Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Na obranu Jaromíra Petříka

Vykupminci.cz
Numisargo

Na obranu Jaromíra Petříka

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
pavlinka napsal
Pavel_III napsal
Sice Mauritius z jakéhosi důvodu nesbírám, ale tu knížku bych si asi měl pořídit. ;)

Tu knížku by si měl pořídit každý, kdo to se známkama myslí aspoň trochu vážně. Nemám pochyb o tom, že Jaromír by tu bandu tam nahoře, strčil do kapsy levou zadní. A také si myslím, že když požádá o členství ve svazu kdekoliv jinde, uthnou mu ruce. Přátelé na západ od našich hranic říkají, že za Krušnýma horama začíná Balkán. No tady je to vidět očividně.

Doufám, že kniha bude vytištěna do záčátku Sběratele. Co se týká mého členství ve svazu kdekoliv jinde, toto už je vyřešeno. Podrobnosti uvedu později.
Moderátor
Jaroušku a chtěla bych i hezké věnování nebo bude i někde nějaká akcička? Pivo? :D
Moderátor
pavlinka napsal
Jaroušku a chtěla bych i hezké věnování nebo bude i někde nějaká akcička? Pivo? :D

Zda bude nějaká akcička ještě nevim, ale věnování bude určitě. Předběžně plánujeme "akcičku" v Praze na Sběrateli. Snad do té doby bude kniha vytištěná.
Moderátor
V Merkur Revue 4-2021 vyšlo Vyjádření redakčního kolektivu, kde jsem obviněný, že jsem členy redakční rady neinformoval o problémovém obsahu svého článku. Uvádím kopii e-mailu z 22.3.2021, kdy jsem tento článek odeslal do redakce a ještě k posouzení členům redakční rady J. Klimovi a Z. Filípkovi. Vzhledem k tomu, že MR 2-2021 vyšlo až počátkem května 2021 (tedy téměř 1,5 měsíce poté), tak nechám na svědomí uvedených členů redakční rady, zda nic nevěděli o údajně "problémovém" obsahu. Na další redakční radě jsem navrhoval, pokud kdokoliv nesouhlasí s obsahem mého článku, ať se dle tiskového zákona vyjádří v dalším čísle a já mu jeho názory buď vyvrátím, nebo se omluvím. Toto však bylo členy redakční rady zamítnuto s tím, že prý to nelze a musí se za můj článek omluvit. Za co se členové redakční rady chtěli omluvit (a omluvili se), nechápu, protože mi doposud nikdo neprokázal, v čem jsem se mýlil, nebo v čem jsem neměl pravdu.
Co se týká údajného porušení interní dohody, že moje články otištěné v Merkur Revue nebudou zveřejněné v žádném jiném médiu, tak toto neodpovídá pravdě, protože již zpočátku spolupráce jsem si vymínil, že články budu publikovat v médiích, kde uznám za vhodné. Toto se dá velmi snadno doložit za celou dobu mojí desetileté spolupráce s MR například na webu Infofila, Zpravodaj Společnosti sběratelů československých známek, Zpravodaj Geophily atd.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 8. 9. 2021, 13:59. »
Moderátor
Co je na tom všem nesmutnější? Vše totiž nasvědčuje tomu, že mediální dehonestace zesnulého Lumíra Brendla, bývalých znalců, aféry kolem prodeje padělků, vyloučení Jaromíra ze svazu, jeho umlčení v M-R, nepřijetí do PPCP a (ne)zvolení některých kandidátů do předsednictva SČF na nedávné VH nejsou oddělené, mezi sebou nesouvisející události. Fakt bych strašně rád viděl VH na vlastní oči...
Moderátor
Jaromíre- krásný svátek přejem!
Moderátor
pavlinka napsal
Jaromíre- krásný svátek přejem!

