Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Nálezy mincí ako prameň historického poznania II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Nálezy mincí ako prameň historického poznania II.

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Vlastivedné múzeum v Hlohovci - Mesto Hlohovec
dovoľujú si Vás pozvať na numizmatickú konferenciu
Nálezy mincí ako prameň historického poznania II.
V poradí druhá numizmatická konferencia sa uskutoční v refektári Vlastivedného múzea v Hlohovci v dňoch 15.-16. októbra 2015.
Informácie na: archypov@gmail.com
Registrovaný uživatel
http://www.novinky.cz/cestovani/371753-muzeum-mladoboleslavska-odhali-vzacne-archeologicke-nalezy.html
Moderátor
Pozvánka a program

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vo štvrtok začíname, kto nie je z ďaleka, ste vítaní.
Registrovaný uživatel
a z daleka vítaní nejsou ????? ............................... :-( :-(
Registrovaný uživatel
Ja vas asi pridem pozriet.Je to v klaštore františkanov?
_______________
Registrovaný uživatel
ja som si naplánoval navštíviť prednášku v Nitre 17..Tu ma zaujal ten toliarový nález o ktorom bude rozprávať M. Budaj.
Moderátor
1. vítaní sú všetci ;)
2. áno, je to v refektári Vlastivedného múzea (františkánsky kláštor)
3. ja sa do Nitry nedostanem a u nás som na Budajovu prednášku aj ja zvedavý, keďže ten toliarový nález som videl a je naozaj parádny, aj s dvoma holandskými dukátmi.
Moderátor
1. vítaní sú všetci ;)
2. áno, je to v refektári Vlastivedného múzea (františkánsky kláštor)
3. ja sa do Nitry nedostanem a u nás som na Budajovu prednášku aj ja zvedavý, keďže ten toliarový nález som videl a je naozaj parádny, aj s dvoma holandskými dukátmi.
Registrovaný uživatel
Chalani, čo sa chystáte do Hlohovca (pôjdem určite), ale hlavne do Nitry (intenzívne na tom pracujem) dajte vedieť, že kto prídete. Ide o to, že keď sa konečne po X rokoch stretneme, tak aby sme sa naozaj aj stretli... :)
Registrovaný uživatel
My ideme traja, viacmenej všetci účastníci fóra. Poznávacie znamenie ružový karafiat :P
Registrovaný uživatel
Ty, potom predpokladám, že fukiwara a ešte jeden sběratel.
Tak mi, please, hoď do mailu na seba aspoň mobil, nech po aule nevykrikujem divné slová :lol:
Moderátor
Já budu určitě v Hlohovci, v sobotu ještě minimálně dopoledne budu na Slovensku, ale rýsuje se jiný program a o té Nitře jsem se dozvěděl na poslední chvíli...
Registrovaný uživatel
Dnes sa mi podarilo stihnut 3 prednašky.Musim podakovat tym čo to zorganizovali ,dobra akcia.V tej velkej sale by sa dalo dlho sediet pri dobrom vinečku. ;)
_______________
Moderátor
Aj ja mám dojem, že akcia dopadla na výbornú, teším sa na zborník príspevkov na druhý rok. Posielam aspoň jednu fotku z prednášok zo včera, keď mi fotograf pošle originál fotky (aj spoločné na konci), tak účastníkom poposielam.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hmm, zasa nebudem na spoločnej fotke, presne ako minule :lol: Konferencia vo štvrtok fakt super, ale v piatok som musel ísť môjmu prvákovi pomáhať s exponátom na Deň jablka (a že sa nám podaril). Otázka priorít, verím, že chápeš ;)
Archy, mám len jednu pripomineku. Dúfam, že sa z tejto akcie nestane bienále a že už budúci rok sa tam stretneme znova a minimálne v takejto zostave. Ďakujem, dvihlo mi to entuziasmus pre numizmatiku :)
Moderátor
Máme v pláne túto konferenciu organizovať každé dva roky, nie po roku. Jednak niečo trvá kým sa mi poprihlasujú účastníci, teda dávam avízo vždy s dostatočným predstihom, na druhej strane po konferencii to chce zas čas, kým si prednášajúci pripravia textovú verziu ich prednášok na publikovanie, plus príprava a výroba zborníka. Bolo by to naozaj veľmi natesno, takže dva roky odstup mi prídu tak akurát. V roku 2017 sa určite uvidíme na 3. konferencii. S dovolením ešte pridávam spoločné foto a všetkým účastníkom ďakujem za skvelú akciu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.mtr.sk/videoarchiv/2019-04-08_SPRAVY_020_Objavili_poklad/
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Zajímavosti » Nálezy mincí ako prameň historického poznania II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1