Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Nalepené mince na filc.

Vykupminci.cz
Numisargo

Nalepené mince na filc.

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
Měl bych prosím Vás dotaz. Po strýci mi zbyla sbírka mincí od r. 1918 až po r. 1992. Chtěl bych pokračovat ve sbírání, ale problém je v tom, že sbírka je nalepená na nějakém zeleném filcu a zarámovaná v obrazu. Chtěl bych mince uložit jiným způsobem, než je tomu teď. Zkusil jsem jednu minci odlepit a samozřejmě na lepené straně zůstanou zbytky tohoto filcu a nějakého lepidla, pravděpodobně sekundové. Bohužel teď nevím jestli existuje nějaký způsob jak mince očistit a nebo jestli bude lepší začít s ůplně novou sbírkou. Každá mince je dvakrát. Jedna lepená z rubu, druhá z lícu. Nepočítám s tím, že tam budou nějaké rarity, ale u poloviny mincí člověk ani neví z kterého je roku.
Nevíte prosím co s tím ?
Děkuji a s pozdravem Marek Jedlička.
Registrovaný uživatel
Pokud se jednalo o agresivní lepidlo, tak povrch mince naprosto zničil. Navrhoval bych jednu minci vzít a vyzkoušet na ní jeden z těchto přípravků a uvidí se:
http://www.mat-online.cz/zbozi/ceys-odstranovac-sekundovych-lepidel
http://www.super-attak.cz/odstranovac-lepidla/

V jiném případě, začít zcela znovu ;)
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
LukeH2O: Jak jako laik poznám, že povrch mince je zničen? A nezničí se právě těmito chemickými přípravky ?
Registrovaný uživatel
Nejjednodušší bude dát foto opět na tento server. Jinak tím zničením, bylo převážně myšleno určité naleptání - nečitelnost detailů, opisu apod.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Zkus čistý aceton, ten mincím neublíží.
Registrovaný uživatel
Má třeba cenu nechat tu sbírku tak jak je nalepenou na tom filcu, než jí třeba zničit úpně. Mě ale připadá, že
je v podstatě zničená tím nalepením a že víc ublížit jí snad už ani nejde.
Registrovaný uživatel
Hold strýc byl kutil...

Zkusil bych jednu nejběžnejší minci od každého kovu odlepit a dočistit od lepidla a uvidíte co to udělá... (můžete sem pak hodit foto a někdo vám tu poradí...)
Když budete mít štěstí, tak bude použito neagresivní lepidlo, které půjde lechce odstranit a když poté minci zase nakonzervujete (v tomhle případě bude cpravděpodobně třeba) bude sbírka připravená na jiné uložení...

doporučuji si stáhnout knihu z "ulozto" bukvič, čištění a konzervace mincí

když si dáte 1/2 hod. práce s hledáním, tak to tam někde je... Kniha obsahuje pravděpodobně vše, co potřebujete k tématu vědět...
Registrovaný uživatel
vloz sem nejake foto , ci to ma vobec cenu odlepovat, alebo hodit rovno do kosa. mozno su to bezne mince za korunu :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Třeba to strýc neměl ani tak jako sbírku mincí,ale jen jako ten obrázek. Sběratele by snad nenapadlo mince si někam lepit. Třeba máte doma umělecký obraz,který by mohl mít větší hodnotu než mince samotné ;) .
Registrovaný uživatel
Kamarat si tiez robi podobne kolaze z minci, bankoviek a drobnych suvenirov z krajin, ktore precestuje. Zaramuje a hodi na stenu.
Registrovaný uživatel
Tož mi nějak nejdou sem nahrát fotky, jejich velikost je něco málo přes 500kB
a stejně mi to píše že je příliš velká velikost. :roll:
Registrovaný uživatel
To je pravda.
Některé takové výtvory
mohou mít vysokou umělecko hodnotu,
jako třeba tento
:roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ja mam par bankoviek, ale nie su nalepene. Su uchytene vo fotografickych roztekoch.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak se mi to nakonec podařilo :mrgreen: :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak to jako super obraz moc nevypadá ;) ,ale na druhou stranu třeba na internetových aukcích se prodá cokoliv,možná tam by to jako celek někdo koupil. Přikláním se k názoru,že ty mince odlepovat a čistit,ikdyž už mohou
být navíc lepidlem znehodnocené je asi ztráta času.
Jestli by jste rád začal mince sbírat, dají se jistě pořídit ve slušné ceně v daleko lepší kvalitě. 8)
Registrovaný uživatel
Já jen k tomu odstaňovači lepidla, používal jsem ho v modelařině, kovu neublíží. Ale zase co kov to možná jiná reakce, ale i tak za pokus to stojí.
Registrovaný uživatel
Děkuji všem zůčastněným za reakce, vyzkouším zde uvedený aceton a ten odstraňovač lepidla a uvidím.Buď a nebo. No uvidíme :) Jinak poud by měl kdokoliv ještě nějaký názor tak sem s ním. Určitě se na to nevrhnu hned teď.
Ještě jednou díky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Nalepené mince na filc.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1