Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Národní katalogy bankovek-pomoc prosím

Vykupminci.cz
Numisargo

Národní katalogy bankovek-pomoc prosím

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mám takový problém a nějak jsem při googlení narazil na tento server, tak to zkusím.
Potřeboval bych někde zakoupit národní katalogy bankovek pro tyto země:

Francie, Jugoslavie, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Rusko a Španělska.

Prostě katalogy, kde by byli všechny bankovky těchto zemí, s cenami. Od založení těchto států. Určitě něco takového existuje, zjistil jsem, že si to snad každý stát vydává sám. Tak Vás prosím, poradíte?
Moderátor
Snad nejpopulárnější a pro všechny státy světa jsou katalogy Standard katalog of world paper money general issues 1368 - 1960 a Standard katalog of world paper money moderm issues 1961 - present.

Pro Jugoslávii je pak hodně dobrý katalog Coins and Banknotes of Yugoslavia, Slovenia.... zde najdete mince a bankovky od roku 1868 po současnost, nebo Banknotes of the States of the Former Yugoslavia 1767 - 2002.


Pro Polsko je pak např. Katatalog Polskich pieniedzy papierowych od 1794, nebo novější pro období 14-24: Katalog papierowych pieniedzy zastepczych z ziem Polskich 1914-1924

Co se týká maďarska tak Jan Bajer vydal někdy v 70-tých letech Katalog papírových platidel Maďarska, nebo taky starší MAGYARORSZÄG PAPIRPÉNZEI II. kötet - A Kossuth korszak éz a független Magyarország Papirpénzei 1848-1866 és 1918-1964

Ohledně ruska, tak vloni byl jeden katalog taky vydán, ale je to psáno azbukou, takže nejsem schopen napsat jeho název.

Celkově Vás, ale příjde nejvýhodněji, když si pořídíte ty World paper money, kde máte vše ? ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 7. 11. 2008, 21:07. »
Registrovaný uživatel
Děkuji moc, popřemýšlím.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Národní katalogy bankovek-pomoc prosím

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1