Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Náleziská opálov vo svete.

Vykupminci.cz
Numisargo

Náleziská opálov vo svete.

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj kolegovia.
Pri čistení zbierky som natrafil na nasledovné prebytky.
Ponúkam ich za veľmi rozumnú cenu, tiež možnosť dohody.
Samozrejmosťou je podrobný popis každej vzorky - lokalita, dátum nálezu, atď.
Informácie a požiadavky prosím zaslať na e-mail opalhunter@centrum.sk.
Ďakujem.

1. Drahý opál, Slovensko * 13 x 9 mm * 3,85 ct. * obojstranný výbrus, výnimočná veľkosť * 60 €
2. Drahý opál, Austrália * 17 x 7 mm * 1,80 ct. * tzv. kryštál opál s viacfarebným vzorom "pinfire", obojstranný výbrus * 40 €
3. Drahý opál, Austrália * 9 x 9 mm * 1,80 ct. * tzv. kryštál opál so zeleným vzorom typu "moss", obojstranný výbrus * 28 €
4. Drahý opál, Austrália * 11 x 5 mm * 0,85 ct. * tzv. kryštál opál so zeleným vzorom typu "rolling flash", obojstranný výbrus * 13 €
5. Drahý opál, Austrália * 10 x 4 mm * 0,55 ct. * vzácny čierny opál s prevahou červenej farby * 62 €
6. Drahý opál, Austrália * 9 x 4 mm * 0,50 ct. * vzácny tmavý opál s výraznou zelenou farbohrou * 45 €

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 22. 4. 2015, 11:23. »
Registrovaný uživatel
Nech sa páči Korunka , môže to tak byť ? :roll: ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Mám tu jednu ukázku koroitu z Austrálie (Yowah- Queensland, nebo Coober Pedy, zapomněla jsem si k němu napsat lokalitu :? ) , myslím že s pěknou kresbou.
- Kdo neví, co je to Koroit- jsou to žilky opálu (drahého i obecného) v hornině, v tomto případě v železité konkreci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Budeš aj brúsit tento opál ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Asi ne. Je to železitá konkrece a nevím si moc rady, jak dosáhnout u ní vysokého lesku, protože je to relativně měký materiál. Kdyby se ale ještě vybrousil, možná by se u něho objevily více se lesknoucí žilky. Takhle je pěkný jako ukázka pro nějakého sběratele minerálů, protože má jen hlazené dvě strany, které ukazují zajímavou kresbu.
Registrovaný uživatel
Šetrne nabrúsiť na set a vyrobiť peknú kolekciu .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ono konkrétně u tohoto typu konkrece je velký problém v tom, že ty tmavě hnědé železité žilky jsou velmi tvrdé, ale bohužel ta žlutá místa mezi nimi je takový jako slepený prach, chová se to při broušení skoro jako jemný písek. Kolekce by z toho mohla být zajímavá, protože je to kámen s krásnou kresbou, ale kvůli těm vlastnostem to raději riskovat nebudu :-( Pravda je, že se ale vyskytují zajímavé brusy mugle i těchto konkrecí.
Registrovaný uživatel
Dnes sa nosí skoro všetko .
Osobne ja uprednostnujem u Dám nosenie komplet súprav ,má to svoje noblesné čaro.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Dnes sa nosí skoro všetko .
Osobne ja uprednostnujem u Dám nosenie komplet súprav ,má to svoje noblesné čaro.


A ještě najít chlapa co to zaplatí ;-)
Registrovaný uživatel
gorila napsal
grofik napsal
Dnes sa nosí skoro všetko .
Osobne ja uprednostnujem u Dám nosenie komplet súprav ,má to svoje noblesné čaro.


A ještě najít chlapa co to zaplatí ;-)


Zasa nemusí byť vysoká investícia, stačí súprava v striebre a nižšia kvalita opálu celkom kludne sa vmestí investor :mrgreen: do sumy od 150 do 250 €
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
..využila jsem toho, že svítí sluníčko a pokusila jsem se ještě nafotit pár vzorků drahého opálu z různých koutů světa ..

