Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » namet Umenie

Vykupminci.cz
Numisargo

namet Umenie

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5

Autor Příspěvek
Moderátor
Jo, bronz by někdo akorát tak šlohl a dal do šrotu. :roll:
Moderátor
dalsie pokracovanie k predoslim emisiam 59-68

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Na nějakém, skutečně prošlém, dopise to musí být bomba se stonásobnou cenou. ;)
Moderátor
Tak jako normální uživatelé pošty u nás, neznají známky z emise umění a proto nejsou na dopisech, tak se obávám, že běžný Grenaďan, Gambijec či Dominikánec nikdy v životě neviděl tyhle věci, natož aby byly vylepené na korespondenci se správnou frankaturou. ;)
Moderátor
tieto veci idu rovno z tlaciarne ku obchodnikom :-), ale mne sa tieto znamky pacia, skor je to namet Vianoce.
_______________
Moderátor
69-74, tak tieto serie povazujem za najkrajsie v zbierke, harceky pribudnu neskor ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
75-84 najkrajsie harceky z Britskeho Commonwealthu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Uměníé na známkách, jaká nádhera, dělám, tedy v současnosti - stagnuju, umění jen na ČSR I + II + ČR ale spíš více specializovaně, DV, RE atd...dělá to tu taky někdo?
Moderátor
ja teda nie :-),
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka: máš krásnou sbírku a chtěl jsem se zeptat zda se specializuješ jen na ten středověk až 16.stol, což je na drtivé většině známek, nebo i modernější směry? Já osobně miluju Dürera (jeho ryteckou tvorbu) a také francouzské impresionisty.
Z Dürera mám třeba na známkách Růžencovou slavnost, je to krása a nevydaný černotisk je věc také skvostná!
Moderátor
vies co ani nie, pacia sa mi malby - obrazy, skor sa specializujem na znamky z krajin byv. soc. tabora. svet zbieram prilezitostne, no z maliarov mam Durera zastupeneho celkom dost, dalej Rubensa, a Rafaela. Najviac sa mi paci obdobie renesancie.
_______________
Moderátor
hura uz mam aj skener, teraz neviem ci by som to nemal preskenovat na novo a hodit obrazky, oplati sa to vobec???
_______________
Moderátor
cez skener, vyzera to omnoho lepsie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
No to si píš, že áno. ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Polsko 1956

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Babygulka - máš to moc pěkné. Můžu se zeptat, zda sbíráš jenom "nějaké země" nebo prostě všechno, co se Ti líbí? Na tom černém podkladu to super vyniká. ;-)
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Moderátor
Babygulka, toto je Tvoje rubrika a utvářej si jí jak libo. Chraň Bůh, že bych Tě chtěl nějak "manipulovat", peskovat či kritizovat. Nicméně, to co sem vkládáš se nedá nazvat (při vší úctě) jinak než dětská či naivní sbírka. Jako malé dítě okouzlené hezkými známkami sem dáváš v podstatě bez ladu a skladu jen kvanta "krásných" obrázků. Bez nějakého bližšího uvedení o co jde a co na těch obrázcích vlastně je - kdo a kdy to maloval, kde je to třeba v originále k vidění, čím je to dílko třeba zajímavé, atd... O filatelistickém účelu a významu těch obrázkových známek ani nemluvě... V podstatě všechno to jsou komerční výrobky bez nějaké významnější sběratelské hodnoty.

Méně by možná bylo více. Takhle "zahlcuješ" divákovu mysl kupou obrázků, výsledkem čehož je zpravidla chaos, stejně jako kdyby někdo pustil v místnosti 10 rozhlasových přijímačů naladěných na různé stanice, byť třeba každá bude hrát krásně. On ti to sice občas někdo pochválí, ale ostatní se většinou zdvořile zdrží komentáře...

Jestli můžu radit, zkus se soutředit víc na kvalitu než na kvantitu... Dej sem vždy třeba jen jednu sérii či aršík, ale takové, která jsou z hlediska tématu "Umění" něčím zajímavé - buď výtvarně či filatelisticky, anebo nejraději obojím... ;) A vždy to slovně nějak rozveď a popiš...


