Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » namet Umenie

Vykupminci.cz
Numisargo

namet Umenie

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Administrátor
O tom by asi věděl nejvíc pan Kudweis. Velký odborník notafilie. Mimochodem pokud Ikanek ještě nečetl tak doporučuji toto http://www.numin.cz/strucny-uvod-do-notafilie-indie-r-2-c-58
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie
Moderátor
Díky Zdeňku za zajímavý odkaz. Sice se o bankovky zajímám především po grafické stránce, ale i tak jsem si to rád přečetl.

Jenom je škoda, že se do jednoho obrázku vloudila chybička. Vedle obrázku pro Pick 29b jsou uvedeny také varianty nápisů pro Rupii. Přesná transkripce do latinky je však problém, protože se v hindštině (a mnoha dalších podobných jazycích krátké A nepíše). Varianta zmíněná jako první (Rupaya) je vlastně jednotné číslo, které bylo nesprávně použito pro 2 rupie. Správná hodnota pro plurál je Rupye a tady se při přepisu právě vyskytla chyba (je uvedeno v devanagari jen Rupí). Je to možné nějak opravit?
Moderátor
Bohužel však známky 10, 50 a 500 000 biliónů Pengő (alt+é+o - si to musím zapamatovat! :)) na dopise neexistují. Situace byla tak divoká, že byly vydány, ale už nemohly být prakticky použity. Vyšly13. VII., ale 12. VII. už platilo adópengő, hodnota 100 000 biliónů vyšla 11.VII., takže prakticky platila jen jeden den. Jednou byl v aukci dopis s touto známkou a jeho cena byla snad taky v adópengő! :)
Jinak jsou to nejvyšší nominále na známkách (a pochybuju že by nějaký stát chtěl tento rekord překonat 8)), nejvyšší číslo to už prý není, kdesi snad vydali známku s nějakým hausnumerem, nevím už co to bylo za číslo, ale to už tak zajímavý není.

1 Forint byl při reformě stanoven jako 4×10^29 Pengő, což už je skutečně vysoká matematika (v těchto číslech už počítá jen Chuck Norris) a je z toho vidět, že každý Maďar byl (nutně) bilionářem, ale nestačilo to ani na chleba. V muzeu mají fotky jak se ruličky bankovek válejí po zemi a zajímalo to jen toho fotografa, protože také dačo se hned tak opakovat nebude.
Moderátor
Já když jsem jel v roce 1988 ještě do bývalé Jugoslávie, tak jsem měl s sebou tuším 25 000 000 Dinárů, takže také takový "chvilkový" milionář. Láhev Pepsi Coly stála 33 000. Ale na inflaci v Maďarsku ani zdaleka neměli.
Moderátor
tak pokracujem... :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
23-28

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
29-32

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
tak to vypadá na specialici.. tzv. "boží umění" ? :)
Moderátor
babygulka napsal
ano maju, podla mna najkrajsie ma Monako a Andorra, krasne velke formaty, ocelorytiny



Babygulka, jestli Ti jde o klasiku, zejména top renesanci, tak bych rozhodně neopomenul známky a aršíky Suverenního řádu Maltézských rytířů... ;)
Moderátor
Zejména pokud jde o motiv Jana Křtitele...
Často jde i o jedinečné obrazy z vlastních řádových sbírek, ke kterým se ti černoušci z Afriky a Oceánie či indiáni z Karibiku, případně další státy a státečky, které si chtějí na umění komerčně filatelisticky "honit kapsu" nikdy nedostanou...

Zde např. 2x El Greco...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No a Řád maltézských rytířů už jury nemůže v exponátu zavrhnout jako nepoštovní vydání. ;)
Kdybych se někdy nějakým nedopatřením snad dostal do Říma a našel tam tu jejich poštu, hádejte co bych udělal!! :P
Moderátor
Wjem napsal
babygulka napsal
ano maju, podla mna najkrajsie ma Monako a Andorra, krasne velke formaty, ocelorytiny



Babygulka, jestli Ti jde o klasiku, zejména top renesanci, tak bych rozhodně neopomenul známky a aršíky Suverenního řádu Maltézských rytířů... ;)



mas nieco doma z toho?
_______________
Moderátor
tak prezentujem to co mam zatial nafotene, i tak renesanciu mam najradsej :-) a stare slovanske umenie ako ruske ikony :)
33-34

