Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Naceneni odznaku

Vykupminci.cz
Numisargo

Naceneni odznaku

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Prosím o prohlédnutí odznaku.
Dekuju.
https://karmapa.rajce.idnes.cz/Odznaky/
Registrovaný uživatel
Klasický podnikový odznaky apod. Nic lepšího nevidím.
Registrovaný uživatel
Já bych to tak zle neviděl. Klasické podnikové ano, ale některé chtěné. Nevím co s tím zamýšlíte, když tak witko@post.cz
Registrovaný uživatel
Zdravím,
prosím o pomoc při určení tohoto čepičáku. Zjistil jsem pouze informaci že se jedná
o 46 pěší pluk RU, ten znak je Bosna a Hercegovina, kde se pluk jako součást pražského sboru proslavil. Nikde jsem tenhle odznak nenašel ani v té veliké aukci u Raucha co byla v roce 2007 bohužel nikdo z mých kolegů neví co to je za odznak.
Budu moc rád za každou informaci.
Omlouvám se za foto ale takto jsem fotky dostal od kamaráda.
Díky W.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Opravdu byl 46 pěší pluk součástí VIII sboru? Nenašel jsem ho.. (
21. k.k. Landwehr I.T.D. FML Artur Przyborski
9. I.T.D .: FML. Viktor von Scheuchenstuel )
46 byl maďarskej regiment. (Ungarisches Infanterieregiment Nr. 46)

Navíc voják má helmu..
Registrovaný uživatel
A znak Bosna a herc. ? To je znak Turecka a vlevo nějakýho města ne?
Moderátor
Pro majitele odznaku:
Popsal jste odznak naprosto přesně není co dodat. Odznak v origo je opravdu vzácný, bohužel váš odznak je kopie stará maximálně 25 let.
Nevím, asi jsem Vám pokazil náladu, ale ten kdo Vám jej prodal jako origo o tom také nemusel vědět.
Dole mám meil, můžete mi klidně napsat.
_______________
Registrovaný uživatel
škoda, čekal jsem, že se dozvím víc. Tyhle mejlový výměny nechápu.
Moderátor
No a co by jste chtěl znát. Existuje literatura Vydané ve Vídni, kniha po 100 eurech, katalogy a další literatura. Věřím, že něco máte. O ražbě odznaku se více nedozvíte. Některé pluky dokázali v prvních letech války klidně vydat i tři odznaku, koncem války to jsou odznaky ve válečném kovu. Za vydáním mnohdy stojí velitelství pluku, či bohatý mecenáš. Dražilo se ve Vídni, celkem 3 katalogy, ale ani tam vše není, je toho velmi mnoho. Nejen pluky, ale samostatné oddíly, dokonce i prapory jednoho pluku. To nemůžete sbírat jako mince, které jsou v katalogu. Hodně lidí se o to pokoušelo, ale do literatury dali jen to co našli. Největší odborník je pan "K" meil mám, ale nejprve bych se musel zeptat zda má zájem a teprve potom by jste mu mohl napsat, zde nic neřeší neb to ani nemá cenu. Možná by stačilo sedět u katalogu Aureaa a odznak by jste našel u Raucha byl v nabídce, zase to není korunovační klenot.Já když jsem nabízel k prodeji katalogy ani nebyl zájem. Jeden mladík mi dokonce napsal, škoda peněz, to já se zeptám. :evil:
_______________
Registrovaný uživatel
Chtěl jsem znát toto.

46 pluk byl součástí pražského sboru? Prager VIII Korps byl složen z 9. a 21. zeměbranecké divize...

Jak a čím se pluk "proslavil"?
Registrovaný uživatel
To nemůžete sbírat jako mince, které jsou v katalogu.

Mince jsou v katalogu pouze "novověk"...troufám si tvrdit, že varianty atd. u mincí jsou stejně složitá, ne li těžší záležitost.
Moderátor
https://www.faleros.cz/armada--legionari-a-odboj/46--pesi-pluk-louny-1926/


Zde se podívejte na origo odznak
_______________
Moderátor
https://www.valka.cz/Pesi-pluk-46-1920-1938-t72480

Zde struktura
_______________
Moderátor
https://www.austro-hungarian-army.co.uk/
https://www.kitzbuhel.demon.co.uk/austamps/dixnut/


Zde literatura
_______________
Registrovaný uživatel
Raději jsem vrátil svůj nick, aby v tom nebyl zmatek.

Altmann díky za odpověď...46 pěší pluk má datum vzniku 1920, což ale vylučuje boje v Srbsku atd. Tj informace co sem vložil k čepičáku Wonka64.