V tomto kraťoučkém výčtu začnu tímto drahým opálem z Dubníka ( už je nějakou dobu i v sekci s Dubnickými opály, ale zde je jiná fotka, díky svitu sluníčka určitě hezčí)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Boulder opál - Coober Pedy, Austrálie..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Černý Opál - Coocoran Opal Fields, Lightning Ridge, Austrálie... bohužel porézní kousek, ale zato s úžasnou barvoměnou..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Drahý opál- Welo, Etiopie..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ohnivý opál/drahý opál- Mexiko

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Už krôčik od vyroby šperkov Korunka.

Odporúčam venuj sa setom lepšie sa predávajú , prípadne s predajom ti pomôžem.

Dizajnérsku predstavivosť máš , určite sa uchytíš, prípadne slušné prilepšenie na kávu. ? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Broušení opálů mne šíleně baví, ale problém je v tom, že nemám doma vybavení, které mají profíci. (momentálně do toho nemohu vůbec investovat, i když v budoucnu bych určitě chtěla) Další problém je sehnat vhodnou surovinu k broušení a ještě pokud možno za přijatelnou cenu, to je dnes obrovský problém. Teď mám ale objednány nějaké kamínky jako vzorek (australánků i etiopánků) od prodejce z Anglie, tak jsem sama zvědavá, v jaké kvalitě kameny budou a co vše z toho půjde vybrousit, pak se uvidí.. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 3. 3. 2013, 20:51. »
Registrovaný uživatel
..mám tu opět jednu hodně zajímavou ukázku drahého opálu z Etiopie. Bylo to pro mne po vybroušení hodně milé překvapení. Když kámen vyschl, zjistila jsem, že se jedná o velmi zajímavý a hlavně dosti žádaný a oblíbený typ barvoměny- "honey comb" ("plástve medu"). Tak se nazývají kameny se strukturou čtverců až šestiúhelníků, jež osvětlují různé barvy. Připomínají svou strukturou právě plásty medu.
Zde se jedná o proužek čtverečků jež všechny svítí při různém natočení kamene od žluté, oranžové, červené po zelenou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekné , rozmer poprosím napíš. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Rozměry cca: délka 10mm, šířka 6mm, výška 4mm. Škoda, že nemám přesnou váhu, ukazuje 0,3g, ale nevím, jak moc ji mohu věřit..
Registrovaný uživatel
cca. 1,5 až 1,9 ct pokial vezmeme nepresnú váhu .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Mám tu jednu ukázku koroitu z Austrálie (Yowah- Queensland, nebo Coober Pedy, zapomněla jsem si k němu napsat lokalitu :? ) ,

Tento vypadá nejspíš na Yowah- Queensland ;)
Registrovaný uživatel
Grofík- Asi to bude v té dolní hranici, mám z něho radost. Původně jsem po vybroušení myslela, že půjde na prodej, abych mohla pořídit další surovinu k broušení, ale teď fakt nevím. Aby byl jen proužek čtverečků, to se moc nevidí. Netušíš, jak takový kámen ohodnotit?
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
korunka napsal
Mám tu jednu ukázku koroitu z Austrálie (Yowah- Queensland, nebo Coober Pedy, zapomněla jsem si k němu napsat lokalitu :? ) ,

Tento vypadá nejspíš na Yowah- Queensland ;)

Napíšu si to k tomu, díky ;)
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Grofík- Asi to bude v té dolní hranici, mám z něho radost. Původně jsem po vybroušení myslela, že půjde na prodej, abych mohla pořídit další surovinu k broušení, ale teď fakt nevím. Aby byl jen proužek čtverečků, to se moc nevidí. Netušíš, jak takový kámen ohodnotit?


Korunka ; 0.2g. je jeden karát , 0.3g. vychádza na 1.5 ct. váhove pri drahých kamenoch.

Tuším ako ohodnotiť :mrgreen: , žiaľ tu musíš zabudnúť na tržnú cenu. :D

Také drahé opály sa denne exportujú v stovkách ks. , žial nie je to záležitosť nášho regionu. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Náleziská opálov vo svete.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1