho jmenovat. Lokalita Slavice


Vltavíny sbírám roky a obsidiánů už mám ve sbírce také dost. Obojí jsou přírodní skla, takže jsou si podobná.
Nicméně povrch, ani barva toho šutru neodpovídá vltavínu. Na Moravě se obsidiány nachází také, ale bůh ví, co Ti ten člověk dal. Vltavín to dle mého názoru není.
Registrovaný uživatel
První letošní 13.1.2023 31,15g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nádhera👌😍 Gratuluji.
Registrovaný uživatel
Super!!! Ten najít....
Registrovaný uživatel
Zdravím vespolek, neměl by někdo z přítomných na prodej moravský vltavín ?
Registrovaný uživatel
Dobrý den, poprosím o určení, zdali se jedná o můj první moravský vltavín. Váha 11 g. Kámen jsem zatím nijak nečistil. díky moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mal ste dobrý deň, určite vltavín skoro jak od Stříteže...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Barva v průsvitu na třetí fotce by mohla být vltavínová. Ale první dvě
fotky se mi až tak moc nezdají. Leda by měl po sobě ťukance..
Registrovaný uživatel
Nightwishman napsal
Barva v průsvitu na třetí fotce by mohla být vltavínová. Ale první dvě
fotky se mi až tak moc nezdají. Leda by měl po sobě ťukance..


Tak ano, ten kámen působí jako odlomenina z většího kusu. Na části je zachována skulptace a a na jiných částech je zas hladký povrch. Nalezeno na polní lokalitě, kde se již v minulosti vltavín našel a občas na danou lokalitu někdo chodí.
Registrovaný uživatel
ZDRAVÍM,PŘEČETL SEM SI VŠE O VLTAVÍNECH-ZDE,A CHCI SE ZEPTAT,JAKY JE ROZDÍL MEZI ČESKYM A MORAVSKYM VLTAVÍNEM,A PAK PODLE ČEHO SE ODVÍJI CENY..............DÍK ZA INFO :x
Registrovaný uživatel
to Dvorak st, skúste knihu od Radka Hanusa České a Moravské Vltavíny a máte tam skoro všetko napísané.

Vlastním ju tiež a preto sa mi dobre mudruje. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ahoj, poprosím o nějaké bližší informace k tomuto mnou nalezenému vltavínu. Vrtá mi hlavou to spojení s nějakou původní horninou. je to nějaká rarita? Jde teprve o můj 2. vltavín (teda doufám, že to vltavín je), takže tomu moc nerozumím, díky moc. Celková váha je cca 8g, nalezeno na jedné starší moravské lokalitě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) kesybz v 21. 11. 2023, 13:09. »
Registrovaný uživatel
Nemůžu si pomoct, ale z fotky to vypadá spíš jak přetavené sklo nebo struska. Chtělo by to vidět naživo. Pokud je to vltavín, pak ten bordel na tom je většinou limonit, je to běžné. Někomu to nevadí, někdo to z toho sundává. Buď opatrně mechanicky, třeba parátkem (někdy jde) anebo chemicky (kyselinou). V tomto případě, pokud je to vltavín, bych to sundání neřešil.
Registrovaný uživatel
Je to struska. Je to vidět i na fotkách, jak prosvítá zelená i na spodní části té vaší údajné hornině. Prostě je to nehomogenní...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9

Sběratel.com » Minerály » Moravský vltavín

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1