Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » Nález - Uruguajské núdzové bankovky 1868

Vykupminci.cz
Numisargo

Nález - Uruguajské núdzové bankovky 1868

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj,
kúpil som väčšiu zbierku rôznych známkových lokálov, bogusov a pod.

A bol tam aj tento materiál. Pôvodne som myslel, že sú to proofy, alebo nejaké pokusy falšovateľa. Asi si to myslel aj niekto predomnou a jednu z nich vystrihol ako známku.
Ale zistil som, že sú to bankovky. Neboli takto poukladané, boli porozhadzované po rôznych listoch s proofami známok.

Presnejšie sú to bankovky Uruguay 1868 - núdzové

Na internete takmer žiadna zmienka. U Spinka najprv nepredané a potom predané v rozmedzí 200€ až 1500€ za kus. Čo sa týka 1c hodnoty, tak som našiel len jeden obrázok. Na eBay predaný jeden kus pred 9 rokmi za 200€.

V zbierke bolo kopec vzácnych vecí spolu vôbec ale na listoch nesúviseli. Skôr to vyzeralo, že to niekto dal z krabice do albumov aby sa to lepšie prezentovalo. V zbierke sú aj falzá známok, ale opäť drahšie sety of Fourniera, dokonca archy a bloky predávané za 150-200€za kus. Takže všetko lepší materiál

Má niekto viac informácií. Tie archy 1c mi prídu ako nepoužité pozostatky z banky alebo tlačiarne?

Možno sú to falzá ale nepríde mi z nich taký feeling, že by boli nové. Kľudne môžu byť dobové. Budem rád za každú pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vyráběl Fournier i bankovky?
Asi by bylo dobré, pro veřejnost, oskenovat vše, by se laik poučil o něčem, co nikdy ... ani netuší, že něco takového existuje.
Registrovaný uživatel
Nie nevyrábal.
Je tam množstvo aj pravého materiálu. Rôzne pravé proofy krajín latinskej ameriky + španielske.
Registrovaný uživatel
Ano, jsou to bankovky a jsou i v katalogu World paper money I díl.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » Nález - Uruguajské núdzové bankovky 1868

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1