Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Nákupy bankovek na Aukru či E-bay

Vykupminci.cz
Numisargo

Nákupy bankovek na Aukru či E-bay

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, jsem začínající sběratel. Chtěl bych se zeptat zda má někdo z vás zkušenosti s nákupem bankovek na Aukru od prodejců Kokias, Petanix, Jabr1, Numkon, Sbiras-cz, Uhu 2010, Petrikova1. Nabízí plno UNC bankovek z různých období. Měl bych být ostražitý, nebo je to celkem běžné. Mám raději nakupovat od větších obchodů např. Numis, Bankovky, Baron či Klim. Někde jsem tu četl, že někteří nakupují bankovky na Ebay a pak je přeprodávají. Jaký je původ těchto bankovek? Děkuji za vaše rady a postřehy.
Registrovaný uživatel
Vždy je dobré být ostražitý.
Důležité je, aby bankovka skutečně odpovídala popisovanému stavu. Stav UNC na Aukru často není UNC, který si možná představujete. Z tohoto pohledu jsou lepší prověření prodejci a některé větší obchody.
Druhá věc, která dělá dobrý nákup, je rozumná cena. Ta na Aukru také vždy není.
Rozsah nabídky a původ není tak moc důležitý, pokud nejde o kradený materiál. Každý z nich bankovky někde nakoupil (vč. větších obchodníků). Je klidně možné, že také něco nakupují na Ebay.
O některých prodejcích na Aukru je známo, že často prodávají upravované bankovky. Na to hlavně pozor.
Jiná jména zase ukrývají velké prodejce, o kterých píšete..
Registrovaný uživatel
Lenovo15 napsal
Zdravím, jsem začínající sběratel. Chtěl bych se zeptat zda má někdo z vás zkušenosti s nákupem bankovek na Aukru ...


Pokud jste zcela začínající sběratel, pak Vám jistě chybí základní znalosti, zkušenosti a přehled. Z těchto důvodů se Aukru a podobným adresám vyhýbejte, protože tyto nákupy Vám nic nedají, spíše naopak se dopustíte mnoha začátečnickým chybám, které Vás budou stát zbytečně vyhozené peníze.

Abyste se něčemu naučil, pak musíte držet bankovky v ruce, pohybovat se mezi ostatními sběrateli a sledovat dění. Cenové rozdíly mezi jednotlivými stupni zachovalosti jsou značné a jako začátečník nebudete mít šanci zjistit, zda je uvedená zachovalost určena správně, či nikoli. To v některých případech z nekvalitních fotek nedokáží ani dlouholetí sběratelé!! Atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Lenovo15, prečítaj si príspevok od Evropa1 - ten by mohol o zberateľstve knihy písať. Prečítaj si to dvakrát a potom ešte tretíkrát pomaličky s porozumením. Nakoniec si to aj tak urobíš po svojom, ale nezabudni na to čo si čítal niekde na pozačiatku svojich nákupov. ;)

Ešte doporučujem sekciu Padělky a podvody
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
idealne to chce nekoho zkusenejsiho k ruce a s tim konzultovat ... ani na aukro se neda hodit do jednoho pytle vse (daji se sehnat kvalitni a dobre popsane veci, ale i upravovane a pozmenovane ke skode sberatelu). I v numismatickych obchodech nemusi byt vse naprosty ideal, chce to proste nejake vedomosti ..
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za poznatky a rady. Pročtu si to tu a pak uvidím. Jak píše Fidzi, vlastní rozum začátečníka může být je někdy na škodu.
Moderátor
Lenovo15 napsal
Zdravím, jsem začínající sběratel. Chtěl bych se zeptat zda má někdo z vás zkušenosti s nákupem bankovek na Aukru od prodejců Kokias, Petanix, Jabr1, Numkon, Sbiras-cz, Uhu 2010, Petrikova1. Nabízí plno UNC bankovek z různých období. Měl bych být ostražitý, nebo je to celkem běžné. Mám raději nakupovat od větších obchodů např. Numis, Bankovky, Baron či Klim. Někde jsem tu četl, že někteří nakupují bankovky na Ebay a pak je přeprodávají. Jaký je původ těchto bankovek? Děkuji za vaše rady a postřehy.

Dolezita vec, u nejakej firmy (numkon, klim atd.) vzdy mate moznost vratit bankovku do 14 dni, aj bez udania dovodu.
Ak predavajaci je sukromna osoba, takato moznost nie je.
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
Dolezita vec, u nejakej firmy (numkon, klim atd.) vzdy mate moznost vratit bankovku do 14 dni, aj bez udania dovodu. Ak predavajaci je sukromna osoba, takato moznost nie je.

Platí pri nákupe na diaľku (cez internet), nie v kamennom obchode.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
A jeste s dodatkem - pokud je prodavajici (soukroma osoba) slusny, tak opravnenou reklamaci uzna ... ale pravda, nemusi ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Nákupy bankovek na Aukru či E-bay

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1