Nějakej čas se o RU pluky zajímám, mám větší množství číslovanejch knoflíků a jejich přiřazení k plukům je mravenčí práce. Na většině totiž už není barva a duplicitní čísla mělo víc armádních zbraní. (četníci, jageři atd.)

Zatím mám s jistotou jen Hradeckej 2 regiment myslivců.

Rakušáci maj špičkovou stránku, kde jsou podle zbraní všechny pluky, včetně barev a dalších rozlišovacích zbraní...
Proto mě zajímala ta původní informace od vlastníka odznaku, protože 46 pluk v Ru armádě byl maďarskej pěší pluk a nebyl v sestavě Pražského sboru v Srbsku. (prohlídl jsem i landwehr a myslivce pro jistotu.)
Registrovaný uživatel
Jinak ten znak vlevo je znak města Louny a vpravo půlměsíc s hvězdou patří též do znaku Louny.

Báchorka s Bosnou je kompletně vycucaná z prstu. Bosna ani půlměsíc za Rakouska ve znaku neměla....

https://cs.wikipedia.org/wiki/Znak_m%C4%9Bsta_Loun

štítek s měsícem a hvězdou měl významný český heraldik Karel Schwarzenberg za tzv. menší lounský znak a jako znak ho vnímali vzhledem k jeho užití asi i Lounští. Dnes už se tento menší lounský znak neužívá.[3]
Moderátor
Zde je odznak 4.pluku dole je opravdu znal jak píše Paul. 46 pluk měl tři pěší prapory, dva byli nasazeny na Ruské frontě a jeden prapor bojoval v Srbsku a Bosně a Hercegovině.
Mnozí sběratelé tvrdí a objevuje se to i v katalogu Raucha, že to vlastně ukazuje, že se zde bojovalo s Turka (musulmany). Další mlčí. Nic bych však nebral vážně.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Altmann ano, to souhlasí..

46. regiment byl v sestavě VII. sboru a bojoval v Srbsku. (resp. jeho III.prapor)
Ale byl to Ungarisches Infanterieregiment Nr. 46 (Freiherr v. Fejérváry)
tři další prapory v Rusku (I., II., IV.)

tj národnostně maďarskej regiment... s naším plukem 46. co vznikl dva roky po válce nemá společnýho vůbec nic. Jen tu číslovku.

Někdo zmatlal dva pluky dohromady, aby líp prodal odznak..Jinak si tohle nedovedu vysvětlit, co tu psal Wonka64. Kterýho to už ale asi ani nezajímá.
Moderátor
Někdo zmatlal dva pluky dohromady, aby líp prodal odznak..Jinak si tohle nedovedu vysvětlit, co tu psal Wonka64. Kterýho to už ale asi ani nezajímá.

Tak to je přesné ! Samotný odznak ještě ke všemu kopie jen nevím jak to pan majitel vezme, ale jsme zde i proto, abych věc posoudili, bylo by ovšem lepší toto udělat než odznak koupím.
Mám zde i meil, stačilo napsat. No snad se nebude moc zlobit a pochopí, že jsme nechtěli ublížit.
_______________
Registrovaný uživatel
Altmann tak aspoň jsme se někam dopracovali! To je pozitivní.
Registrovaný uživatel
Proč by ten odznak měl být kopií? Je to obyčejný plech používaný za první republiky. Způsob zapínaní, který se běžně objevuje na sudetoněmeckých odznacích. Podle mě normální originál, jen špatně určený. Je to zkrátka odznak 46. pěšího pluku z Loun kolem let 1920 - 1935. A jak správně píšete, s R-U to nemá nic společného.
Moderátor
Právě kvalita toho jak říkáte "plechu" a způsob upevnění špendlíku či spony je jasný. Víte takových a dalších odznaků jsem držel v ruce stovky. Psal jsem na toto téma i na www.valka. Pochopitelně zda věříte či nevěříte je Vaše věc. Mohu Vás však ubezpečit, že tyto odznaky se prodávali i u Raucha. Mnohé odznaky jsou vyrobeny z "liteřiny" a patinované, prostě těch způsobu výroby je několik. Ale Vy jste nevěřící Tomáš, ale mnozí si třeba rozmyslí dávat za odznak velké peníze. :shock:
_______________
Moderátor
Podívejte se na tyto odznaky, oba jsou původní ražby císařské! Louny mají sponu kolmou. Upevnění odznaku u RU z toho válečného kovu naši "machři" nedokáži zpracovat a tak se spony na zadní stranu "lepí" všelijak.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Oprava: Louny jsou ražba ČSR (meziválečné období)
_______________
Registrovaný uživatel
Halo, tohle je prvorepublikový odznak. 46. pěší pluk vznikl v roce 1920. Nemá nic společného s R-U.

A ty urážky si nechte laskavě od cesty.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Odznaky » Naceneni odznaku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1