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Mám pár maltézáčků (asi tak 63 různých), ale jako vysloveně umění jen tyto 3 (+ jednu sérii dobových ilustrací o válečném loďstvu, či co to je):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavel_III napsal
Mám pár maltézáčků (asi tak 63 různých), ale jako vysloveně umění jen tyto 3 (+ jednu sérii dobových ilustrací o válečném loďstvu, či co to je):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


V obojím případě jde o fresku. První je Perugino a jeho Madonna s dítětem z Kaple del Castello di Magione. Druhý je Archanděl od Ignazia Danti, Galleria delle Carte Geografiche ve Vatikánu. Pavle, jsi prostě freskař... :mrgreen:
Moderátor
hodil by sa mi kat. Sasseno kde je ten Rad maltezskych rytierov... podla infa viem, ze v Michli nie su
_______________
Moderátor
Maltezsky rad co mam :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
babygulka napsal
Maltezsky rad co mam :)

Hezký! To sbíráš generálně nebo jen něco? Ještě jsem neviděl nikoho, kdo by Řád dělal generálně (ale doznávám, že jsem se ani po nikom nepídil).
A jak jsem se díval, pokud ještě něco nemáš někde "v rukávu", tak většinu z těch co mám já jsem tu neviděl.
Jinak, já su spíš na erby a hrady (když mi náhodou zbyde nějaká drobná korunka a je příležitost - Maďaři mají přednost!!), tady ty fresky byly spíš takový přívažek. By se mi líbilo to Togo a ty znaky z roku 1987 a 1989. Ovšem, Řád se špatně doplňuje. Katalog na to nemám a pokud to někdo nabízí, tak furt to samé. Ale můžu být v klidu, stejně nemám fondy. :(

A taky je škoda, že netisknou v rytině. To by mohly být skvostné rytiny!!
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 18. 5. 2013, 15:07. »
Moderátor
no mam kompletny od 1966-1989, ano je tam kopec erbov, lodky plus nejake PL...vsetko v **. Tak chcem tu davat zbierku s nametom malby-umenie, postupne tu davam Britsky Commonnwealth, co sa tyka Radu Maltezskych rytierov tak to som fotil len to co mam z umenia, ostatne emisie nie...
_______________
Registrovaný uživatel
Pro Pavel III:

Katalog (seznam) známek a celin "Suverénního vojenského hospitálního řádu sv. Jana v Jeruzalémě, na Rhodu a na Maltě" (SMOM) naleznete na odkazu zde:

http://www.orderofmalta.int/catalogue/stamps/?lang=en

Dá se do něj dostat i přes blog NEWSPHILA v části "02. Poštovní správy" zde:

http://newsphila.blogspot.cz/p/postovni-spravy.html
« Poslední úpravu provedl(a) Neumann v 18. 5. 2013, 16:52. »
Moderátor
dakujem za odkaz!!!
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
no mam kompletny od 1966-1989, ano je tam kopec erbov, lodky plus nejake PL...vsetko v **. Tak chcem tu davat zbierku s nametom malby-umenie, postupne tu davam Britsky Commonnwealth, co sa tyka Radu Maltezskych rytierov tak to som fotil len to co mam z umenia, ostatne emisie nie...


Jestli tě z toho zajímá jen umění a ostatní je pro tebe odpad, měl bych zájem o vydání z roku 1976, podle toho katalogu z odkazu Neumanna emise číslo 36 ;)
Moderátor
Yrjo, odpad to pre mna nie je, zial nepredavam je to v zbierke ;)
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
Yrjo, odpad to pre mna nie je, zial nepredavam je to v zbierke ;)


V pohodě, držím se hesla "Líná huba, holé neštěstí", tak jsem se zeptal ;)
Moderátor
Podle mě jedna z nejkrásnějších Madon vůbec...
Andrea del Sarto: Madona s harpyjemi, Galerie Uffizi
Na známce je však jen výřez obrazu s detailem na Madonu. Páč stojí za to ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » namet Umenie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1