Pavlínko, děkuji moc, až nyní se dostávám k počítači, kde mám instalované přihlašovací údaje do Sběratele.
Přihlašovacích údajů na všechny možné aukce, účty, e-maily a stránky mám za ty roky tolik, že si je nepamatuji, mám v tom zmatek a pokud jsem mimo bydliště, tak někdy musím čekat, až se vrátím domů, abych mohl reagovat.
Moderátor
Zveřejním, jaké byly reakce na moje vyloučení ze SČF a vyhazov z redakční rady Merkur Revue na výstavě v Nitře:
"Nemálo filatelistů ze Slovenska mne zastavovalo a ptali se, za co jsem byl vlastně vyloučený ze SČF a vyhozený jako odpovědný redaktor a člen redakční rady Merkur Revue, protože na mém článku k mým 65. narozeninám neshledali nic závadného či v rozporu s etikou. Bohužel jsem jim nedokázal odpovědět, jelikož jsem na tuto otázku doposud sám nedostal odpověď ani od předsednictva SČF, ani z redakce Merkur Revue, třebaže jsem se obou písemně na toto tázal.
Takže následovalo většinou nechápavé kroucení hlavou, nebo opovržlivé poznámky na adresu SČF a redakce Merkur Revue. A byl jsem překvapený, že více to schytala redakce Merkur Revue, když v časopise pokrytecky vyjádřila nesouhlas s mým vyloučením ze SČF, ale přitom mne sami z redakční rady Merkur Revue vyloučili dříve, než mne vyloučili ze SČF.
Uznání si naopak zasloužilo sdružení sběratelů známkových zemí Geophila, kde mne při jejich výroční schůzce na Sběrateli v Praze písemně podpořilo všech 16 přítomných sběratelů. Tímto děkuji Mgr. Ivo Szostokovi, který se v této záležitosti nejvíce angažoval a podrobnosti má na svých webových stránkách http://www.znamkovezeme.cz/na-obranu-pana-petrika/
Odkaz na celý článek o výstavě v Nitře je zde: https://www.infofila.cz/filatelisticka-vystava-nitra-2021-r-2-c-6390 "
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 29. 9. 2021, 19:37. »
Moderátor
Díky za report! No já snad opráším Čertoryji a půjdu pro zlato :D :D :D Hezké fotky a samozřejmě gratulace. Jarouš bez fousů, Jirka furt stejný, Zolo snad chvilku ve zdravotní pohodě....a Vojta trošku přibral :D Pěkné! Ještě jednou gratulace všem.
Moderátor
No a pro zvědavce...kde budeš pokračovat? Svaz? Který?
Moderátor
pavlinka napsal
Díky za report! No já snad opráším Čertoryji a půjdu pro zlato :D :D :D Hezké fotky a samozřejmě gratulace. Jarouš bez fousů, Jirka furt stejný, Zolo snad chvilku ve zdravotní pohodě....a Vojta trošku přibral :D Pěkné! Ještě jednou gratulace všem.

Makkos vízjel už máš? Určitě aspoň dva body navíc! Znalosti i hodnota/vzácnost materiálu! ;)
Moderátor
pavlinka napsal
Díky za report! No já snad opráším Čertoryji a půjdu pro zlato :D :D :D Hezké fotky a samozřejmě gratulace. Jarouš bez fousů, Jirka furt stejný, Zolo snad chvilku ve zdravotní pohodě....a Vojta trošku přibral :D Pěkné! Ještě jednou gratulace všem.

Pavlínko, myslím si, že Tvoje Čertoryje by byly ozdobou výstavy. V Nitře bylo hodně zajímavých tématických exponátů, jen jsem si říkal, kdyby svoje znalosti uměli vystavovatelé odprezentovat jako Ty.
Osobně obdivuji z Nitry předsedu KF Nitra MVDr. Milana Šajgalíka, který tam měl 8 exponátů.
Moderátor
pavlinka napsal
No a pro zvědavce...kde budeš pokračovat? Svaz? Který?

ZSF KF Nitra, předseda MVDr. Milan Šajgalík.
Registrovaný uživatel
Tak koukám, pokud tady někdo uvede jiný názor na p. Petříka, tak je ihned smazán.
Jsem si říkal, jestli to smažete. A smazali jste to.
Tak to zkusím i já: zde pro někoho kdo p.Petříka jako já osobně nezná a chce si udělat názor: https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/

Mě osobně se při čtení blogu udělalo nevolno. Je to hnus. Ať si každý udělá názor.

Pokud tento příspěvek smažete, tak se dostanete na stejnou úroveň jako ti, které kritizujete. Tak schválně, kopie obrazovek mám. ;)
Administrátor
Běžte psát pro časopis. V jednom bulvárním plátku naší filatelie budete velmi populární. Tam sbírají materiály ke kompromitaci slušných lidí, když filatelisticky to jaksi nejde. A rádi se hrabou v archivu STB, ale pouze a jen jak se jim to hodí k vydírání. Z toho je mi opravdu zle. Sberatel.com a Infofila se věnují sběratelství a filatelii. Nikoliv názorům na politiku a historii. A pokud jste demokrat - měl byste přijmout i názory jiných. Apropo co se jako demokrat zajímat o to kdo vede třeba SČF? To si umíte dohledat? Horší jsou politické činy než pouhopouhé názory. Já osobně Vám řeknu, že nejsem proruský ani proamerický. Ale to k filatelii vůbec nepatří.
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 1. 10. 2021, 7:23. »
Moderátor
Takže Jaromír Petřík byl vyloučený ze svazu za nekomfortní politické názory, slovenský svaz je plný rusofilů řízených agenty FSB a jejich nový svazový časopis je prokremelské periodikum vydávané s cílem ovlivňovat filatelistické mínění? Nebo jakou to má spojitost s tématem?
« Poslední úpravu provedl(a) regula_jan v 1. 10. 2021, 9:29. »
Moderátor
regula_jan napsal
Takže Jaromír Petřík byl vyloučený ze svazu za nekomfortní politické názory, slovenský svaz je plný rusofilů řízených agenty FSB a jejich nový svazový časopis je prokremelské periodikum vydávané s cílem ovlivňovat filatelistické mínění? Nebo jakou to má spojitost s tématem?