Dám jeden zajímavý příklad.:
Přikládám obrázek prvního švédského aršíku (Mi Bl.1) z r. 1969. Takřka každá země dává na svůj první aršík většinou něco, co jí charakterizuje, něco "vlasteneckého", atp.... u nás to třeba byly aršíky "Kde domov můj" s Mánesovským vlasteneckým motivem.
Nicméně, Švédové si tam dali jednoho ze svých oblíbených malířů, Ivana Gustafa Angelii, což by nebylo zas tak nic zvláštního, kdyby nešlo o velmi kontroverzního jedince, kterého nejprve uvěznili ve Francii za aktivní anarchismus, a který posléze konvertoval k islámu pod jménem Abd El Hadí Agílí, a který byl během první světové války málem ve Španělsku popraven za špiónáž ve prospěch Turecka...
No, prostě dle mého názoru totální úlet ze strany švédské pošty a úřadů, který jakoby předznamenával jejich vstřícnost k multikulturalismu a islámu zvlášť... Z hlediska výtvarného proč ne, mně se moderna líbí, ale dát takové téma na svůj první aršík???

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 26. 1. 2014, 22:11. »
Moderátor
Švédi s aršíkama začali hóóódně pozdě a dost možná je to i odezva na, v dané době se rozmáhající, téma obrazů na známkách.
A když se to vezme kolem a kolem, "Kde domov můj" je Mánes. ;)
Moderátor
zbieram malby a je mi jedno ci su to "mlade" alebo "stare vydania"
_______________
Moderátor
[quote=Wjem]
Babygulka, toto je Tvoje rubrika a utvářej si jí jak libo. Chraň Bůh, že bych Tě chtěl nějak "manipulovat", peskovat či kritizovat. Nicméně, to co sem vkládáš se nedá nazvat (při vší úctě) jinak než dětská či naivní sbírka. Jako malé dítě okouzlené hezkými známkami sem dáváš v podstatě bez ladu a skladu jen kvanta "krásných" obrázků. Bez nějakého bližšího uvedení o co jde a co na těch obrázcích vlastně je - kdo a kdy to maloval, kde je to třeba v originále k vidění, čím je to dílko třeba zajímavé, atd... O filatelistickém účelu a významu těch obrázkových známek ani nemluvě... V podstatě všechno to jsou komerční výrobky bez nějaké významnější sběratelské hodnoty.

Méně by možná bylo více. Takhle "zahlcuješ" divákovu mysl kupou obrázků, výsledkem čehož je zpravidla chaos, stejně jako kdyby někdo pustil v místnosti 10 rozhlasových přijímačů naladěných na různé stanice, byť třeba každá bude hrát krásně. On ti to sice občas někdo pochválí, ale ostatní se většinou zdvořile zdrží komentáře...

Jestli můžu radit, zkus se soutředit víc na kvalitu než na kvantitu... Dej sem vždy třeba jen jednu sérii či aršík, ale takové, která jsou z hlediska tématu "Umění" něčím zajímavé - buď výtvarně či filatelisticky, anebo nejraději obojím... ;) A vždy to slovně nějak rozveď a popiš...


to si ma urazil...
co sa tyka tych "obrazkov" tak som to zo zaciatku fotil fotakom teraz mam skener tak to skenujem a rozpisovat sa mi to nechce a nemam na to chut hladat pokec k jednotlivym obrazom...
to su prakticky vsetky nametove znamky...[/quote=Wjem]
_______________
Moderátor
na odlahcenie pridam trosku klasiky Andorra a Monako

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
ZSSR - Michelangello, 1975, seria, harcek a PL

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
nuckythompson napsal
Babygulka - máš to moc pěkné. Můžu se zeptat, zda sbíráš jenom "nějaké země" nebo prostě všechno, co se Ti líbí? Na tom černém podkladu to super vyniká. ;-)


zbieram tento namet z krajin celeho sveta
_______________
Moderátor
posledny prirastok krasne spojky Sarska Albrecht Durer, dlhodobo som ich zhanal :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » namet Umenie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1