Honzo, máš naprostou pravdu, ale toto nevysvětlíš těm, kteří místo diskuse na téma sběratelství, chtějí vyvolávat pouze konflikty. Jinak, ať si každý klidně přečte moje blogy na IDnes, já si za svými názory stojím a myslím si, že jsou dostatečně vyargumentované.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 2. 10. 2021, 20:24. »
Registrovaný uživatel
re: jirka11

[quote=jirka11]

Mě osobně se při čtení blogu udělalo nevolno. Je to hnus. Ať si každý udělá názor.


Takže vám "se udělalo nevolno".

Skúste si položiť otázku, ak nie ste ešte úplne duševne blokovaný, či nás ostatných to vôbec zaujíma a aj prečo by nás to malo zaujímať, že sa vášmu blahorodiu " udělalo nevolno ". Je to predsa váš výsostný osobnostný problém, ktorý riešia psychiatri tak isto, ako keď vám nefungujú zvierače a musíte za internistom. Viete nejak logicky zdôvodniť, prečo by stránky venované filatelii mali riešiť vaše duševné, alebo zdravotné problémy ?

Skúste sa trochu zorientovať a uvedomte si, že nie všetky internetové stránky sú facebook, kde si môžete riešiť problémy od pšoukání až po sexuálnu orientáciu, alebo politické mindráky.

Poprosíl by som do budúcna všetkých, ktorí neustále cítia potrebu zvýrazňovať a zverejňovať svoje súkromné mindráky, aby si našli www.stránky, ktoré sa tomu špeciálne venujú. Je ich dosť, a ubezpečujem vás, že každý úchyl sa má nie len kde uspokojiť, ale nájde aj spriaznené duše, ktoré ho pochopia a podporia v jeho boji s démonmi.[/quote=jirka11]
Moderátor
Jaromíra osobne nepoznám, ale poznám ho z Infofily a myslím si, že je to slušný človek, skúsený filatelista a vynikajúci odborník. Osobne mi bolo je a bude vždy jedno, kto má aké politické názory. Rešpektujem názor každého a v ľuďoch sa snažím nájsť vždy to, čo nás môže spájať a nie rozdeľovať. Tu na Infofile mi v prvom rade vždy šlo, ide a pôjde o filateliu. Jaromír, želám, všetko dobré, pevné zdravie a hlavne pokoj v duši.
Moderátor
doddie napsal
Jaromíra osobne nepoznám, ale poznám ho z Infofily a myslím si, že je to slušný človek, skúsený filatelista a vynikajúci odborník. Osobne mi bolo je a bude vždy jedno, kto má aké politické názory. Rešpektujem názor každého a v ľuďoch sa snažím nájsť vždy to, čo nás môže spájať a nie rozdeľovať. Tu na Infofile mi v prvom rade vždy šlo, ide a pôjde o filateliu. Jaromír, želám, všetko dobré, pevné zdravie a hlavne pokoj v duši.

Každý máme nějaké představy a politické názory, ale i při rozdílnosti těchto názorů bychom se měli vzájemně respektovat a ne napadat. Podle toho to nejen v naší politice, ale v celém světě vypadá.
Diskusní fórum Sběratele by mělo být na téma Sběratelství a ne osobní napadání kvůli politickým názorům.
Jinak, děkuji za podporu, přiznám se, že jsem nečekal takový ohlas a že se najde tolik lidí, kteří budou mít odvahu, veřejně mne podpořit.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 5. 10. 2021, 9:55. »
Moderátor
Ještě k mému poslednímu příspěvku přikládám 16 podpisů členů známkových zemí Geophila včetně vedoucích představitelů, kteří měli odvahu podepsat výzvu Mgr. Ivo Szostoka na moji obranu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Na obranu Jaromíra Petříka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1